فستیوال موسیقی تایلند، بزرگ‌ترین فستیوال روباز آسیای شرقی

تایلند را معمولاً با سواحل بی‌نظیر و زیبا و جاذبه‌های گردشگری‌اش می‌شناسند. اما این کشور میزبان یکی از بزرگترین فستیوال‌های موزیک آسیای جنوب شرقی نیز است که در این پست به آن پرداخته‌ایم. در ادامه با معرفی فستیوال موزیک تایلند با ماه همراه باشید.

آشنایی با فستیوال موزیک تایلند

فستیوال موزیک تایلند که با نام Big Mountain Music Festival شناخته می‌شود، بزرگترین فستیوال موسیقی تایلند و آسیای جنوب شرقی در فضای باز است. دلایل زیادی می‌توان یافت که چرا جمعیت شرکت کننده در این جشنوراه از ۲۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۰ به ۷۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۴ افزایش یافت. یکی از مهم‌ترین دلایل آن حضور شرکت معروف آلمانی GMM در این جشنواره است. شرکتی که در ۷۰ تا ۸۰ درصد صنعت موسیقی تایلند به نوعی دخالت دارد.

[c][/c]

 

فستیوال موزیک تایلند

در مورد تایلند بخوانید:

 

در سال‌های اولی که این جشنواره برگزار می‌شد، محل برگزاری آن کوه بزرگ و یا Khao Yaiy بود. اما بعدها با توجه به بزرگ‌تر شدن این جشنواره و افزایش شرکت‌کنندگان در آن، محل برگزاری آن به Kaeng Krachan Country Club Phetchaburi تغییر یافت که نسبت به محل قبلی بسیار بزرگ‌تر بود. این منطقه با کوه‌های بزرگ اطراف محاصره شده است و به همین دلیل نیز از فستیوال بزرگ موزیک تایلند با نام Big Mountain Music Festival یاد می‌شود.

فستیوال موزیک تایلند

مطالب مرتبط:

 

در فستیوال موزیک تایلند انواع ژانرهای موسیقی توسط هنرمندان مختلف اجرا می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به راک، پاپ، دنس، الکترونیک و آهنگ‌های محلی تایلندی و آسیای جنوب شرقی مانند Luk-Thung و Moh-Lam اشاره کرد. بیشتر هنرمندانی که در این فستیوال شرکت کرده و به اجرای آهنگ‌ها می‌پردازند اهل خود تایلند هستند، اما برخی هنرمندان از سایر کشورها نیز در این جشنواره شرکت کرده و به اجرای آهنگ خود به صورت زنده می‌پردازند.

فستیوال موزیک تایلند
با توجه به این امر مسئولین برگزاری این فستیوال اعلام کرده‌اند که قصد دارند توجه بیشتری به شرکت هنرمندان بین‌المللی در فستیوال موزیک تایلند داشته باشند و جنبه بین‌المللی آن را پررنگ‌تر کنند. چرا که طبیعتاً در این صورت بازدیدکنندگان بین‌المللی و توریست‌هایی که در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند نیز افزایش پیدا خواهند کرد.
این فستیوال تنها مختص اجرای موسیقی نبوده و کارگاه‌هایی نیز در آن برپا می‌شوند که در آن‌ها بعضی موارد مربوط به موسیقی توسط افراد حرفه‌ای به صورت رایگان به علاقمندان آموزش داده می‌شوند. فستیوال موزیک تایلند به مدت دو روز و در تاریخ نهم و دهم دسامبر ۲۰۱۷ (هجدهم و نوزدهم آذر ماه ۱۳۹۶) در منطقه Kaeng Krachan برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت این فستیوال به آدرس www.bigmountainmusicfestival.com مراجعه کنید.

فستیوال موزیک تایلند

فستیوال موزیک تایلند

دسته بندی های مرتبط

1 دیدگاه برای ”فستیوال موسیقی تایلند، بزرگ‌ترین فستیوال روباز آسیای شرقی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *