شهروندان سنگاپور دارای قوی‌ترین گذرنامه در دنیا هستند

بر اساس تازه‌ترین گزارش که توسط شاخص جهانی گذرنامه ( Passport Index) ارائه شده، دارندگان گذرنامه سنگاپوری با داشتن قوی ترین گذرنامه در دنیا می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی به بیشترین تعداد کشورها سفر کنند. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و از جزئیات این گذرنامه و ویزای سنگاپور بیشتر آشنا شوید.

[c][/c]

در مورد سنگاپور بیشتر بخوانید:

پاسپورت سنگاپور، قوی ترین گذرنامه در دنیا
پاسپورت سنگاپور، قوی ترین گذرنامه در دنیا

 

بر این اساس تعداد کشورهایی که شهروندان سنگاپوری بدون نیاز به طی کردن مراحل اخذ ویزا می‌توانند به آنها وارد شوند به ۱۵۹ کشور است. این اولین باری است که یک کشور آسیایی عنوان دارنده قوی‌ترین گذرنامه جهان را از آن خود کرده است.

سنگاپور از زمان کسب استقلال در سال ۱۹۶۵ میلادی، قدرت گذرنامه خود را افرایش داده است. در رتبه‌بندی جدید، دارندگان گذرنامه آلمانی دوم با امکان ورود بی ویزا به ۱۵۸ کشور رتبه دوم جهانی را دارا هستند. گذرنامه کشورهای سوئد و کره جنوبی بطور مشترک رتبه سوم را از آن خود کرده‌اند.

رتبه بندی گذرنامه کشورهای مختلف جهان

پاسپورت سنگاپور، قوی ترین گذرنامه در دنیا

بریتانیا و آمریکا در این رتبه‌بندی به ترتیب رتبه‌های چهارم و ششم قوی‌ترین گذرنامه‌های دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. در این رتبه بندی گذرنامه افغانستان در انتهای لیست (نود و چهارم) قرار دارد و دارندگان آن می‌توانند بدون اخذ ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی فقط به ۲۲ کشور وارد شوند. گذرنامه ایرانی جایگاه هشتاد و نهم را در این رتبه بندی دارد و ارزش برابری یا گذرنامه‌ کشورهای سودان، نپال و سری‌لانکا دارد. شهروندان ایرانی می‌توانند بدون اخذ ویزا یا با گرفتن ویزا در مرز ورودی کشورها به ۳۶ کشور مسافرت کنند.

بیشتر بخوانید:

 

قدرت گذرنامه ایرانی

ترکیه، ارمنستان، گرجستان، مالزی و ونزوئلا از کشورهایی هستند که دارندگان گذرنامه ایرانی به این طریق می‌توانند به آنها سفر کنند. از دیگر کشورهایی که دارندگان گذرنامه ایرانی می‌توانند بدون گرفتن ویزا در مبدا(ایران) به آنها سفر کنند می‌توان به کامبوج، کیپ ورد، کومور، جیبوتی، گینه بیسائو، گویان، لائوس، موریتانی، موزامبیک، سومالی و تانزانیا اشاره کرد.

در اوت ۲۰۱۷ ، دولت صربستان لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن شهروندان ایرانی می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزای توریستی به آن سفر کنند.

در مورد صربستان بخوانید:

در این مطلب از زرین نما بلاگ به معرفی قوی ترین گذرنامه در دنیا در سال ۲۰۱۷ پرداختیم. امیدواریم از آن لذت برده باشید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *