لغو سفر بدون ویزا به صربستان برای شهروندان ایرانی

متاسفانه با سو استفاده‌های بسیاری از شهروندان ایرانی برای مهاجرت غیر قانونی از طریق قانونی معافیت ویزا دولت صربستان تصمیم به لغو سفر بدون ویزا به صربستان دارد. به این ترتیب صربستان از لیست معدود کشورهای بدون ویزا برای سفر، خارج شد. در ادامه به بررسی این خبر خواهیم پرداخت.

لغو سفر بدون ویزا به صربستان

با اینکه بارها در خبرهایی از وضعیت پناهجویان ایرانی در صربستان و همچنین پناهندگی در صربستان هشدارهایی با هدف عدم اقدام برای چنین سفرهایی به قصد مهاجرت غیر قانونی داده بودیم اما سرانجام نبوجسا استفانوویچ وزیر کشور صربستان بطور رسمی اعلام کرده که معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است.

تقریبا سال گذشته میلادی بود که دولت صربستان با توجه به انتقادات شدیدی که صورت گرفته بود اقدام به لغو ویزای سفر به صربستان کرد. پس از آن نیز پروازهای تهران به بلگراد بصورت مستقیم برقرار شد که رونق زیادی به وضعیت گردشگری صربستان داده بود  همچنین موجب ایجاد روابط مناسب بین دو کشور شده بود. اما حالا پس از یکسال با خبر لغو این قانون آن هم به دلیل سو استفاده شهروندان ایرانی مواجه هستیم.

این خبر در قالب یک ابلاغیه در روزنامه رسمی صربستان منتشر شده  لازم الاجرا می‌باشد. بدین ترتیب از این پس صربستان از لیست کشورها با سفر بدون ویزا حذف می‌شود و شهروندان ایرانی تنها می‌توانند به کشورهایی که در لیست زیر مشاهده می‌کنید بدون ویزا سفر نمایید.

لغو سفر بدون ویزا به صربستان

 1. مالدیو
 2. مالزی
 3. ارمنستان
 4. ترکیه
 5. گرجستان
 6. بولیوی
 7. کاستاریکا
 8. دومینیکا
 9. اکوادور
 10. گویان
 11. هائیتی
 12. نیکاراگوئه
 13. ونزوئلا
 14. جمهوری دموکراتیک کنگو
 15. سیشل
 16. جزایر کوک
 17. نیووی
 18. پالائو
 19. ساموآ
 20. تووالو
 21. ایالات فدرال میکرونزی

امید است با بهتر شدن شرایط به تعداد این لیست اضافه شود و شهروندان ایرانی بتوانند به آسودگی سفر به کشورهای مختلف جهان را تجربه نمایند.

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *