آشنایی با کشور مالزی

مالزی کشوری توریستی در جنوب شرق آسیا است که به گردشگران زیادی را به خصوص از ایران به خود جذب می‌کند. کشوری در حال توسعه با فرهنگ، آب و هوا و طبیعتی که می‌تواند خاطره‌ای خوش برای برای شما رقم بزند.

نام رسمی : مالژیا
نام محلی : مالزیا
پایتخت : کوالالامپور
پایتخت اداری : پوترا جایا
نوع حکومت : مشروطه ، حکومت سلطنتی فدرالی با دو مجلس قانون گذاری
رئیس حکومت : پادشاه ( هر یک از سیزده استان مالزی ، یک سلطان دارد )
رئیس دولت : نخست وزیر
نحوه اداره کشور : فدرال
تاریخ استقلال : 13 اوت 1957
پرچم مالزی

آشنایی با کشور مالزی

آشنایی با کشور مالزی

آشنایی با کشور مالزی

آب و هوای مالزی

مجاورت  کشور مالزی با خط استوا و دریاهای مختلف باعث شده آب و هوایی گرم ، مرطوب و پرباران داشته باشد. دمای هوا در سراسر سال در مالزی  بین 21 تا 32 درجه سانتی گراد می باشد و میانگین آن در نواحی پست ساحلی  این کشور حدودا 26 درجه سانتی گراد است .

مناطق ییلاقی در ارتفاعات تا حدودی آب و هوا خنک تری دارند .

آشنایی با کشور مالزی

cameron-highlands-panorama-1-big

نژاد مردم مالزی

مالزی کشوری است چند ملیتی که در آن نژادها و ملیت های گوناگون با فرهنگ ها و زبانهای متنوع در هم آمیخته اند. موقعیت کشور مالزی به عنوان گذرگاه اصلی آب های جنوب شرقی آسیا موجب شده است اقوام و نژادهای گوناگون از نقاط مختلف آسیا در این کشور گردهم آیند .

89

زبان مردم مالزی

زبان رسمی کشور مالزی ، زبان ملایو melayu یا باهاسامالزیا malaysia bahasa می باشد که در سیستم آموزشی و کلیه مکاتبات کشور از آن استفاده می شود ، اما زبان انگلیسی نیز که از زمان سلطه انگلیسی ها در مالزی رواج یافته است و  به صورت گسترده در محاورات و نیز برقراری ارتباط بین نژادهای مختلف در سراسر مالزی به کار می رود .

زبان انگایسی که مردم مالزی صحبت میکنند ، به زبان مانگلیش manglish ( انگلیسی – مالایی ) معروف است که ترکیبی از لهجه های محلی با زبان انگلیسی است .

نکته قابل ذکر این است که در مالزی بسیاری از کلمات انگلیسی با املایی متفاوت از آنچه متداول است نوشته می شود . سایر زبان ها مانند ماندارین ( زبان چینی رسمی ) ، پنجابی ( هند و اروپایی ) و تامیل نیز در کشور مالزی متداول است .

آشنایی با کشور مالزی

90

91

92

93

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *