غذاهای هنگ کنگ ؛ معرفی غذاهای معروف و خوشمزه هنگ کنگ (قسمت ۴)

هنگ کنگ یکی از شهرهای پرجمعیت و معروف چین است. این شهر از جمله شهرهای مدرن به حساب آمده و آسمان خراش‌ها، پارک‌ها و مراکز خرید مدرن و زیبایی دارد. هنگ کنگ همچنین به خاطر رستوران‌های درجه یک و انواع غذاهایی خوشمزه معروف است. در این پست قصد داریم که غذاهای معروف و خوشمزه هنگ کنگ را خدمتتان معرفی کنیم. در ادامه با «زرین‌نما بلاگ» همراه باشید تا با « معروف ترین غذاهای هنگ کنگ » که در سفر به این شهر نباید از دست داد، آشنا شوید.

قسمت‌های قبل را بخوانید:

قسمت اول معرفی غذاهای هنگ کنگ

قسمت دوم معرفی غذاهای هنگ کنگ

قسمت سوم معرفی غذاهای هنگ کنگ

غذاهای خوشمزه هنگ کنگ ؛ معرفی معروف ترین غذاهای هنگ کنگ (قسمت ۴)

۲۱. تارت تخم مرغ (Egg tarts)

تارت تخم مرغ برای اولین بار در صومعه‌ای در لیسبون پرتغال درست شد. سپس پس از مدت‌ها در گوانژو نیز شناخته شد و بعدها در هنگ کنگ و ماکائو مورد استقبال قرار گرفت. تارت تخم مرغ که با نام dàn tǎ شناخته می‌شود، ترکیبی از زرده تخم مرغ و کرم کاستارد است که در داخل خمیری به شکل فنجان قرار داده می‌شود. امروزه این غذا در هر دو شهر هنگ کنگ و ماکائو معروف است.

تارت تخم مرغ معمولا در نانوایی‌های هنگ کنگ یافت می‌شود. همین طور می‌توانید در رستوران‌هایی که غذای «دیم سام» سرو می‌شود (که در قسمت اول این مجموعه معرفی شدند)، این دسر خوشمزه را امتحان کنید.

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ تارت تخم مرغ که با نام dàn tǎ شناخته می‌شود، ترکیبی از زرده تخم مرغ و کرم کاستارد است که در داخل خمیری به شکل فنجان قرار داده می‌شود. امروزه این غذا در هر دو شهر هنگ کنگ و ماکائو معروف است.
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ تارت تخم مرغ معمولا در نانوایی‌های هنگ کنگ یافت می‌شود. همین طور می‌توانید در رستوران‌هایی که غذای «دیم سام» سرو می‌شود، این دسر خوشمزه را امتحان کنید.

یکی از مکان‌هایی که می‌توانید در آن خوشمزه‌ترین «تارت تخم مرغ» را امتحان کنید :

کافه و شیرینی فروشی کام واه (Kam Wah Cafe & Bakery) : یک کافه و شیرینی فروشی که در آن می‌توانید تارت تخم مرغ و نان آناناسی لذیذی را امتحان کنید.

آدرس :  G/F, 47 Bute Street, Prince Edward, Mong Kok, Hong Kong

ساعات کاری : هر روز – شش و نیم صبح تا ۱۲ نیمه شب

قیمت : ۲۰ تا ۴۰ دلار هنگ کنگی برای هر شخص

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ Kam Wah Cafe & Bakery یک کافه و شیرینی فروشی مناسب برای امتحان کردن تارت تخم مرغ و نان آناناسی

۲۲. وافل تخم مرغ (Egg waffle)

وافل تخم مرغ که در هنگ کنگ با نام «gai daan jai» شناخته می‌شود، یکی از غذاهای معروف و محبوب خیابانی هنگ کنگ به شمار می‌رود. وافل تخم مرغی از تخم مرغ، آرد گندم، شیر خشک و شکر درست می‌شود.

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ وافل تخم مرغ که در هنگ کنگ با نام «gai daan jai» شناخته می‌شود، یکی از غذاهای معروف و محبوب خیابانی هنگ کنگ به شمار می‌رود. وافل تخم مرغی از تخم مرغ، آرد گندم، شیر خشک و شکر درست می‌شود.

مکان‌هایی که می‌توانید بهترین «وافل تخم مرغ» را امتحان کنید :

وافل تخم مرغ هانگ کی (Hung Kee Top Quality Egg Waffles) : مکانی کوچک در طبقه دوم یک ساختمان که به خاطر وافل تخم مرغ خوشمزه معروف شده است.

آدرس : Shop A34C, second corridor, Tai On Building, Sai Wan Ho, Hong Kong

ساعات کاری : هر روز – ۲ بعد از ظهر تا ۲ صبح

قیمت : ۱۵ دلار هنگ کنگ

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ Hung Kee Top Quality Egg Waffles، مکانی کوچک در طبقه دوم یک ساختمان که به خاطر وافل تخم مرغ خوشمزه معروف شده است.

دهکده ماهیگیری تای او (Tai O Fishing Village) : این مکان تنها به خاطر شخصی که تصویریش را مشاهده می‌کنید در این لیست قرار گرفته است. به اعتقاد بسیاری او یکی از بهترین‌های وافل تخم مرغ نه تنها در هنگ کنگ بلکه در جهان است.

آدرس : G/F, 59 Kat Hing Street, Tai O

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ به اعتقاد بسیاری این شخص در دهکده Tai O یکی از بهترین‌های وافل تخم مرغ نه تنها در هنگ کنگ بلکه در جهان است.

۲۳. دسر چای دارویی تخم مرغ (Medicinal tea egg dessert)

ما در این لیست غذاهای معروف هنگ کنگ، چند دسر و شیرینی را نیز آورده بودیم. اما این چای دارویی، یکی از نوشیدنی‌های سنتی چینی‌ها به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید نوشیدنی‌های سنتی و دارویی چینی را امتحان کنید، «دسر چای دارویی تخم مرغ» می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد.

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ «دسر چای دارویی تخم مرغ» یکی از نوشیدنی‌های سنتی چینی‌ها به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید نوشیدنی‌های سنتی و دارویی چینی را امتحان کنید، «دسر چای دارویی تخم مرغ» می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد.

مکان‌هایی که می‌توانید این نوشیدنی را امتحان کنید :

یوئن کی (Yuen Kee) : یوئن کی یکی از معدود کافه‌های سنتی باقی مانده در هنگ کنگ است که دسر چای تخم مرغی در آن سرو می‌شود. در این مکان می‌توانید انواع مختلف نوشیدنی‌های سنتی و دارویی را پیدا کنید.

آدرس : G/F, 32 Centre Street, Western District, Hong Kong

ساعات کاری : هر روز – ۱ بعد از ظهر تا ۱۱ سب

قیمت : ۱۵ تا ۳۰ دلار هنگ کنگ برای هر نفر

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ Yuen Kee یکی از معدود کافه‌های سنتی باقی مانده در هنگ کنگ است که دسر چای تخم مرغی در آن سرو می‌شود. در این مکان می‌توانید انواع مختلف نوشیدنی‌های سنتی و دارویی را پیدا کنید.

۲۴. نان آناناسی (Pineapple bun)

نان آناناسی بدون شک بایستی در هر لیست راهنمای غذاهای هنگ کنگ وجود داشته باشد. نان آناناسی به نوعی بخشی از میراث فرهنگی هنگ کنگ به حساب می‌آید. بعد از خوردن این نان خواهید فهمید که چرا نان آناناسی بایستی در لیست غذاهایی که موقع سفر به هنگ کنگ بایستی امتحان کرد وجود داشته باشد. نکته جالب در رابطه با نان آناناسی این است که نه آناناس و نه اسانسی از آن در این نان مصرف نمی‌شود. بلکه تنها به خاطر شکل ظاهری آن که شبیه به آناناس است، با این نام شناخته می‌شود.

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ نان آناناسی به نوعی بخشی از میراث فرهنگی هنگ کنگ به حساب می‌آید و بایستی در لیست غذاهایی که موقع سفر به هنگ کنگ بایستی امتحان کرد، وجود داشته باشد.
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ نکته جالب در رابطه با نان آناناسی این است که نه آناناس و نه اسانسی از آن در این نان مصرف نمی‌شود. بلکه تنها به خاطر شکل ظاهری آن که شبیه به آناناس است، با این نام شناخته می‌شود.

مکان‌های معروفی که می‌توانید «نان آناناسس» خوشمزه‌ای را در آن‌‌ها امتحان کنید :

کافه و شیرینی فروشی کام واه (Kam Wah Cafe & Bakery) : یک کافه و شیرینی فروشی که احتمالا معروف‌ترین مکان برای امتحان کردن نان آناناسی در هنگ کنگ است. نان آناناسی‌های این شیرینی فروشی همیشه تازه و گرم هستند.

آدرس : G/F, 47 Bute Street, Prince Edward, Mong Kok, Hong Kong

ساعات کاری : هر روز – شش و نیم صبح تا ۱۲ نیمه شب

قیمت : ۲۰ تا ۴۰ دلار هنگ کنگی برای هر شخص

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ Kam Wah Cafe & Bakery یک کافه و شیرینی فروشی که احتمالا معروف‌ترین مکان برای امتحان کردن نان آناناسی در هنگ کنگ است. نان آناناسی‌های این شیرینی فروشی همیشه تازه و گرم هستند.

۲۵. نان تست فرانسوی هنگ کنگ (Hong Kong French toast)

لیست ۲۵ غذای معروف و خوشمزه هنگ کنگ، با «نان تست فرانسوی هنگ کنگ» به پایان می‌رسد. هنگ کنگی‌ها از بسیاری از غذاهای کشورها و مناطق دیگر تاثیر گرفته‌اند، که نان تست فرانسوی نیز یکی از آن‌هاست. این نان نیز یکی از غذاها خوشمزه و معروف خیابانی هنگ کنگ به حساب آمده و در بسیاری از فروشگاه‌های خیابانی و یا کافه‌های محلی یافت می‌شود.

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ نان آناناسی یکی از غذاها خوشمزه و معروف خیابانی هنگ کنگ به حساب آمده و در بسیاری از فروشگاه‌های خیابانی و یا کافه‌های محلی یافت می‌شود.

مکان‌هایی که می‌توانید در آن‌ها «نان تست فرانسوی هنگ کنگ» خوشمزه‌ای را میل کنید :

رستوران غذاهای دریایی یی هوپ آدرین فیش (Aberdeen Fish Market Yee Hope Seafood Restaurant) : رستوران غذاهای دریایی یی هوپ، مکانی برای فروش انواع مواد غذایی دریایی و غذاهای لذیذ دریایی است. اما در این مکان می‌توانید خوشمزه‌ترین و به یادماندنی‌ترین «نان تست فرانسوی هنگ کنگ» را نیز به عنوان دسر میل بفرمایید.

آدرس : Aberdeen Wholesale Fish Market, 102 Shek Pai Wan Road, Aberdeen, Hong Kong

ساعات کاری : ۴ صبح تا ۴ بعد از ظهر

قیمت : بستگی به نوع و میزان سفارش دارد

بینگ کی (Bing Kee) : بینگ کی یکی از مکان‌های قدیمی در هنگ کنگ است که هر گونه چایی، کباب، گوشت خوک سرخ شده، نودل‌های فوری و دسرهای خوشمزه مثل نان تست فرانسوی را سرو می‌کند. می‌توانید تصاویری از این مکان را در صفحه اینستاگرام Bing Kee مشاهده کنید.

آدرس : ۵ Shepherd Street, Tai Hang

ساعات کاری : سه شنبه تا یکشنبه، ساعت هفت صبح تا سه و نیم بعد از ظهر (دوشنبه‌ها تعطیل می‌باشد)

قیمت : ۲۰ تا ۴۰ دلار هنگ کنگ

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ هنگ کنگی‌ها از بسیاری از غذاهای کشورها و مناطق دیگر تاثیر گرفته‌اند، که نان تست فرانسوی نیز یکی از آن‌هاست.

یک مورد اضافی : چای لیمویی / چای شیر هنگ کنگی

این مورد یک غذا به حساب نمی‌آید و به همین خاطر در این لیست ۲۵تایی قرار داده نشده است. ولی اگر که قصد امتحان کردن چای در هنگ کنگ را داشتید، حتما چای لیمویی و چای شیر را امتحان کنید. طبق آمار ویکی‌پدیا، اهالی هنگ کنگ سالانه ۹۰۰ میلیون لیوان چای شیر می‌نوشند!!

معروف ترین غذاهای هنگ کنگ
معروف ترین غذاهای هنگ کنگ ؛ اگر که قصد امتحان کردن چای در هنگ کنگ را داشتید، حتما چای لیمویی و چای شیر را امتحان کنید. طبق آمار ویکی‌پدیا، اهالی هنگ کنگ سالانه ۹۰۰ میلیون لیوان چای شیر می‌نوشند!!

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : migrationology

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *