جاذبه توریستی تفلیس، محله حمام‌های قدیمی

محله حمام‌های قدیمی در کرانه راست رودخانه کورا در پایتخت گرجستان واقع شده است. جزو قدیمی ترین و تاریخی‌ترین مناطق تفلیس به شمار می‌رود. این محله توریستی آنقدر زیبایی و جذابیت دارد که به همه بازدیدکنندگان تفلیس پیشنهاد شود.

علت ساخت این حمام ها در تفلیس وجود چشمه های بسیار آب گرم طبیعی در این منطقه است. که ماساژهای خاصی هم در آن منطقه انجام میگیرد که باعث جذب گردشگران میشود که آموزش خاص و رسمی برای آن وجود ندارد و آموزش آن نسل به نسل انتقال پیدا میکند .

جهانگردان ، مورخان و جغرافیدانان معروفی در آثار به جامانده از خود در مورد وجود این چشمه ها در تفلیس سخن گفته اند. حمام های بجا مانده در محله مذکور بر اساس معماری ایرانی بین قرون 17 و 18 میلادی ساخته شده‌اند. گویی شهر تلفیس از آن زمان شکل گرفته شده است. این حمام ها با سقف های گنبدی شکل و نما کاشی در تفلیس خود نمایی میکنند.

 

تفلیس
محله حمام های تفلیس

این حمام ها در قدیم فقط به منظور درمان بیماری استفاده نمی شده است. بلکه برای تفریح و برگزاری جشن ها نیز مورد استفاده قرار می گرفته است. بسیاری از افراد از حمام های گوگردی استفاده می کرده اند که هنوز هم که هنوزه این حمام ها به قوت خود باقی اند.

 

چشمه
چشمه آب گرم

baths1

جاذبه توریستی تفلیس، محله حمام‌های قدیمی
محله حمام‌های قدیمی تفلیس علاوه بر آثار تاریخی و جاذبه‌های معماری، طبیعتی زیبا دارد.

جاذبه توریستی تفلیس، محله حمام‌های قدیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *