لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران

به تازگی سه شرکت هواپیمایی معتبر از کشورهای بریتانیا، فرانسه و هلند تصمیم گرفته‌اند که پروازهای ایران خود را متوقف سازند. بدین ترتیب به زودی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام لغو خواهد شد. در ادامه به بررسی خبر لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران می‌پردازیم.

لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران

حدودا یک ماه پیش بود که خبر لغو پرواز تهران آمستردام کی‌ال‌ام بطور رسمی اعلام شد و اکنون نیز با این خبر جدید در خصوص لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران شهروندان کشور با محدودیت‌‌های بیشتری در مورد پروازهای خارجی مواجه خواهند شد.

طبق گفته شرکت بریتیش ایرویز پروازها و بطورکلی فعالیت در مسیر هوایی لندن به تهران دیگر هیچ توجیه اقتصادی برای این شرکت هواپیمایی ندارد و به همین علت نیز اکنون آنها قصد دارند تا این پروازها را به حالت تعلیق در بیاورند. بدین ترتیب آخرین پرواز از شهر لندن به مقصد تهران روز ۳۱ شهریور همزمان با 22 سپتامبر و آخرین پرواز بازگشت از شهر تهران به لندن روز یکم مهر یعنی در روز ٢٣ سپتامبر انجام خواهد شد.

لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران

همچنین بریتیش ایرویز با اعلام عذر خواهی از تمامی مسافرانی که بلیط خود را پس از تاریخ 22 سپتامبر رزرو کرده‌اند گفته که این شرکت با تعدادی دیگر از شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال مسافران مذاکراتی را انجام خواهد داد و البته اگر امکان انتقال مسافران نیز وجود نداشته باشد پول پرداختی این مسافران بازگردانده می‌شود.

بد نیست بدانید سفیر ایران در بریتانیا آقای بعیدی‌نژاد نیز در خصوص لغو پروازهای بریتیش ایرویز با ابراز تاسف از این خبر به آن واکنش نشان داد.

اما پس از بریتیش ایرویز شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام که مربوط به کشور هلند می‌باشد نیز اعلام کرده که آخرین پرواز این شرکت به تهران در روز 24 سپتامبر خواهد بود و پس از آن پروازهای این شرکت دوباره به حالت تعلیق در می‌آید. کی‌ال‌ام نیز در شرایط کنونی و با دلیل ملاحظات تجاری اقدام به اخذ چنین تصمیمی‌ گرفته و مسافرانی که پس از این تاریخ برای خود بلیط رزرو کرده‌اند به سایر شرکت‌های هواپیمایی منتقل می‌شوند و یا اینکه می‌توانند پول پرداختی خود را از کی‌ال‌ام پس بگیرند.

لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران

در این میان خطوط هوایی فرانسه یعنی شرکت ایرفرانس، علت توقف پروازش‌هایش به تهران را شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است.

اکنون با لغو پروازهای بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام در ایران به اضافه هزینه بسیار بالا بلیط‌های هواپیما شهروندان ایرانی با محدودیت‌هایی بسیار جدی مواجه خواهند شد.

 منبع : zarintravel | twitter

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *