فستیوال فاسناخت بازل، فستیوالی غرق در شادی

کارناوال سوئیس که با نام فستیوال فاسناخت یا فاسناکت (Fasnacht) شناخته می‌شود، بزرگترین جشن سالانه سوئیس به حساب می‌آید. در این پست به معرفی این جشنواره عجیب پرداخته‌ایم. با زرین نما بلاگ همراه باشید.

 

فستیوال فاسناخت بازل یا همان کارناوال بازل سوئیس، معروف‌ترین فستیوال و جشن در کشور سوئیس است که در آن بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر با ماسک‌های عجیب و غریب شرکت می‌کنند. این فستیوال مراسمی فرهنگی است که در بازل و همراه با نوشیدنی‌های متنوع، موزیک و رقص و آواز برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این مراسم سه روزه خاطره‌ای شاد از آن به یا داشته و در این سه روز انواع سرگرمی‌ها را تجربه می‌کنند.

فستیوال فاسناخت
فستیوال فاسناخت بازل یا همان کارناوال بازل سوئیس، معروف‌ترین فستیوال و جشن در کشور سوئیس است

 

بازل معمولاً به عنوان پایتخت فرهنگی سوئیس و شهر دانشگاهی آن شناخته می‌شود. این شهر در قلب اروپا و در کنار رودخانه راین قرار گرفته است. این کارناول در بازل، بزرگترین فستیوال کشور سوئیس بوده و نقش مهمی نیز در شهر بازل ایفا می‌کند. چرا که با برگزاری این جشن، سالانه هزاران نفر از اهالی کشور سوئیس و سایر کشورهای اروپایی برای شرکت در این فستیوال با شوق و ذوق به شهر بازل سفر می‌کنند.
نوعی که این جشن برگزار می‌شود نیز جالب بوده و گفته می‌شود که این جشن سه روزه تنها جشن و کارناوال فرقه مسیحیان پروتستان در جهان است. فضای این فستیوال نیز سراسر جشن و شادی و سرور بوده و شرکت کنندگان در آن با انواع موسیقی و رقص و آواز به همراه انواع نوشیدنی‌ها،‌ شادی می‌کنند.

فستیوال فاسناخت
شرکت کنندگان در این جشن، لباس‌هایی عجیب به همراه ماسک‌هایی عجیب‌تر همانند دلقک‌ها می‌پوشند. این جشن به طور رسمی با یک آتش بازی شروع شده و سپس با رژه و انواع سرگرمی‌ها دنبال می‌شود. برجسته‌ترین قسمت این کارناوال، رقص مرگ (Totentaz) و اجرای بالماسکه (Nummenschanz) است که با انواع موزیک‌های خیابانی همراه شده و هیجان و شادی خاصی در این جشن به وجود می‌آورند.

فستیوال فاسناخت همه ساله در ماه مارس برگزار می‌شود. این فستیوال صبح روز دوشنبه بعد از چهارشنبه خاکستری راس ساعت ۴ صبح شروع شده و ۷۲ ساعت به طول می‌انجامد. بنابراین ساعت ۴ صبح پنج‌شنبه نیز پایان می‌پذیرد. در ادامه می‌توانید تصاویری از این فستیوال را مشاهده کنید.

فستیوال فاسناخت

فستیوال فاسناخت

فستیوال فاسناخت

فستیوال فاسناخت

فستیوال فاسناخت

 

در این پست از زرین نما به معرفی یکی از عجیب‌ترین جشن‌های سوئیس پرداختیم. امیدواریم که از آن لذت برده باشید. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا نیاز به مشاوره در رابطه با سفر، می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

 

منبع: hellotravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *