قلعه سنت آنجلو بهترین مکان برای تماشای شهر رم [تور مجازی]

یکی از بهترین مکان برای تماشای شهر رم قلعه سنت آنجلو است. در این قلعه شما می‌توانید پس از بازدید از آثار دیدنی موزه آن به بالای سنت آنجلو رفته و در کافه‌ای که روی قلعه قرار دارد از چشم‌‌اندازهای بی‌نظیر رم لذت ببرید.

[c][/c]

ویدئویی از قلعه سنت آنجلو بهترین مکان برای تماشای شهر رم

چگونه به قلعه سنت آنجلو در رم برویم؟

قلعه سنت آنجلو

اگر با وسیله‌ای به جز اتوبوس به این مکان بیایید باید مدت زمان نسبتا زیادی را به پیاده‌روی بپردازید. البته پیاده‌روی در میان خیابان‌های رم تجربه بسیار جالبی خواهد بود. اما اگر فرصت کافی ندارید و می‌خواهید که از مکان‌های زیادی بازدید کنید، هیچ فرصتی را از دست ندهید.

مسیر دسترسی به قلعه سنت آنجلو با اتوبوس

اتوبوس‌های 23، 34، 49، 64، 87، 280، 492، 926 و 990 در نزدیکی قلعه ایستگاه دارند. اما برای پیاده‌روی از زیباترین مسیر برای رسیدن به ورودی قلعه در از اتوبوس‌های 280 استفاده کنید. شما باید در این مسیر در ایستگاه اتوبوس رندینلا (rondinella) پیاده شوید. کمی که در امتداد رود تیبر به سمت چپ حرکت کنید به پل پونت سنت آنجلو (Ponte Sant’Angelo) خواهید رسید.

مسیر دسترسی به قلعه سنت آنجلو با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به قلعه سنت آنجلو ایستگاه اوتاویانو (Ottaviano) است. همچنین شما می‌توانید از ایستگاه‌های سیپرو (Cipro) و لپانتو (Lepanto) نیز به قلعه دسترسی داشته باشید. اما بهترین انتخاب همان اتوبوس است. زیرا فاصله چندانی با قلعه سنت آنجلو ندارد و در مسیر رسیدن به آن هم رود تیبر در مقابل شما قرار دارد.

مسیر دسترسی به قلعه سنت آنجلو با تراموا

نزدیک‌ترین ایستگاه ترامو به این قلعه نیز ریسورگیمنتو (Risorgimento) نام دارد. البته باید بدانید که این ایستگاه تقریبا فاصله نسبتا زیادی با قلعه دارد.

قلعه سنت آنجلو روی نقشه

آیا در رم از قلعه سنت آنجلو بازدید کنیم؟

قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو از جاهای دیدنی رم و یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. همانطورکه در تصور پایینی تماشا می‌کنید، ظاهر این قلعه در هنگام شب بسیار جذاب است و نباید آن را از دست داد. از سوی دیگر علاوه‌بر تماشای نقاشی‌‌ها‌، مجسمه‌ها و دیگر آثار هنری ارزشمند داخل قلعه، شما با بالا رفتن از آن چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر رم خواهید داشت.

هزینه ورودی به قلعه سنت آنجلو چقدر است؟

قلعه سنت آنجلو

برای ورودی به این قلعه شما باید 14 یورو را پرداخت کنید. برخی از سایت‌ها مبالغ مختلفی در این باره ثبت کرده‌اند، اما بر طبق سایت رسمی قلعه و همچنین به گفته کسانی که به تازگی از قلعه سنت آنجلو بازدید کرده‌اند، مبلغ ورودی همان 14 یورو است.

تور مجازی در قلعه سنت آنجلو

چه چیزی‌هایی در قلعه سنت آنجلو نگهداری می‌شود؟

قلعه سنت آنجلو

شما می‌توانید در این قلعه نقاشی‌های خیره‌کننده‌ای را تماشا کنید. مجسمه‌هایی که حاصل کار مجسمه‌سازان بزرگی همچون رافائلو دا مونتلوپو و پیتر آنتوان وان ورشافلتپیتر بوده نیز در این قلعه به چشم می‌خورند. همچنین تسلیحات نظامی بخش دیگری از موزه قلعه را تشکیل می‌دهد که تماشای آن بسیار جالب توجه خواهد بود. موزه این قلعه از سال 1901 افتتاح شده است.

بهترین مکان برای تماشای شهر رم

قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت  آنجلو  دارای 5 طبقه جدا از هم می‌باشد. این طبقات با یک راه‌پله پیچ‌درپیچ به یکدیگر متصل هستند و پس از گذشتن از این طبقات به بالای قلعه دسترسی خواهید داشت. حتی اگر از تماشای نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و دیگر آثار موجود در موزه لذت نبرید، تماشای چشم‌اندازی از شهر رم از ارتفاع 47 متری تجربه‌ای بسیار دوست‌داشتنی خواهد بود. توجه داشته باشید که در بالای قلعه سنت آنجلو یک کافه نیز وجود دارد.

رود تیبر

قلعه سنت آنجلو

رود تیبر از نزدیکی قلعه سنت آنجلو می‌گذرد. قرارگیری این رود در کنار قلعه تبدیل به سوژه‌ای جالب برای عکاسی در میان گردشگران شده است. رود تیبر سومین رود بزرگ در کشور ایتالیا محسوب می‌شود.

افسانه‌های قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو

شهر رم در دهه 580 میلادی با بیماری واگیردار طاعون دست‌وپنجه نرم می‌کرد. پزشکان، عالمان دینی و هیچ یک از مردم، درمانی برای این بیماری نداشتند. آنها بنابر اعتقاد مذهبی خود و به دستور کلیساها افرادی که با دین موافق نبودند را می‌سوزاندند. جذامیان و جادوگران را طرد کرده و حتی به سختی آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند. البته حجامت نیز از دیگر کارهایی بود که مردم رم برای مبارزه با بیماری طاعون انجام می‌دادند. اما آنها اعتقاد دارند که در سال 590 فرشته اعظم میکائیل، رهبر نیروهای آسمانی خداوند به زمین آماده و شمشیر خود را در رم غلاف کرده است. این کار باعث شده تا بیماری طاعون نیز ریشه‌کن شود. بعدها رافائلو دا مونتلوپو یک مجسمه از میکائیل ساخته که تصویرش را می‌بینید.

تاریخچه

قلعه سنت آنجلو

یکی از امپراطوران روم باستان به نام هادریانوس در زمان حیاتش این قلعه را به عنوان آرامگاهی برای خانواده‌اش ساخت. این قلعه برای مدت‌ها یکی از بلندترین ساختمان‌ها در شهر رم به شمار می‌رفت.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *