رایحه کشورهای مختلف را قبل از سفر استشمام کنید

آیا تابحال فکر کرده‌اید که بوی کشورهای مختلف چگونه است؟ در فرودگاه هیترو لندن کره‌ای به شکل کره زمین به نام «عطر جهان» وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که بوی کشورهای مختلف را احساس کنید. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه باشید تا این فرودگاه و عطر جهان در آن بیشتر آشنا شوید.

فرودگاه هیترو لندن (London Heathrow Airport) یک فرودگاه بین‌المللی در لندن انگلستان است که معمولاً تنها با نام «هیترو» شناخته می‌شود. این فرودگاه پر رفت و آمدترین فرودگاه در بریتانیا، پر رفت و آمدترین فرودگاه در اروپا و ششمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان بر پایه شمار مسافر است. این فرودگاه لندن را به ۱۸۰ مقصد در ۲۸ کشور متصل کرده و سالانه بیش از ۷۲ میلیون مسافر را جابجا می‌کند.
این فرودگاه علاوه بر اینکه یکی از پرترددترین فرودگاه‌های جهان است، به خاطر یک ویژگی منحصر به فرد دیگر که با نام عطر جهان شناخته می‌شود نیز معروف شده است.

فرودگاه هیترو با بوی کشورها

شاید این ایده کمی عجیب به نظر برسد که چرا بایستی فرودگاهی چنین ویژگی داشته باشد، ولی بو و رایحه در تجربه مسافرین هنگام ورود به مقصد جدید تأثیر بسیاری دارد. مدیر این فرودگاه در رابطه با این اقدام می‌گوید:

با استفاده از این کره در ترمینال ۲ فرودگاه هیترو مسافرانی که عازم کشورهای مختلف جهان هستند می‌توانند روی این کره نمادین زمین رایحه کشور مقصد خود را استشمام کنند و پیش‌زمینه‌ای از کشور و مقصد خود داشته باشند.

گفته می‌شود تقریباً نیمی از مسافرینی که از عطر جهان استفاده می‌کنند، می‌گویند که سفر آن‌ها از آن لحظه و در فرودگاه هیترو شروع می‌شود.

فرودگاه هیترو با بوی کشورها

همان‌طور که اشاره شد هر یک از کشورها رایحه خاصی داشته و باعث می‌شوند که مسافرین قبل از سفر پیش‌زمینه‌ای از کشور مقصد داشته باشند. برای مثال آفریقای جنوبی رایحه‌ای شامل هیجان شکار، دود آتش قبایل، چمن‌های وحشی و مشک آهو دارد، برزیل رایحه‌ای سرشار از بوی گیاهان جنگل‌های بارانی، قهوه، تنباکو و یاسمن داشته، ژاپن با رایحه‌ای خنک و تلفیقی از بوی جلبک‌های دریایی و عصاره چای سبز و عنبر شناخته شده، چین با رایحه‌ای مرموز از دودهای معطر معابد و عطر گل «اسمانتوس» حضور خود را به مسافران اعلام می‌کند و تایلند نیز با بوی اشتها برانگیز علف لیمو، زنجبیل و نارگیل خودنمایی می‌کند.

به نظر شما اگر ایران هم در لیست کشورهای مقصد این فرودگاه وجود داشت، چه رایحی به آن تعلق می‌گرفت؟

منبع: mashable

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *