با سری لانکا و مناطق دیدنی آن آشنا شوید – بخش دوم

سری لانکا (Sri Lanka) جزیره‌ای واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند بوده و اخیرا به عنوان یکی از توریستی‌ترین مناطق به شمار می‌رود. در این پست از زرین‌نما بلاگ به معرفی « مناطق دیدنی سریلانکا » پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

سری لانکا جزیره‌ای در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند است که قبلا به آن « سیلان ». پایتخت سیاسی سریلانکا «سری جایاواردنپورا کوته – Sri Jayawardenepura Kotte» و پایتخت تجاری‌اش شهر «کلمبو – Colombo» است. سریلانکا جمعیتی بیش از ۲۰ میلیون داشته و زبان‌های رسمی آن «سینهالی – Sinhalese» و «تامیل – Tamil» و واحد رایج پول آن «روپیه سری‌لانکا» است.

از فراورده‌های مهم سری‌لانکا می‌توان به چای، قهوه، کائوچو، و نارگیل اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مناطق دیدنی سریلانکا آشنا شوید.

قسمت قبل را بخوانید : معرفی مکانهای دیدنی و جاذبه های گردشگری سریلانکا- بخش اول

 

 

  • کلمبو ؛ Colombo

همان طور که اشاره کردیم، کلمبو یکی از مهم‌ترین شهرها و پایتخت تجاری سریلانکا است که در نزدیکی شهر «سری جایاواردنپورا کوته»، پایتخت سیاسی واقع شده است. کلمبو جزء شهرهای شلوغ و پرجنب و جوش و چند قومی و چند فرهنگی به حساب آمده و آمیزه‌ای از بناهای مدرن و قدیمی است. این شهر با توجه به زیبایی‌های فراوانی که دارد، تبدیل به یکی از توریستی‌ترین شهرهای سریلانکا شده و به همین دلیل نیز هتل‌ها و رستوران‌های مدرن فراوانی در آن ساخته شده است.

مناطق دیدنی سریلانکا
مناطق دیدنی سریلانکا ؛ کلمبو یکی از مهم‌ترین شهرها و پایتخت تجاری سریلانکا است که در نزدیکی شهر «سری جایاواردنپورا کوته»، پایتخت سیاسی واقع شده است.

 

مناطق دیدنی سریلانکا
کلمبو جزء شهرهای شلوغ و پرجنب و جوش و چند قومی و چند فرهنگی به حساب آمده و آمیزه‌ای از بناهای مدرن و قدیمی در سریلانکا است

 

  • آنورازاپورا ؛ Anuradhapura

آنورازاپورا پر از جاذبه‌های باستانی رمز و رازدار بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور سریلانکا محسوب می‌شود که در قرن سوم بنا شده است. به دلیل اینکه آنورازاپورا در بین انبوهی از درختان جنگلی واقع شده است، برای مدت‌ها غیرقابل دسترس بوده است. این مکان با وجود آن که منطقه‌ای باستانی به حساب می‌آید، ولی امروزه جشن‌ها و مراسم بسیاری در آن برگزار شده و زندگی در آن با شادی جریان دارد.

مناطق دیدنی سریلانکا
آنورازاپورا پر از جاذبه‌های باستانی رمز و رازدار بوده و یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور سریلانکا محسوب می‌شود که در قرن سوم بنا شده است

 

  • پارک ملی یالا ؛ Yala National Park

پارک ملی یالا یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری سریلانکا و دومین پارک ملی بزرگ سریلانکا به شمار می‌رود که در نواحی جنوب شرقی این کشور واقع شده است. پارک ملی یالا در سال ۱۹۰۰ از طرف مسئولین به عنوان منطقه‌ حفاظت‌شده‌ حیات وحش انتخاب شد و امروزه نیز به دلیل تنوع حیوانات وحشی که دارد، شهرت پیدا کرده است. اکوسیستیم‌های متنوعی در این پارک بزرگ وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به جنگل‌های بارانی و مرطوب و منابع آب شیرین و تالاب‌ها اشاره کرد. اگر که علاقه‌مند به مشاهده حیات وحش از نزدیک هستید، پیشنهاد می‌کنیم که در سفر به سریلانکا حتما به پارک ملی یالا بروید.

مناطق دیدنی سریلانکا
پارک ملی یالا یکی از پربازدیدترین مناطق دیدنی سریلانکا و دومین پارک ملی بزرگ سریلانکا به شمار می‌رود که در نواحی جنوب شرقی این کشور واقع شده است.

 

مناطق دیدنی سریلانکا
پارک ملی یالا در سال ۱۹۰۰ از طرف مسئولین به عنوان منطقه‌ حفاظت‌شده‌ حیات وحش انتخاب شد و امروزه نیز به دلیل تنوع حیوانات وحشی که دارد شهرت پیدا کرده است

 

  • قله آدم ؛ Adam’s Peak

در میان جنگل‌های سرسبز منطقه جنوب غربی سریلانکا ،قله‌ای به نام «قله آدم – Adam’s Peak» وجود دارد که مفدس‌ترین مکان در سریلانکا به شمار می‌رود. چرا که این مکان برای مسلمانان، مسیحیان و بوداییان مکانی مقدس است. معمولا افرادی که قصد بازدید از قله آدم سریلانکا را دارند، نیمه‌های شب سفر خود را شروع کرده از راه‌هایی که به زیبایی با چراغ‌هایی تزئین و روشن شده است، عبور می‌کنند. علت این حرکت زودهنگام این است که موقع طلوع آفتاب در نوک قله بوده و زیبایی طلوع آفتاب را نظاره‌گر باشند.

مناطق دیدنی سریلانکا
در میان جنگل‌های سرسبز منطقه جنوب غربی سریلانکا ،قله‌ای به نام «قله آدم – Adam’s Peak» وجود دارد که مفدس‌ترین مکان در سریلانکا به شمار می‌رود

 

مناطق دیدنی سریلانکا
مناطق دیدنی سریلانکا ؛ معمولا افرادی که قصد بازدید از قله آدم سریلانکا را دارند، نیمه‌های شب سفر خود را شروع کرده از راه‌هایی که به زیبایی با چراغ‌هایی تزئین و روشن شده است، عبور می‌کنند

 

  • پارک ملی Udawalawe

پارک ملی Udawalawe نیز همانند پارک ملی یالا به منظور حفاظت از حیوانات وحشی ساخته شده است. البته این پارک قبل از اینکه به عنوان پارک ملی و محلی برای محافظت از حیوانات وحشی در نظر گرفته شود، محلی برای کشاورزی بوده است. پارک ملی Udawalawe در ۱۶۵ کیلومتری کلمبو قرار داشته و پرندگان آبی و فیل‌های سریلانکایی در آن به وفور یافت می‌شوند. در صورتی که علاقه‌مند به مشاهده حیات وحش از نزدیک هستید، پیشنهاد می‌کنیم که در سفر به سریلانکا حتما به پارک ملی Udawalawe نیز سری بزنید.

مناطق دیدنی سریلانکا
پارک ملی Udawalawe در ۱۶۵ کیلومتری کلمبو قرار داشته و پرندگان آبی و فیل‌های سریلانکایی در آن به وفور یافت می‌شوند

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *