لغو پرواز تهران آمستردام توسط شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام KLM

برای بررسی خبر لغو پرواز تهران آمستردام در ادامه با ما همراه باشید. طبق آخرین اخبار از روز 24 سپتامبر همزمان با 2 مهر 1397 پروازهای مستقیم شرکت کی‌ال‌ام هلند که از تهران به مقصد آمستردام انجام می‌شد لغو می‌شود. علت اصلی این لغو پرواز عدم داشتن صرفه اقتصادی عنوان شده که در ادامه این مطلب از زرین تراول به آن خواهیم پرداخت.

لغو پرواز تهران آمستردام کی‌ال‌ام

شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام اخیرا در وب سایت رسمی خود خبر از لغو پرواز تهران آمستردام داده است. این شرکت هواپیمایی قصد دارد تا از روز دوم مهر ماه سال 1397 تمامی پروازهای مستقیم خود به شهر آمستردام در کشور هلند را لغو کند. کی‌ال‌ام در این خبر اعلام کرده که آخرین پرواز این شرکت هواپیمایی در روز 31 شهریور انجام خواهد شد که این پرواز یک روز بعد به در فرودگاه اسخیپول فرود خواهد آمد.

همچنین شرکت کی‌ال‌ام در خبر لغو پرواز تهران آمستردام اعلام کرده کسانی که پیش از انتشار خبر بلیط‌های خود را برای تاریخ دوم مهر ماه به بعد خریداری کرده‌اند پرواز جایگزین هماهنگ می‌کند و یا در صورت تمایل خسارت مالی آن را جبران خواهد کرد.

لغو پرواز تهران آمستردام توسط شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام KLM

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

خبر لغو پرواز تهران آمستردام که در تاریخ 16 تیر ماه در وب سایت گروه ایرفرانس-کی‌ال‌ام منتشر شده شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام به علت چشم‌انداز مالی منفی تصمیم به این کار گرفته است.

البته لازم به ذکر است که هنوز دو شرکت هواپیمایی ایران ایر پروازهای مستقیم از تهران به آمستردام دارند و جالب است بدانید که بیش از این هم کی‌ال‌ام در سال 2013 پرواز‌های خود به ایران را متوقف کرده بود که از سال 2016 این پروازها دوباره از سر گرفته شد.

لغو پرواز تهران آمستردام توسط شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام KLM

البته برخی گمانه زنی‌ها خبر از سیاسی بودن این تصمیم می‌دهند. چندی پیش خبر اخراج دو نفر از کارکنان سفارت ایران در کشور هلند و احضار سفیر هلند به وزارت خارجه جمهوری اسلامی باعث بروز تنش‌هایی میان دو کشور شده بود. همچنین ایران آمستردام را متهم ساخته که «به تعهدات بین‌المللی خود در قبال دستگیری و محاکمه عناصر تروریستی» عمل نمی‌کند و به اعضای سازمان مجاهدین خلق پناه داده است.

کی‌ال‌ام (KLM) بخشی از شرکت هواپیمایی ایرفرانس-کی ال ام است. این شرکت پیش از ادغام در ایرفرانس هواپیمایی ملی هلند به‌شمار می‌رفت. شرکت ایرفرانس-کی ال ام یک شرکت فرانسوی-هلندی است که تحت قوانین کشور فرانسه قراردارد و پایگاه اصلی آن در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس واقع است. این شرکت همچنین بزرگ‌ترین هواپیمایی اروپا به‌شمار می‌رود. (از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالیانه و مسافت طی شده) کی ال ام در سال ۲۰۰۴ میلادی بیش از ۶ میلیون مسافر را جابجا نمود. ایرفرانس-کی ال ام یکی از اعضای اصلی کارتل هوایی اسکای تیم آلیانس به‌شمار می‌رود. از دیگر اعضای این کارتل می‌توان به هواپیمایی دلتا، آئرومکزیکو، هواپیمایی کره، هواپیمایی چک، آلیتالیا، هواپیمایی نورث وست، آئروفلوت و هواپیمایی کنتیننتال اشاره کرد. هر دو شرکت ایرفرانس و کی ال ام پس از ادغام نیز با نشان اختصاصی خود پرواز می‌کنند.

لغو پرواز تهران آمستردام توسط شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام KLM

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

اما در این میان باید بدانید که چندی پیش‌ نیز تعدادی دیگر از شرکت‌های هواپیمایی بزرگ همچون ایرفرانس و اتریشی نیز پروازهای خود به تهران را محدود کرده‌اند.

شرکت هواپیمایی کشور فرانسه یعنی ایرفرانس روز 12 اردیبهشت بصورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد از پاییز امسال تعداد پروازهای خود به تهران را کاهش دهد و این شرکت نیز مشکلات اقتصادی را دلیل این تصمیم اعلام کرده است. فعالیت‌های دو سال گذشته این شرکت نشان می‌دهد که پروازها به تهران بازدهی مالی کافی ندارد.

همچنین شرکت هواپیمایی اتریشی نیز به تازگی اعلام کرده که ارائه خدمات به ایران را محدود خواهد کرد. این شرکت هواپیمایی قصد دارد تا پروازها از شیراز و اصفهان را بصورت کامل لغو کند. البته هواپیمایی اتریشی ارائه خدمات به تهران را همچنان در برنامه‌های خود داشته و فعلا تصمیمی برای توقف پروازهایش با تهران ندارد.

 منبع : wikipedia | zarintravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *