بهترین مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز

تایلند مجمموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری گوناگون در خود دارد. این کشور ترکیبی از شهرها و مکان‌های مدرن، تپه‌هایی سرسبز و معبدهایی زیبا است. معبدهایی که با راهبه‌هایی با ردای نارنجی فضایی رنگارنگ و شاد را در این کشور فراهم می‌کنند. علاوه بر معابد و شهرهای مدرن تایلند، منظره‌هایی از سواحل زیبا،تالاب‌های آبی و طبیعت سرسبز، این کشور را به یکی از مقصدهای گردشگری  تبدیل کرده است. به خاطر این تنوع در جاذبه‌های گردشگری و فستیوال‌های شاد این کشور، از تایلند به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در جنوب شرقی آسیا یاد می‌کنند. ایرانیان زیادی نیز برای سپری کردن تعطیلات خود، مخصوصا نوروز، سالانه این کشور را به عنوان مقصد خود برای سفر انتخاب می‌کنند. در این پست قصد داریم که بهترین مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز را معرفی کنیم. با زرین‌نما بلاگ همراه باشید تا با بهترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری تایلند در تعطیلات نوروزی آشنا شوید.

معرفی بهترین مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز

 

۱. جزیره‌های تایلند

جزیره‌های تایلند به خاطر موارد خاصی معروف هستند. بعضی از آن‌ها به خاطر سواحل زیبای خود در جهان شناخته شده‌اند. بعضی از آن‌ها شهرت خود را به خاطر فضای سرسبز و زرق و برق‌دار کسب کرده‌اند. و برخی از این جزیره‌ها نیز به خاطر مهمانی‌های شاد برگزار شده در این جزیره‌ها شهرت خود را بدست آورده‌اند. از جمله جزیره زیبای تایلند، می‌توان به «کو فی فی»، «کوه تائو»، «کو چانگ»، «پوکت»، «کو پانگان»، «کو ساموئی»، «کو تاروتائو»، «کو سامت»، «کو لانتا» و «کو لیپه» اشاره کرد. هر کدام از این جزایر زیبایی‌های خاص خود را دارند.

 

جزیره‌های تایلند | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
جزیره‌های تایلند، با سواحل زیبا و منظره‌‌های سرسبز

 

۲. بانکوک

بانکوک، پایتخت تایلند و بزرگترین شهر این کشور به حساب می‌آید. ساختمان‌های بلند و مدرن، کاخ‌های باشکوه، معبدهای باستانی، کلوب‌های پر زرق و برق، بازارهای شلوغ و خیابان‌های پر رفت و آمد و مملو از سوغاتی‌ها، بانکوک را تبدیل به یکی از شهرهای توریستی تایلند کرده است. با این که بانکوک گاهی با ترافیک‌ها و آب و هوای آلوده تولید توصیف می‌شود، ولی طبیعت سرسبز این شهر گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. خیابان توریستی مشهور «خائو سان» برای خرید ارزان و تجربه زندگی شبانه می‌تواند شروع مناسبی باشد. در این شهر می‌توانید از غذاهای ایرانی لذیذ نیز لذت ببرید.

 

بانکوک | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
بانکوک با ساختمان‌های بلند و مدرن، کاخ‌های باشکوه، معبدهای باستانی، کلوب‌های پر زرق و برق یکی از شهرهای توریستی تایلند

 

۳. چیانگ مای

چیانگ مای توسط کوه‌های شمال تایلند احاطه شده است. گردشگران زیادی برای دیدن مناظر و تپه‌های سرسبز، شهر چیانگ مای را به عنوان مقصد خود در تایلند انتخاب می‌کنند. علاوه بر طبیعت زیبای این شهر، چیانگ مای به خاطر داشتن معماری‌های مدرن و تاریخی و معبدهای باستانی زیبا در خود نیز معروف می‌باشد.

 

چیانگ مای | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
گردشگران زیادی برای دیدن مناظر و تپه‌های سرسبز، شهر چیانگ مای را به عنوان مقصد خود در تایلند انتخاب می‌کنند

 

۴. کانچانابوری

کانچانابوری در غرب تایلند واقع شده است. این شهر از دو جهت مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. یکی طبیعت سرسبز خود کانچانابوری و یکی پل تاریخی و معروف روی رودخانه کوای، که در جنگ جهانی دوم وقایع زیادی در آن رخ داده بود. کانچانابوری به گردشگران قابلیت دسترسی به پارک‌های ملی و آبشارها را نیز می‌دهد.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
کانچانابوری، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز

 

۵. آیوتایا

آیوتایا از جمله شهرهای باستانی کشور تایلند به شمار می‌رود. این شهر توسط سه رودخانه احاطه شده است که آن را به خلیج سیام متصل می‌کنند. این شهر مدت‌ها پایتخت کشور تایلند بوده است. آیوتایا زمانی از جمله معروف‌ترین شهرهای دنیا  با کاخ‌هایی باشکوه بوده است. اکنون این شهر به خاطر خرابه‌هایی که از آن زمان به جا مانده است، گردشگران فراوانی را به خود می‌بیند. آیوتایا در هشتاد کیلومتری شهر بانکوک قرار گرفته است. با استفاد هاز قطار و یا قایق می‌توان به این شهر سفر کرد.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
آیوتایا زمانی از جمله معروف‌ترین شهرهای دنیا با کاخ‌هایی باشکوه بوده است

 

۶. پارک ملی کائو سوک

پارک ملی کائو سوک به عقیده بسیاری زیباترین حیات وحش تایلند را در خود جمع کرده است. این پارک ملی جنگل‌ها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و فضاهای سرسبز فراوانی دارد. پارک ملی کائو سوک میزبان شگفت‌انگیزترین حیات وحش تایلند مثل فیل آسیایی، گوزن، گراز، خرس، خوک خرطوم دراز، میمون‌هایی با نژآدهای مختلف و حیوانات گوناگون دیگر است. عکاسان، گردشگران و علاقه‌منان زیادی برای بازدید از این حیوانات به این پارک می‌آیند. در پارک ملی کائو سوک می‌توانید از آبشارها، استخرهای طبیعی و مناظر تحسین برانگیز لذت برده و خاطره‌ای فراموش نشدنی داشته باشید.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
در پارک ملی کائو سوک می‌توانید از آبشارها، استخرهای طبیعی و مناظر تحسین برانگیز لذت برده و خاطره‌ای فراموش نشدنی داشته باشید

 

۷. رایلی

رایلی یا «رای له»، شبه جزیره کوچکی در تایلند است. رای له به خاطر وجود صخره‌های آهکی تنها از طریق قایق قابل دسترسی است. صخره‌های این شبه جزیره گردشگران و صخره نوردان زیادی را به خود جذب می‌کنند. رای له نیز به خاطر طبیعت سرسبز، سواحل زیبا و محیط آرام خود یکی از مقاصد گردشگری محبوب در تایلند است. در رای له هیچ ساختمان بلندی وجود نداشته و خانه‌های کوچک نیز به طر زیبایی در دل طبیعت پنهان شده‌اند.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
«رای له» از جمله مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز برای ایرانیان است

 

۸. فانوم رانگ

فانوم رانگ در شمال شرق تایلند و بر روی یک آتشفشان خاموش واقع شده است. فانوم رانگ مجموعه آرامگاه هنوها بوده و دارای معماری برجسته‌ای است. معماری این بناها گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ماه آوریل مردم این منطقه مراسم و جشن‌های شادی برگزار می‌کنند.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
معماری بناهای موجود در فانوم رانگ گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند

 

۹. پای

پای زمانی یک دهکده کوچک در تایلند به حساب می‌آمد. ولی اکنون به یکی از مناطق گردشگری اصلی این کشور تبدیل شده است. به خاطر دره‌های زیبا و فضای آرام آن، پای تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی برای گردشگران علاقه‌مند به پیاده روی شده است. در خارج از شهر نیز آبشارها و آبگرم‌های زیبایی برای بازدید وجود دارند.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
به خاطر دره‌های زیبا و فضای آرام، پای تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی برای گردشگران علاقه‌مند به پیاده روی شده است

 

۱۰. چیانگ رای

چیانگ رای در شمال تایلند قرار داشته و به عنوان مرکز تجاری تایلند شناخته می‌شود. چیانگ رای شهری شلوغ است که برای هر نوع گردشگری مناسب است. این شهر در طول روز نسبتا آرام است. چرا که اکثر مسافرین برای دیدن مناظر خارج شهر بیرون رفته‌اند. ولی شب‌های این شهر با چراغ‌هایی رنگارنگ و محیطی پر جنب و جوش، کاملا متفاوت نسبت به روزهایش است.

 

 | مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز
چیانگ رای در شمال تایلند قرار داشته و به عنوان مرکز تجاری تایلند شناخته می‌شود

 

در این پست به معرفی بهترین مقصدهای گردشگری تایلند در نوروز پرداختیم. برای مشاوره در رابطه با سفر به این کشور، خرید بلیط و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

 

منبع : touropia

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *