مغازه‌های عجیب زیرزمینی صوفیه

امروزه در سراسر جهان و در خیابان‌های شهرهای مختلف می‌توان دستفروش‌هایی را دید که به خاطر اجاره‌های بالای مغازه‌ها و واحدهای تجاری به خیابان‌ها آمده و کسب درآمد می‌کنند. اما دستفروش‌ها در شهر «صوفیه»، پایتخت کشور بلغارستان علاوه بر خیابان‌ها به زیرزمین‌ها نیز پناه برده‌اند. در ادامه با « زرین‌نما بلاگ » همراه باشید تا با « مغازه های زیرزمینی صوفیه » آشنا شوید.

مغازه های زیرزمینی صوفیه
مغازه های زیرزمینی صوفیه ؛ امروزه در سراسر جهان و در خیابان‌های شهرهای مختلف می‌توان دستفروش‌ها را دید. اما دستفروشی در شهر صوفیه چهره دیگری به خود گرفته است

 

امروزه دیدن دستفروش‌های خیابانی در سراسر جهان و در خیابان‌های شهرهای مختلف امر طبیعی است. این دستفروش‌ها به خاطر اجاره‌های بالای مغازه‌ها و واحدهای تجاری به خیابان‌ها آمده و کسب درآمد می‌کنند. اما دستفروشی در شهر صوفیه چهره دیگری نیز به خود گرفته است. در این شهر علاوه بر وجود دستفروش‌ها در کنار خیابان‌ها می‌توان مغازه‌هایی را نیز دید که در زیرزمین قرار گرفته‌اند. این مغازه‌های زیرزمینی که با نام «کلک – klek» شناخته می‌شوند، منحصر به فرد بوده و تنها در صوفیه یافت می‌شوند.

 

مغازه های زیرزمینی صوفیه
دستفروش‌ها به خاطر اجاره‌های بالای مغازه‌ها و واحدهای تجاری به خیابان‌ها آمده و کسب درآمد می‌کنند. اما دستفروشی در شهر صوفیه چهره دیگری به خود گرفته است
مغازه های زیرزمینی صوفیه
در شهر صوفیه علاوه بر وجود دستفروش‌ها در کنار خیابان‌ها، می‌توان مغازه‌هایی را نیز دید که در زیرزمین قرار گرفته‌اند
مغازه های زیرزمینی صوفیه
 این مغازه‌ها در واقع در زیرزمین ساختمان‌های مسکونی قرار گرفته‌اند و تنها یک پنجره دارند که به پیاده رو باز می‌شود

 

این مغازه‌ها در واقع در زیرزمین ساختمان‌های مسکونی قرار گرفته‌اند و تنها یک پنجره دارند که به پیاده رو باز می‌شود. این پنجره معمولا پایین‌تر از زانو قرار دارد و به همین دلیل به این مغازه‌های زیرزمینی «کلک» گفته می‌شود. چرا که که کلک به معنی زانو است.

 

مغازه های زیرزمینی صوفیه
پنجره این مغازه‌ها معمولا پایین‌تر از زانو قرار دارد و به همین دلیل به این مغازه‌های زیرزمینی «کلک» گفته می‌شود. چرا که که کلک به معنی زانو است.

 

محصولات موجود در این مغازه‌ها در پیاده‌رو قرار دارند ولی خریدار برای خرید بایستی نشسته و با صاحب مغازه صحبت کند. در این مغازه‌ها انواع نوشیدنی، اسنک، سیگار و خوراکی وجود دارد که شهروندان و عابران از آن‌ها خرید می‌کنند. البته بعضی از این مغازه‌های زیرزمینی نیز به انجام خدماتی مثل تعمیرات کفش می‌پردازند. بسیاری از این مغازه‌ها تا اواخر شب باز هستند و حتی بعضی از این مغازه‌ها نیز در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت مشتریان خود هستند. متاسفانه این مغازه‌های منحصر به فرد در شهر صوفیه کم کم در حال جمع شدن هستند.

 

مغازه های زیرزمینی صوفیه
 در این مغازه‌ها انواع نوشیدنی، اسنک، سیگار و خوراکی وجود دارد که شهروندان و عابران از آن‌ها خرید می‌کنند.
مغازه های زیرزمینی صوفیه
در این مغازه‌ها انواع نوشیدنی، اسنک، سیگار و خوراکی وجود دارد که شهروندان و عابران از آن‌ها خرید می‌کنند.
مغازه های زیرزمینی صوفیه
 بسیاری از این مغازه‌ها تا اواخر شب باز هستند و حتی بعضی از این مغازه‌ها نیز در هر ساعتی از شبانه روز در خدمت مشتریان خود هستند

 

در ادامه می‌توانید کلیپی را در رابطه با « مغازه های زیرزمینی صوفیه » تماشا کنید :

 

 

امیدواریم که این مطلب برایتان جالب و مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : amusingplanet

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *