فرود دومین ایرباس خریداری شده در ایران

دومین هواپیمای خریداری شده توسط ایران‌ایر از ایرباس در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و رسما جزیی از ناوگان هواپیمایی این ایرلاین شد. هواپیمای خریداری شده از این کمپانی در قالب قرارداد با این شرکت پس از برجام است. این هواپیما از مدل ایرباس A330 است و توانایی جابجایی 300 مسافر را در هر سفر دارد.

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی کشور این هواپیما روز گذشته در فرودگاه تولز فرانسه تحویل هما شد و با هدایت کاپیتان فرهادی و کاپیتان گیاهی به ایران آورده شد. این هواپیما ساعت سه بامداد امروز به وقت محلی فرودگاه تولوز فرانسه را به مقصد ایران ترک کرده و با شماره پرواز همای 700 ساعت 8 و 57 دقیقه صبح شنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست.

فرود دومین ایرباس خریداری شده در ایران
این هواپیما ساعاتی پیش در مهرآباد به زمین نشست

این هواپیما دارای 238 صندلی شامل 32 صندلی بیزینس کلاس و 206 صندلی اکونومی کلاس است و برای مسافت های دور کاربرد دارد. کاربرد ایرباس A330 بیشتر در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است. این ایرباس تحویلی به ایران مدل A330-243 است که موتوری از کارخانه رولز رویس به نام Rolls-Royce Trent 772B/C-60 دارد. از مجموع ۱۰۰ ایرباس خریداری شده در قرارداد ایران با کمپانی ایرباس پس از برجام، ۳۸ فروند هواپیما از خانواده A330 هستند.

فرود دومین ایرباس خریداری شده در ایران
نمای داخلی ایرباس A330

به گزارش الف، قرار است تا چند روز دیگر یک فروند ایرباس ۳۳۰ دیگر هم به کشور برسد تا به تدریج تعداد هواپیماها نو و مدرن کشور افزایش پیدا کند. بر اساس قرارداد نهايي شده شرکت ایرباس، چهار مدل هواپیمای ای- ۳۲۰، ۳۲۱، ۳۳۰ و ۳۵۰ را به ایران تحویل می‌دهد. دو مدل اول میان برد و دو مدل دیگر دوربرد هستند.

نخستین فروند هواپیمای ایرباس از نوع 321 عصر روز پنجشنبه بیست وسوم دی ماه 1395 وارد ناوگان هوایی ایران ایر شد و پروازهای خود را در مسیرهای داخلی و خارجی آغاز کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *