مجسمه آزادی الهام گرفته شده از منشور کوروش کبیر در آمریکا

مجسمه آزادی منشور کوروش کبیر به مناسب استقلال آمریکا در چهارم جولای در این کشور رونمایی شد. این مجسمه آزادی که الهام گرفته از منشور کوروش است،‌از طرف ایرانیان مقیم آمریکا به لس آنجلس و مردم آمریکا اهدا شده است. در ادامه با زرین نما همراه باشید تا با این نماد آزادی بیشتر آشنا شوید.

مجسمه آزادی (The Freedom Sculpture) هدیه‌ای الهام گرفته از منشور کوروش کبیر است که به عنوان هدیه‌ای از طرف ایرانیان مقیم آمریکا به مناسب روز استقلال آمریکا و با هدف احترام به تفاوت فرهنگی و ملی به مردم آمریکا اهدا شده است. این مجسمه طی مراسمی در روز چهارم جولای ۲۰۱۷ در شهر لس آنجلس رونمایی شده و همیشه به عنوان نمادی از ارزش‌های مشترک انسانی در قلب این شهر خواهند ماند.
 

 

مجسمه آزادی منشور کوروش در آمریکا

ایده ساخت این مجسمه توسط بنیادی غیر سیاسی، غیر انتفاعی و غیر مذهبی ایرانی آمریکایی به نام بنیاد فرهنگ (Farhang Foundation) ارائه شده و حدود چهار سال طول کشیده است که مجوزها و بودجه کافی این طرح جمع‌آوری گردد. بیش از یک میلیون نفر از این طرح بنیاد فرهنگ پشتیبانی و طرفداری کرده‌اند که این امر باعث می‌شود مجسمه آزادی کوروش بزرگ‌ترین هدیه مردمی تاریخ آمریکا به حساب آید. طبق اعلام بنیاد فرهنگ، هزینه ساخت این مجسمه حدود ۲.۲ میلیون دلار بوده که تمام آن از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است.

مجسمه آزادی منشور کوروش در آمریکا

این مجسمه هم‌اکنون به عنوان «مجسمه آزادی ساحل غربی آمریکا » در قلب شهر لس آنجلس، که یکی از بزرگ‌ترین شهرها با تنوع فرهنگی بالا است، به حساب می‌آید و همیشه به عنوان نمادی از آزادی و احترام به تنوع فرهنگی در این شهر خواهند ماند و برشباهت‌های میان ارزش‌های اخلاقی جامعه ایران و آمریکا و اهمیت احترام بر تنوع فرهنگی اشاره خواهد کرد.

طبق اعلام بنیاد فرهنگ، هر فردی که تا اول نوامبر ۲۰۱۷ از این طرح پشتیبانی کرده و به آن کمک مالی کند، نام وی در لیست پشتیبان‌های مجسمه آزادی کوروش درج خواهد شد.

طرح این تندیس ۹۲۵۳ کیلوگرمی با ابعاد ۴.۶ در ۶.۱ در ۲.۷۵ متری، از بین ۳۰۰ طرح دیگر برگزیده شده و طراح آن معمار معروف و شناخته شده، سسیل بالموند (Cecil Balmond) است که آن را  از منشور کوروش کبیر الهام گرفته است. منشور کوروش کبیر که ۲۵۰۰ سال ساخته شده بود، نمادی از آزادی و احترام به اقوام و فرهنگ‌ها است و این مجسمه طراحی شده نیز با الهام از همین عقیده طراحی و ساخته شده و به مردم آمریکا هدیه داده شده است.

نظر شما در رابطه با نصب این تندیس در آمریکا چیست؟

مجسمه آزادی منشور کوروش در آمریکا

مجسمه آزادی منشور کوروش در آمریکا

مجسمه آزادی منشور کوروش در آمریکا

 

منبع: freedomsculpture

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *