هتلی جالب در مرز دو کشور سوئیس و فرانسه

مرزها معمولاً بازتاب دهنده روابط کشورهای همسایه با هم هستند. برخی از کشورها روابطی دوستانه با هم داشته و مرز آن‌ها تنها با یک خط و یا تابلو مشخص می‌شود. مرز سوئیس و فرانسه نیز یکی از این مرزهای جالب است که در این پست از زرین نما به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

مرز سوئیس و فرانسه یکی از جالب‌ترین مرزهای بین کشورها است. در مرز این دو کشور خط کشی وجود نداشته و حتی ساختمان‌هایی نیز بر روی آن ساخته شده‌اند. این ساختمان‌ها به گونه‌ای هستند که قسمتی از آن‌ها در فرانسه واقع شده و قسمت دیگرشان نیز در سوئیس. هتل آربز (Arbez) نیز یکی از این بناهای واقع شده در مرز سوئیس و فرانسه است که یک هتل جالب به حساب می‌آید.

[c][/c]

 

مرز سوئیس و فرانسه
هتل آربز (Arbez) یکی از بناهای واقع شده در مرز سوئیس و فرانسه است که یک هتل جالب به حساب می‌آید

 

مطالب مرتبط:

 

نکته جالبی که در رابطه با هتل دو ستاره آبرز وجود دارد و به نوعی آن را از سایر هتل‌ها متمایز می‌کند، این است که در این هتل می‌توانید در اتاق‌هایی اقامت داشته باشید که نیمی از آن‌ها در فرانسه بوده و نیمه دیگرشان نیز در کشور سوئیس واقع شده است. شاید کمی گیج‌کننده به نظر برسد که با وجود قوانین سخت‌گیرانه در رابطه با مرزهای بین دو کشور چگونه ممکن است که هتلی روی مرز سوئیس و فرانسه واقع شده باشد و این مررز از بین این هتل و حتی اتاق‌ها و تخت خواب‌هایش بگذرد.

مرز سوئیس و فرانسه

مرز سوئیس و فرانسه

 

این هتل در شهر مرزی کیور (Cure) قرار دارد و تاریخ ساخت آن نیز به سال ۱۸۶۰ بازمی‌گردد. یعنی تنها دو سال قبل از اینکه فرانسه و سوئیس طی موافقتنامه‌ای مرزهای خود را بازسازی کردند. و به همین دلیل نیز هم‌اکنون شاهد هتلی هستیم که قسمتی از اتاق‌هایش در سوئیس و قسمت دیگرش در فرانسه قرار دارد. و یا حتی تختواب‌هایی در اتاق‌های این هتل قرار دارند که قسمتی از آن‌ها در خاک سوئیس و قسمت دیگرشان نیز در خاک فرانسه واقع شده‌اند. علاوه بر تعدادی از اتاق‌های هتل آبرز، راه پله و غذاخوری آن نیز این شرایط را داشته و در هر دو کشور فرانسه و سوئیس واقع شده‌اند. شاید جالب‌ترین قسمت هتل آبرز سوئیت ماه عسل آن باشد. در این اتاق تختی وجود دارد که نصف آن در فرانسه بوده و نصف دیگرش در سوئیس واقع شده است. یعنی شما هنگام خواب می‌توانید سر خود را در کشور سوئیس قرار داده و پاهای خود را نیز در کشور فرانسه و سپس به خواب بروید!!

مرز سوئیس و فرانسه

مرز سوئیس و فرانسه
در نگاه اول شاید هتل آبرز یک هتل معمولی چوبی به نظر برسد که تفاوتی با سایر هتل‌ها نداشته باشد. ولی با دانستن این نکات در رابطه با این هتل و واقع شدنش بر روی مرز سوئیس و فرانسه بر جذابیت آن افزوده می‌شود. فرض کنید در قسمت فرانسوی غذاخوری این هتل نشسته‌اید و در قسمت سوئیسی آن غذای شما در حال پخته شدن است. و یا حتی هنگام غذا خوردن نیز قسمتی از غذایتان در خاک فرانسه بوده و قسمت دیگر آن در خاک سوئیس باشد!! لازم به ذکر است با توجه به مکان قرارگیری این هتل، در منوی غذایی آن می‌توانید از غذاهای هر دو کشور سوئیس و فرانسه به دلخواه خود سفارش دهید. چرا که در پخت غذاهای این هتل، به فرهنگ هر دو کشور توجه شده است.

مرز سوئیس و فرانسه

مرز سوئیس و فرانسه

 

منبع: homecrux

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *