جشنواره فیلهای سورین تایلند : فستیوالی متفاوت با حضور فیل‌ها

کشور تایلند به خاطر جاذبه‌های گردشگری فراوان و جشنواره‌های مختلف خود معروف بوده و سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان و ایران است. یکی از این جشنواره‌ها فرهنگی، جشنواره فیل های سورین تایلند یا همان فستیوال فیل های تایلند است که در این پست از زرین نما بلاگ به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

تایلند یکی از کشورهای مورد علاقه توریست‌ها است. چرا که جاذبه‌های گردشگری گوناگون، جشنوراه‌ها و فستیوال‌های بسیار متنوع، سواحل زیبا، مراکز خرید مدرن و هتل‌هایی بسیار شیک برای اقامت در خود دارد. جشنواره و فستیوال فیل های تایلند نیز یکی از جشنواره‌های جالب با برنامه‌ها و نمایش‌های گوناگون است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه درباره این جشنواره بیشتر بخوانید.

 

 

فستیوال فیل های تایلند
فستیوال فیل های تایلند نیز یکی از جشنواره‌های جالب با برنامه‌ها و نمایش‌های گوناگون است کهه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند

 

فستیوال فیل ها یا همان Surin Elephant Round-up یک جشنواره فرهنگی در شهر ایسان استان سورین است که همه ساله در کشور تایلند برگزار می‌گردد. معمولا این جشنواره برای آخر هفته سوم ماه نوامبر هر سال برنامه‌ریزی می‌شود. ریشه این جشنواره به قرون وسطی و رسوم سنتی در استان سورین بازمی‌گردد که در آن پادشاهان فیل‌ها را شکار و نگهداری کرده و آموزش می‌دادند تا از آن‌ها به عنوان حیوانات کاری استفاده کنند. پس از مدتی این شکارها به کاری تجملی تبدیل شده و سپس فیل‌های اهلی جایگزین فیل‌های وحشی شدند و رفته رفته این جشنوراه به شکل امروزی خود درآمد.

 

فستیوال فیل های تایلند
فستیوال فیل ها یا همان Surin Elephant Round-up یک جشنواره فرهنگی در شهر ایسان استان سورین است که همه ساله در کشور تایلند برگزار می‌گردد

 

در سال‌های اخیر ارزش فیل‌ها به عنوان حیوانات کاری پایین آمده و به همین دلیل شاهد افزایش استفاده از آن‌ها در صنعت گردشگری و تفریح و سرگرمی هستیم. در روز اول این جشنوراه، یعنی روز شنبه، رژه‌ای بزرگ با حضور بیش از ۲۰۰ فیل برگزار شده و دانش آموزان و معلمان نیز با رقص و موسیقی به استقبال آن‌ها می‌روند. در روز دوم فستیوال و روز یکشنبه نیز فیل‌ها در استادیومی جمع شده و جشنواره ادامه می‌یابد.

 

فستیوال فیل های تایلند
در روز اول این جشنوراه، یعنی روز شنبه، رژه‌ای بزرگ با حضور بیش از ۲۰۰ فیل برگزار شده و دانش آموزان و معلمان نیز با رقص و موسیقی به استقبال آن‌ها می‌روند

 

در طول برگزاری جشنواره فیل‌های سورین نمایش‌هایی نیز برگزار می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مسابقات هوش فیل‌ها، نمایش تکنیک‌های مختلف لازم برای شکار و تربیت فیل‌ها، نمایش تکنیک‌های کهن جنگ و مجموعه‌ای از نمایش‌هایی که قدرت و مهارت‌های این حیوانات را نشان می‌دهد، مانند بازی‌های فوتبال، و مسابقه طناب کشی بین مردان و فیل‌ها!!!

 

فستیوال فیل های تایلند
در طول برگزاری جشنواره فیل‌های سورین نمایش‌های جذاب و متنوع زیادی نیز برگزار می‌شود

 

همان طور که اشاره کردیم، این جشنواره در آخر هفته سوم ماه نوامبر (۲۷ و ۲۸ آبان ۹۶) برگزار می‌گردد. این وقت از سال با دمای به طور میانگین بین 30-16 درجه سلسیوس، فصل خنک این منطقه محسوب می‌شود. محل دقیق برگزاری این قستیوال را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

 

فستیوال فیل های تایلند
فستیوال فیل های تایلند ؛ مشاهده آدرس برگزاری در گوگل مپ

 

شاید با برگزاری چنین برنامه‌هایی در فستیول فیل‌ها این گونه به نظر برسد که تایلندی‌ها ارزش زیادی برای فیل‌‌ها قائل نیستند و فیل‌ها به نوعی در این جشن‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. ولی توجه داشته باشید فیل‌ها حیوانات ارزشمندی در تایلند به شمار آمده و تایلندی‌ها احترام بسیاری برای آن‌ها قائل‌اند.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *