در فستیوال بین‌المللی جاز باکو غرق در شادی شوید

مردم آذربایجان علاقه خاصی به موسیقی داشته و به همین دلیل در این کشور و به خصوص در شهر باکو همواره شاهد برگزاری کنسرت‌ها و رویدادهای موسیقی شادی هستیم. یکی از این رویدادها فستیوال موسیقی جاز باکو است که در این پست از زرین نما به آن پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه شده و با این فستیوال موسیقی باکو آشنا شوید.

[c][/c]

در مورد باکو بخوانید:

فستیوال موسیقی باکو | فستیوال جاز باکو

اهالی باکو علاقه خاصی به موسیقی و به خصوص موزیک جاز داشته و در این موسیقی سبک خاص خود را نیز دارند. فستیوال بین‌المللی جاز باکو مهم‌ترین فستیوال باکو است که همه ساله در ماه اکتبر در این شهر برگزر می‌شود و مردم باکو با این فستیوال علاقه خود به موسیقی جاز به را همه دنیا نشان می‌دهند. فستیوال بین‌المللی جاز باکو که در آن شناخته‌شده‌ترین موسیقی‌دانان بین‌المللی در سبک جاز شرکت می‌کنند، زیر نظر وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان و بنیاد فرهنگی این کشور برگزار می‌شود.

فستیوال موسیقی باکو | فستیوال جاز باکو

از جمله هنرمندان معروفی که در دوره‌های قبلی این فستیوال موسیقی باکو شرکت داشته‌اند می‌توان به اجراهای جاشوا ردمن، کری گارت، آویشی کوهن، مارکوس میلر، باب جیمز، دیوید سانبورن و… در مرکز فرهنگی حیدر علی اف، یکی از معروف‌ترین مکان‌های دیدنی باکو و مرکز جاز باکو اشاره کرد. لازم به ذکر است که در کنار این افراد و چهره‌های بین‌المللی شناخته شده، افراد با استعداد و هنرمند باکو در سبک جاز نیز در این فستیوال شرکت می‌کنند.

فستیوال موسیقی باکو | فستیوال جاز باکو

در قلب این فستیوال موسیقی، جاز باکویی مشاهده می‌شود که تاریخی گسترده دارد. موسیقی جاز در اواخر قرن بیستم وارد آذربایجان شد و آرشیو روزنامه‌ها نشان می‌دهند که در آن سال‌ها در مراسم مختلف برگزار شده در باکو این نوع موسیقی نیز اجرا می‌شد. در این فستیوال که اجرای آن تقریبا ده روز طول می‌کشد، باکو غرق در کنسرت‌های باشکوه و اجراهای زنده بی‌نظیر می‌شود: آوازخوانی افسانه‌ای عاشیق‌ها با تار (یکی از اصیل‌ترین نوع موسیقی آذری‌ها)، موسیقی مقامی نواحی آذربایجان و اجراهای مختلف هنرمندان آذری با سازهای جاز مثل پیانو و ساکسیفون که در کنار موزیسین‌های مطرح از گرجستان، روسیه، آلمان، کانادا، آمریکا و خیلی جاهای دیگر، این فستیوال موسیقی باکو را تبدیل به یکی از مطرح‌ترین فستیوال‌های باکو می‌کنند.

فستیوال موسیقی باکو | فستیوال جاز باکو

فستیوال موسیقی بین‌المللی جاز باکو در سال ۲۰۱۷ به مدت ۹ روز و از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ اکتبر (۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه ۱۳۹۶) برگزار خواهد شد. با توجه به عدم نیاز به ویزا برای سفر به باکو، در صورت علاقه به راحتی می‌توانید در این فستیوال شرکت کنید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *