پل‌های عشاق، نمادی از عشق‌های دیوانه‌وار زوج‌ها

شمع روشن کردن و شعرهای عاشقانه سرودن از جمله راه‌های معمول و رمانتیک برای نشان دادن عشق نسبت به فرد دیگری است. اما در این بین بستن قفل های عشق بر روی پل‌ها راهی متفاوت و البته رمانتیک برای نشان دادن تعهد در عشق است که برخی افراد آن را برای ابراز علاقه و عشق خود انتخاب می‌کنند. در ادامه با زرین نما همراه شوید تا با معروف‌ترین پل‌های عشاق در دنیا آشنا شوید.

قفل های عشق ، نشان دهنده عشق ابدی زوج‌های عاشق

افراد بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که برای ابراز عشق خود، قفل‌هایی را با عنوان قفل عشق به برخی از پل‌های معروف بسته و سپس کلید آن را به رودخانه می‌اندازند تا با این کار به نوعی ابدی بودن عشق خود و متعهد بودنشان نسبت به آن را نشان دهند. شاید در نگاه اول این کار کمی عجیب برسد، اما به هر حال این کار در کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا، روسیه، آلمان، چین و… فراگیر شده است و افراد و زوج‌های بسیاری بستن قفل های عشق بر روی پل‌های عشاق را راهی برای ابراز علاقه خود و ابدی بودن عشقشان انتخاب کرده‌اند. در ادامه لیستی از معروف‌ترین پل‌های عشاق در سراسر جهان که میزبان هزاران قفل عشق هستند را آماده کرده‌ایم.

 

مطالب مرتبط:

 

[c][/c]

 

پل هنری پاریس (Pont des Arts) که در رود سن (Seine River) واقع شده است، معروف‌ترین مکان قفل‌های عشق شهر پاریس و یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌های این شهر است که در سفر به پاریس می‌توان از آن بازدید کرد. در این پل همیشه زوج‌های جوان و عاشقی وجود دارند که در حال قدم زدن و تماشای قفل های عشق بسته شده بر روی پل هنر پاریس هستند. تعداد قفل‌های بسته شده بر این پل به اندازه‌ای زیاد بود که پل توانایی تحمل وزن آن‌ها را نداشت و به همین دلیل نیز مقامات پاریس چند سال پیش دستور دادند که تعداد زیادی از این قفل‌ها از روی پل برداشته شوند.

قفل های عشق
پل هنری پاریس که در رود سن واقع شده است، معروف‌ترین مکان قفل‌های عشق شهر پاریس می‌باشد

 

در مورد پاریس بخوانید:

 

پل هوهنتسلورن (Hohenzollern) که بر روی رودخانه راین ساخته شده است نیز به عنوان پل عشاق شهر کلن در آلمان شناخته می‌شود. این پل توسط خطوط راه آهن شهر کلن قابل دسترس است و شما در صورت سفر به آلمان و شهر کلن می‌توانید به این پل سری زده و شاهد این قفل‌ها باشید که هر کدام داستان عاشقانه یک زوج را بیان می‌کنند. همین‌طور شما هم می‌توانید قفل عشق خود را برای نشان دادن ابدی بودن عشقتان به این پل ببندید.

قفل های عشق
پل هوهنتسلورن که بر روی رودخانه راین ساخته شده است به عنوان پل عشاق شهر کلن در آلمان شناخته می‌شود

 

مطالب مرتبط:

 

داستان جالبی پشت قفل های عشق بسته شده در کوه هانگ شان چین وجود دارد. یک زوج که عاشق یکدیگر بوده‌اند، از صخره‌های این کوه به پایین پریده‌اند تا به صورت ابدی به یکدیگر بپیوندند. از آن به بعد زوج‌هایی که دیوانه‌وار عاشق یکدیگر هستند به این کوه آمده و قفلی را با عنوان قفل عشق در آنجا بسته و کلید آن را به دره پرتاب می‌کنند تا بدین ترتیب به نوعی عشق ابدیشان به یکدیگر را نشان داده و روحشان را نیز با این کار به هم پیوند دهند. قفل‌های بسیاری در نرده‌های موجود در مسیر این کوه بسته شده است که نشانگر عشق زوج‌های جوان به یکدیگر هستند.

قفل های عشق
قفل‌های بسیاری در نرده‌های موجود در مسیر کوه هانگ شان بسته شده است که نشانگر عشق زوج‌های جوان به یکدیگر هستند

 

پل موست لوباوی (Most Ljubavi) که در شهر فرنجاكا بانجای صربستان قرار دارد، پل عابر پیاده‌ای است که افراد زیادی برای نشان دادن عشق خود قفل‌هایی را بر روی آن بسته‌اند. این کار به نوعی تبدیل به سنتی در این شهر شده است که زوج‌های جوان و عاشق آن را انجام می‌دهند. تاریخ بستن قفل بر روی این پل به حدود صد سال پیش بازمی‌گردد و به همین دلیل نیز از آن با عنوان پل عشاق صربستان یاد می‌شود.

قفل های عشق
پل موست لوباوی که در صربستان قرار دارد، پل عابر پیاده‌ای است که افراد زیادی برای نشان دادن عشق خود قفل‌هایی را بر روی آن بسته‌اند

 

در مورد صربستان بخوانید:

 

پل بروکلین (Brooklyn Bridge) یک پل معلق در نیویورک آمریکاست که بروکلین و منهتن را به هم متصل می‌کند. این پل به نوعی نمادی از شهر محسوب شده و مکانی برای بستن قفل‌های عشق نیز می‌باشد. افراد زیادی برای نشان دادن تعهد و عشق خود قفل‌هایی را بر روی این پل می‌بندند که البته به خاطر مسائل امنیتی پل، به طور مرتب این قفل‌ها جمع‌آوری می‌شوند تا آسیبی به پل نرسد.

قفل های عشق
پل بروکلین یک پل معلق در نیویورک آمریکاست که به نوعی نمادی از شهر محسوب شده و مکانی برای بستن قفل‌های عشق نیز می‌باشد

 

  • قفل های عشق در کره جنوبی

برج N Seoul یکی از زیباترین و محبوب‌ترین بناهای شهر سئول محسوب می‌شود که از بالای آن می‌توان منظره‌ای زیبا از شهر را مشاهده کرد. تعداد ۷ درخت مصنوعی در شهر سئول کره جنوبی وجود دارد که از آن‌ها با عنوان درخت عشق یاد شده و به نوعی طراحی شده‌اند که توانایی تحمل وزن قفل‌های بسته شده را دارند. از روی برج N سئول می‌توان منظره‌ای زیبا از این قفل های عشق بسته شده بر روی درختان مشاهده کرد.

قفل های عشق
تعداد ۷ درخت مصنوعی در شهر سئول کره جنوبی وجود دارد که از آن‌ها با عنوان درخت عشق یاد می‌شود

 

پل میلیویو (Ponte Milvio) در شهر رم ایتالیا قرار داشته و پل عشاق این شهر محسوب می‌شود. این پل در زمان‌های قدیم از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، اما هم‌اکنون تبدیل به مکانی شده برای زوج‌های جوان تا علاقه و عشق ابدی خود را نسب به همسرشان نشان دهند. همانند سایر پل‌های عشق، زوج‌های جوان ایتالیایی نیز قفلی را بر روی این پل بسته و کلید آن را نیز به رودخانه پرتاب می‌کنند تا ابدی بودن عشقشان نسبت به یکدیگر را به این‌گونه نشان داده باشند.

قفل های عشق
پل میلیویو (Ponte Milvio) در شهر رم ایتالیا قرار داشته و پل عشاق این شهر محسوب می‌شود

 

  • قفل های عشق مسکو

کانال ودونت‌وندی (Vodootvodny Canal) کانالی طولانی در مرکز شهر مسکو است که تبدیل به مکانی برای قفل های عشق زوج‌های کشور روسیه شده است. پلی که بر روی این کانال در مسکو می‌گذرد، چندین درخت مصنوعی در خود دارد که تعداد زیادی قفل عشق بر روی آن‌ها بسته شده است. این درختان مصنوعی از جنس فولاد هستند و به همین دلیل نیز توانایی تحمل وزن این قفل‌ها را دارند.

قفل های عشق
کانال ودونت‌وندی کانالی طولانی در مرکز شهر مسکو است که تبدیل به مکانی برای قفل های عشق زوج‌های روسی شده است

 

  • پل عشق اسلوونی

پل بوچرز (Butchers) پلی معروف در شهر لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی است که تبدیل به پل عشاق کشور اسلوونی شده است. در این پل نیز زوج‌های جوان اسلوونی برای نشان دادن ابدی بودن عشق خود،‌ قفل‌هایی را بر روی سیم‌های فولادی این پل بسته و کلید آن را نیز دور می‌اندازند.

قفل های عشق
پل بوچرز کشور اسلوونی، معروف به پل عشاق کشور اسلوونی

 

  • پل عاشقان جمهوری چک

زوج‌های جوان و عاشق جمهوری چک نیز از این کار رمانتیک عقب نمانده و در منطقه مالا استرانا (Malá Strana) در شهر پراگ را برای این کار انتخاب کرده‌اند. در این منطقه پل عابر پیاده‌ای وجود دارد که زوج‌های عاشق قفل‌های خود را بر آن می‌بندند. در صورت سفر به پراگ می‌توانید به این مکان رفته، قفلی تهیه کنید و با نوشتن نام خود و عشقتان روی آن و بستن آن قفل بر روی پل، شما هم به جمع زوج‌های عاشق اضافه شوید.

قفل های عشق
پلی در منطقه مالا استرانا چک که زوج‌های جوان با این قفل‌ها عشق ابدی خود را نشان می‌دهند

 

در این پست به معرفی مکان‌هایی برای بستن قفل های عشق در کشورها و شهرهای مختلف جهان پرداختیم. امیدواریم که از آن لذت برده باشید. نظر شما در رابطه با این کار رمانتیک چیست؟

منبع: easemytrip

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *