نگاهی به مجارستان و جاذبه‌های توریستی آن

مجارستان کشوریست در اروپای مرکزی که دارای نوزده شهر است و بوداپست تنها شهر مستقل و پایتخت این کشور است و جمعیت آن از بقیه شهرها بیشتر است. زبان مردم مجارستان ترکیبی از زبانهای فنلاندی و استونیایی میباشد و این کشور با اتریش، اسلواکی، صربستان و رومانی همسایه است.

hung-MMAP-md
مجارستان یکی از پانزده مقاصد برتر گردشگری جهان

 

نگاهی به مجارستان و جاذبه‌های توریستی آن
قلعه سلطنتی در بوداپست

بوداپست دارای جاهای دیدنی زیادی میباشد از قبیل :موزه قلعه،موزه هنرهای زیبا،تپه قلعه و پارک یادگاری.

VLUU L210 / Samsung L210
پارک یادگاری

پارکی که از دوره کمونیست مجارستان مجسمه هایی به یادگار مانده  که این پارک به عنوان پارک یادبود طراحی شده است .پارک یادگاری فراتر از نقش خود به عنوان یک جاذبه توریستی هم عمل میکند.

mementopark

بوداپست که مرکز این کشور است پربازدید کننده ترین شهر است جاهای دیدنی دیگری مثل دریاچه بالاتون، ترندس دانوبیا، مجارستان شمالی، دشت بزرگ مجارستان، روستای هولوکو و غارهای پارک طبیعی اگ تلک از جاذبه های زیبای آن هستند.

Hall-Baradla-Cave-Aggtelek-National-Park-Hungary
اولین پارک طبیعی مجارستان داری غارهایی جذاب میباشد که دست نخورده و بکر هستند که اکثر غارهای آنجا در شرایط کاملا طبیعی محافظت میشوند.

aggtelek-national-park-baradla-cave_2

مجارستان در فصل بهار بسیار باشکوه است، تابستان فصل جشنواره است، پاییزش بسیار زیباست به خصوص در تپه بودا. فراوانی بارندگی نیز به دلیل آب و هوای قاره غیرقابل پیش بینی است و پس از روزهای گرم تابستان طوفان های سنگین وجود دارد.

03a_Hazsor_IMG_2423_HackRobert
روستاهای خوش آب و هوا در این کشو زیاد هستند و دارای بازدیدکنندگان بسیاری میباشند که هرساله به آنجا سفر میکنند و از آب و هوای دلپذیر آن لذت میبرند.

flat,1000x1000,075,f

غذاهای این کشور دارای ادویه و فلفل میباشند و بیشتر غذاها خوشمزه هستند تا سلامت. ادویه مشهور مجارستان پاپریکا میباشد و غذای معروف آنها گولاش است.

Chicken-Goulash-1-sm_edited
گولاش خوشمزه مجارستانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *