با لنکاوی مالزی آشنا شوید

اگر جزء افراد اهل سفر باشید، احتمالا نام لنکاوی را شنیده‌اید. ولی اگر با این شهر آشنایی زیادی نداشته و این سوال برایتان پیش آمده که لنکاوی کجاست ،‌ با زرین نما همراه باشید تا با این شهر توریستی مالزی بیشتر آشنا شوید.

[c][/c]

لنکاوی کجاست؟

لنکاوی که با نام رسمی لنکاوی گوهرِ کداح (به زبان مالای: Langkawi Permata Kedah) شناخته می‌شود، یکی از شهرهای توریستی مالزی بوده و در زبان محاوره مالایی (زبان کشور مالزی) به معنی عقاب قهوه‌ای است. لنکاوی در واقع مجمع‌الجزایری است که از حدود صد جزیره تشکیل شده و در محل برخورد تنگه مالاکا با آب‌های دریاهای آندامان قرار دارد. البته لازم به ذکر است که جزیره‌های این شهر با جنگل‌های انبوه پوشیده شده و قابل سکونت نیستند. این جنگل‌ها در گذشته به دلیل تودرتو بودن٬ مکان‌های مناسبی برای دزدان دریایی بودند. با این وجود، برخی از جزایر لنکاوی به مکان‌هایی عجیب تبدیل شده‌اند که باعث جذب بازدیدکنندگانی از سراسر جهان شده‌اند.

با لنکاوی مالزی آشنا شوید

لنکاوی مجمع‌الجزایری با حدود ۱۰۰ جزیره است که در ساخل غربی مالزی واقع شده است. این مجمع‌الجزایر زیبا که با آب‌های فیروزه‌ای احاطه شده، ترکیبی زیبا از تپه‌های پوشیده از جنگل و مزارع شالیکاری است که باعث شده‌اند مناظر چشم‌نوازی را داشته باشند. از طرفی نیز خطوط ساحلی این جزیره با شن و ماسه‌های پودری و پوشیده از درختان نارگیل، زیبایی‌های لنکاوی را دوچندان کرده‌اند.

با لنکاوی مالزی آشنا شوید

در این جزیره می‌توان تفریحات منحصر به فرد و هیجانی زیادی را انجام داد که از جمله آن‌‌ها می‌توان به غواصی در آب‌های تمیز و فیروزه‌ای رنگ منطقه اشاره کرد. اما جاذبه‌های گردشگری و تفریحات جزیره لنکاوی تنها به موارد اشاره شده محدود نمی‌شود. در این شهر جاذبه‌های گردشگری فراوانی نظیر جزیره دریایی آیلند هاپینگ، پارک کروکودیل‌ها، جزیره لنکاوی و میدان عقاب، پل هوایی لنکاوی، آکواریوم لنکاوی، باغ برنج لامان، آبشارهای توجو و پارک دریایی پولائو پایار اشاره کرد که در مطالب بعدی زرین نما به معرفی تک تک آن‌ها خواهیم پرداخت.

لنکاوی کجاست
لنکاوی کجاست ؟

 

مساحت لنکاوی حدود ۴۸۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن نیز نزدیک به ۹۹ هزار نفر است. لازم به ذکر است که تنها چهار جزیره از نزدیک به ۱۰۰ جزیره لنکاوی قابل سکونت هستند و این جمعیت در این چهار جزیره پراکنده شده‌اند. همانند اکثر مناطق مالزی، دین اصلی لنکاوی نیز اسلام بوده و بعد از اسلام، دین‌هایی همجون هندوئیسم، بودیسم و مسیحیت در اقلیت هستند. زبان رسمی مردم لنکاوی مالایی است، اما بسیاری از مردم محلی، به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته و یا آن را می‌فهمند.

لنکاوی کجاست

اگر قصد سفر به لنکاوی را داشته و برای اولین بار است که به این جزیره گرمسیری سفر می‌کنید، بایستی بگوییم که حتما همراه خود نقشه لنکاوی را داشته باشید. چرا که با وجود خیابان‌هایی با تابلوهای محلی، مسیرهایی پوشیده شده با درختان، سواحلی طولانی و آبشارهایی منحصر به فرد و البته زیبا، می‌توانند دلایل خوبی برای گم کردن مسیر باشند.

لنکاوی کجاست

در این پست از زرین نما بلاگ، برای پاسخ به سوال لنکاوی کجاست به معرفی این مجمع‌الجزایر پرداختیم. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. در مطالب بعدی زرین نما منتظر راهنمای سفر به لنکاوی و معرفی کامل جاذبه‌های گردشگری آن باشید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *