راه‌های محافظت از پول و مدارک در مسافرت

یکی از نکاتی که هر شخصی بایستی در سفر به آن توجه کند، محافظت از پول‌های خود می‌باشد. در این پست با زرین نما بلاگ همراه شوید تا با نکاتی برای محافظت از پول در سفر آشنا شوید.

در تمام دنیا و به هر کشوری که سفر کنید، طبیعتاً دزدها و جیب‌برهایی وجود دارند که در کمین نشسته و منتظر فرصتی هستند تا از آن استفاده کرده و پول‌های شما را بدزدند. در صورت چنین اتفاقی طبیعتاً تمام روز شما و حتی سفرتان خراب خواهد شد. پس بهتر است که از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید. برای پیشگیری از چنین اتفاق‌هایی و برای محافظت از پول‌هایتان در سفر در ادامه نکاتی را برای این امر آماده کرده‌ایم که با رعایت آن‌ها احتمال دزدیده شدن پول و مدارکتان کاهش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که این نکات از نظرات افراد حرفه‌ای در سفر جمع‌آوری شده است که با توجه به تجربه‌های خود در سفرهایشان به آن‌ها اشاره کرده‌اند.

ده روش برای محافظت از پول در سفر

[c][/c]

 

محافظت از پول در سفر
محافظت از پول در سفر

 

۱. کیف خود را در رستوران‌ها زیر میز نگذارید

بسیاری از افرادی که همراه خود کیف نسبتاً بزرگی حمل می‌کنند، به‌خصوص بانوان، در رستوران‌ها و یا کافی شاپ‌ها کیفشان را زیر میز قرار می‌دهند و تصور می‌کنند که جای کیفشان امن است. اما توصیه می‌کنیم که تا حد امکان از این کار خودداری کنید و در صورتی که مجبورید کیف خود را زمین بگذارید، در صورت امکان آن را را روی پاهای خود و روی صندلی نگه دارید. همین‌طور می‌توانید آن را روی زمین گذاشته و بند آن را زیر یکی از پایه‌های میز قرار دهید. در این صورت می‌توانید از دزدیده نشدن کیفتان اطمینان داشته باشید.

۲. پول‌های خود را تقسیم کنید

به هیچ عنوان تمام پول‌هایتان را با خود حمل نکنید. سعی کنید مقدار مورد نیاز برای یک یا دو روز را برداشته و بقیه آن را در چند جای امن دیگری پنهان کنید. در صورتی که همه پول نقد خود را همراهتان داشته و آن‌ها را از دست دهید، به مشکلات بیشتری برمی‌خورید. همچنین در صورتی که پول نقد و کارت‌های بانکی همراه خود دارید، سعی کنید که آن‌ها را همراه یکدیگر در جیبتان قرار ندهید. در این صورت حتی اگر پول‌هایتان دزدیده شوند نیز می‌توانید با استفاده از کارت‌های بانکی خود کارهایتان را انجام دهید.

۳. کمربند پول مناسب نیست

می‌توان گفت که کمربند پول در مسافرت تبدیل به امری کلیشه‌ای شده است. همه دزدهای حرفه‌ای از وجود کمربند پول آگاه بوده و راه‌های دستبرد زدن به آن‌ها را نیز می‌دانند. پس بهتر است که خود را فریب ندهید. از طرفی نیز این کمربندها به شکل یک برآمدگی دور کمر شما مشخص می‌شوند و همین‌طور معمولاً نمی‌توان در مکان‌های عمومی از آن‌ها استفاده کرد. شاید استفاده از کمربند مخفی پول برای مدارکی مثل پاسپورت مناسب باشد، اما طبیعتاً برای حمل پول نقدی که در طول روز نیاز دارید، مناسب نیست.

محافظت از پول در سفر

 

۴. توریست بودن خودن را نشان ندهید

اگر به فکر محافظت از پول در سفر هستید، پس بهتر است در هنگام مسافرت طوری رفتار نکنید که از دور نیز مشخص باشد که یک گردشگر و غریبه در شهر هستید. سعی کنید همانند مردم محلی آن منطقه لباس پوشده و همانند آن‌ها باشید. چرا که در این صورت جلب توجه کم‌تری کرده و کمتر مورد توجه دزدها قرار خواهید گرفت. چرا که اغلب دزدها و جیب‌برها به دنبال غریبه‌ها و مسافرین هستند تا مردم محلی آن شهر یا منطقه. در این صورت همان‌طور که در شهر خود کمتر در معرض خطر جیب‌بری هستید، در مقصد سفر خود نیز راحت‌تر می‌توانید به گشت و گذار در شهر بپردازید.

۵. در انتخاب لباس‌های خود دقت کنید

برای مثال در صورتی که در فصل پاییز سفر می‌کنید، بهتر است یک کت مناسب همراه خود بردارید که در داخلش یک جیب مخفی همراه با زیپ داشته باشد. چرا که اگر قصد خرید لباسی را از مقصد سفر خود داشته باشید، ممکن است نتوانید این جیب مخفی را در کت خود داشته باشید.

۶. استرس نداشته باشید

بهترین راه برای حمل پول استفاده حمل کردن آن به آرامی و بدون سر و صدا و جلب توجه است. اگر استرس داشته باشید ممکن است که دچار حواس پرتی شده و وسایل خود را فراموش کنید و طوری رفتار کنید که باعث جلب توجه دزدها شوید. سعی کنید که کمترین مقدار پول نقد را با خود به همراه داشته، به نکات اشاره شده توجه داشته و نگران جیب‌برها نیز نباشید. در این صورت می‌توانید بر استرس خود غلبه کنید.

۷. پول خود را در جیب عقب خود قرار ندهید

بسیاری از افراد در برابر اینکه پول‌های خود را در جیب جلوی شلوارشان قرار دهند مقاومت می‌کنند و ترجیح می‌دهند که به خاطر راحتی آن‌ها را در جیب عقب قرار دهند. اما حتماً توجه داشته باشید که در این صورت کار دزدها و جیب‌برها برای دزدیدن پول‌هایتان، مخصوصاً در مکان‌های شلوغ و پر جمعیت راحت‌تر کرده‌اید. حتی بسیاری از افراد پول‌های خود را در کوله پشتی‌شان قرار می‌دهند که این کار احتمال دزدیده شدن پول و مدارک را بیشتر می‌کند. پی تا حد امکان پول‌ها و مدارک خود در کوله پشتی نگذارید.

محافظت از پول در سفر
محافظت از پول در سفر

 

۸. پول‌هایتان را سازماندهی کنید

در نکات قبلی اشاره کردیم که بهتر است پول‌های خود را تقسیم کرده و در قسمت‌های مختلف لباس خود نگهداری کنید. برای این کار بهتر است بدانید که در کدام جیب خود چه مقدار پول به همراه دارید. در این صورت موقع خرید نیازی ندارید که همه جیب‌هایی که در آن‌ها پول قرار داده‌اید را بررسی کرده و با این کار به دزدها نیز نشان دهید که در کدام جیب‌هایتان پول به همراه دارید!!

۹. از وسایل و کیف‌های معمول خود استفاده کنید

سعی کنید برای مسافرت کیف‌های معمولی که برای نگهداری پول و مدارک استفاده می‌کنید را با خود به همراه داشته باشید. چرا که با این کیف آشنایی کامل داشته و در این صورت احساس راحتی بیشتری خواهید داشت و می‌توانید بر استرس خود نیز غلبه کنید.

۱۰. از لباس‌های مخصوص مسافرت با تعداد جیب‌های زیاد استفاده کنید

سعی کنید از لباس‌هایی استفاده کنید که تعداد جیب‌هایشان زیاد باشد. در این صورت راحت‌تر می‌توانید پول‌های خود را در قسمت‌های مختلف لباستان قرار داده و آن‌ها را آنگونه توضیح داده شد سازمان‌دهی کنید.

 

در این پست از زرین نما به معرفی نکاتی برای محافظت از پول در سفر پرداختیم. نظر شما در این مورد چیست و در مسافرت‌های خود برای محافظت از پول و مدارک خود چه کاری انجام می‌دهید؟ آیا توصیه‌ای در این مورد برای افرادی که سفر می‌کنند دارید؟

منبع: fodors

دسته بندی های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *