فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف Kustendorf در صربستان

در میان مهم‌ترین فستیوال‌های صربستان فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف Kustendorf یکی از معروف‌ترین‌ها به شمار می‌آید. این جشنواره بزرگ در کشور صربستان که به مرور در حال بدست آوردن شهرتی جهانی است قدمت چندانی ندارد اما دارای تفاوت‌های مهمی نسبت به دیگر فستیوال‌های این کشور می‌باشد. در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا شما را بیشتر با فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف آشنا کنیم.

فستیوال کوستندروف Kustendorf صربستان

کوستندروف رویدادی بین‌المللی است که بطور سالیانه و در ماه ژانویه حدودا بهمن ماه در شهر کوچک درایونگرد Drvengrad برگزار می‌شود. این شهر که به نام کوستندروف نیز شناخته می‌شود در حقیقت یکی از لوکیشن‌های اصلی یکی از فیلم‌‌های بنیانگذار فستیوال بوده است. البته باید بدانید که گروه برگزار کننده فستیوال نیز راستا اینترنشنال Rasta International شرکت تولید و پخش فیلم امیر کوستوریتسا Emir Kusturica بنیانگذار آن می‌باشد و بودجه آن نیز توسط وزارت فرهنگ صربستان تامین می‌شود. کوستندروف از جمله مهمترین فستیوال های صربستان است که میتوانید در آن حضور داشته باشید.

فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف

زمان برگزاری فستیوال کوستندروف

زمان دقیق برگزاری فستیوال در هر سال متغیر است اما اگر قصد برنامه‌ریزی برای حضور در آن را دارید باید بدانید که هر ساله فستیوال در ماه ژانویه برگزار خواهد شد.

فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف

شرکت در فستیوال کوستندروف صربستان

اگر شما نیز یک فیلم‌ساز هستید و می‌خواهید شانس خود را برای حضور در این فستیوال بین‌المللی امتحان کنید می‌توانید آثار خود را تا نهایتا 1 دسامبر 2018 برای فستیوال کوستندروف ارسال نمایید. پس از آن هم در صورت مورد قبول قرارگرفتن آثار از شما برای حضور در فستیوال دعوت به عمل خواهد آمد. در نظر داشته باشید که در پی لغو ویزای صربستان برای ایران شما می‌توانید به سادگی به این کشور سفر کنید. 

فستیوال موسیقی کوستندروف در کشور صربستان

یکی از برنامه‌‌هایی که در کنار پخش فیلم‌های فستیوال، مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد کنسرت‌های موسیقی می‌باشد. البته در بخش موسیقی هیچ مسابقه و رقابتی وجود ندارد و این بخش صرفا جنبه نمایشی خواهد داشت.

فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف

فسیتوال فیلم کوستندروف در کشور صربستان

این فستیوال مختص فیلم‌های کوتاه کمتر 45 دقیقه‌ از سراسر جهان است و باید بدانید که جایزه اصلی فستیوال فیلم کوستندروف تخم مرغ طلایی می‌باشد که به بهترین فیلم کوتاه حاضر در فستیوال تعلق می‌گیرد. این فستیوال در حال تبدیل شده به یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی و هنری در سراسر جهان است بطوریکه حتی مجله مووی میکر moviemaker فسیتوال کوستندروف را در میان لیست جالب‌ترین فستیوال‌های جهان قرار داده است.

فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف Kustendorf در صربستان

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

محل برگزاری فستیوال کوستندروف در صربستان

همانطورکه گفته شد فستیوال در شهر درایونگرد (Drvengrad) برگزار می‌شود. این شهر به اندازه 3 ساعت با پایتخت صربستان یعنی شهر بلگراد فاصله دارد و در زیر نیز موقعیت مکانی آن را مشخص کرده‌ایم.

کانال تلگرام زرین نما

اگر از علاقمندان به سفر و گردشگری هستید احتمالا کانال تلگرام زرین نما با مطالب جذابی که دارد برایتان جالب خواهد بود. کافیست روی لینک پایین کلیک کرده و با همراه شوید.

تاریخچه فستیوال فیلم و موسیقی کوستندروف Kustendorf در صربستان

تلفیق هنر و خلاقیت مهم‌ترین هدف برپایی فستیوال فیلم و موسیقی صربستان است.  امیر کوستوریتسا Emir Kusturica که هنرمند بسیار مطرحی در سراسر این کشور محسوب می‌شود و دریافت جایزه نخل طلای کن را نیز در کارنامه خود دارد فستیوال کوستندروف را از سال 2008 پایه‌گذاری کرده است. با اینکه این فستیوال قدمت چندانی ندارد اما حضور هنرمندان مطرح همچون جانی‌دپ آن را در سراسر جهان معروف کرده است.

 منبع  : wikipedia | zarintravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *