عکس‌هایی زیبا و باورنکردنی از تایلند

تایلند به خاطر جاذبه‌های گردشگری فروان خود همواره پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر جهان بوده است. وجود ۱۴۳۰ جزیره، خط ساحلی ۲۰۰۰ مایلی با ساحل‌هایی شگفت‌انگیز، قدیمی‌ترین جنگل همیشه سبز با قدمت ۱۶۰ میلیون سال و صدها جاذبه دیگر، گردشگران را از دورترین نقاط زمین نیز به این کشور می‌کشاند. در این پست از « زرین‌نما بلاگ » چند عکس تایلند جمع‌آوری کرده‌ایم که با دیدن آن‌ها حتما برای سفر به این کشور ترغیب خواهید شد. با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد می‌شود قبل از سفر با تایلند راهنمای کامل سفر به تایلند  و هزینه سفر به تایلند را مطالعه کنید تا با این کشور بیشتر آشنا شوید.

 

 

 • بازار شناور بانکوک

بازارهای فراوانی در جهان وجود دارند که دیدنی و جالب هستند، ولی بازار شناور بانکوک یک بازار متفاوت و منحصر به فرد است. همان طور که از نام این بازار پیداست، «بازار شناور بانکوک» بازاری شناور بر روی آب است که در آن محصولات‌، اغلب میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند. در سفر به تایلند حتما خرید از این بازار را تجربه کنید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ همان طور که از نام این بازار پیداست، «بازار شناور بانکوک» بازاری شناور بر روی آب است که در آن محصولات‌، اغلب میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند. در سفر به تایلند حتما خرید از این بازار را تجربه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

 • POI

رقص POI که ریشه در یک قوم نیوزلندی دارد، در تایلند علاقمندان زیادی پیدا کرده است. معمولا می‌توان افرادی را در ساحل‌های تایلند مشاهده کرد که با شور و شوق خاصی در حال انجام این رقص هستند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ رقص POI که ریشه در یک قوم نیوزلندی دارد، در تایلند علاقمندان زیادی پیدا کرده است. معمولا می‌توان افرادی را در ساحل‌های تایلند مشاهده کرد که با شور و شوق خاصی در حال انجام این رقص هستند.

 

 • سواحل ریلی

شبه جزیره‌ی ریلی متشکل از چهار ساحل ریلی غربی، ریلی شرقی، فرا نانگ و تونسای است که زیبایی‌هایی منحصر به فرد دارند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ شبه جزیره‌ی ریلی متشکل از چهار ساحل ریلی غربی، ریلی شرقی، فرا نانگ و تونسای است که زیبایی‌هایی منحصر به فرد دارند.

 

 • فیل آسیایی

گونه‌ فیل‌های آسیایی تایلند که در معرض خطر انقراض هستند، در مراکزی مانند «پارک طبیعی فیل‌ها» در تایلند نگهداری می‌شوند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ گونه‌ فیل‌های آسیایی تایلند که در معرض خطر انقراض هستند، در مراکزی مانند «پارک طبیعی فیل‌ها» در تایلند نگهداری می‌شوند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

 

در مورد تایلند بیشتر بخوانید:

 

 • خلیج مایا

خلیج مایا یک خلیج فوق العاده زیباست که اطراف آن را صخره هایی با ارتفاع 100 متر فرا گرفته است. در این خلیج چندین ساحل قرار دارد که هر یک زیبایی‌های خاص خود را دارند.

 

عکس تایلند
خلیج مایا یک خلیج فوق العاده زیباست که اطراف آن را صخره هایی با ارتفاع 100 متر فرا گرفته است

 

 • تاک تاک

سوار شدن به تاک تاک( وسیله‌ی نقلیه‌ی موتوری محلی) در شهرهای تایلند، می‌تواند لذتی برابر با سوار شدن با قایق‌ها در ساحل‌های این کشور داشته باشد. در صورت سفر به تایلند، و علاقه به سفرهای هیجانی، حتما تاک تاک را، به خصوص در شب، امتحان کنید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛‌ سوار شدن به تاک تاک( وسیله‌ی نقلیه‌ی موتوری محلی) در شهرهای تایلند، می‌تواند لذتی برابر با سوار شدن با قایق‌ها در ساحل‌های این کشور داشته باشد. در صورت سفر به تایلند، و علاقه به سفرهای هیجانی، حتما تاک تاک را، به خصوص در شب، امتحان کنید.

 

 • کاخ بزرگ بانکوک

کاخ بزرگ یا همان Grand Palace مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک است که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان این کشور بوده است. این کاخ در قلب بانکوک قرار داشته و از جمله جاذبه‌های گردشگری اصلی این شهر به حساب می‌آید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ کاخ بزرگ یا همان Grand Palace مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک است که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان این کشور بوده است. این کاخ در قلب بانکوک قرار داشته و از جمله جاذبه‌های گردشگری اصلی این شهر به حساب می‌آید.

 

 • جشنواره فانوس (جشنواره یی پنگ)

این جشنواره که همه ساله در شهر چیانگ مای برگزار می‌گردد، جشنواره‌ای نورانی است که در آن هزاران فانوس آروزهای افراد را با خود به آسمان‌ها می‌برند. جشنواره فانوس هر ساله در اولین شب ماه کامل در سال تقویم چینی برگزار می‌شود و یکی از زیباترین جشنواره‌های تایلند محسوب می‌شود.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ این جشنواره که همه ساله در شهر چیانگ مای برگزار می‌گردد، جشنواره‌ای نورانی است که در آن هزاران فانوس آروزهای افراد را با خود به آسمان‌ها می‌برند. جشنواره فانوس هر ساله در اولین شب ماه کامل در سال تقویم چینی برگزار می‌شود.

 

 • منظره شهر بانکوک از بالای «برج بایوکه»

برج بایوکه (Baiyoke Tower) آسمان‌خراشی ۸۵ طبقه و به ارتفاع ۳۲۸ متر است که به عنوان هتل استفاده می‌شود. منظره‌ای که شهر از بالای این برج دارد، یکی از دیدنی‌ترین مناظر شهر بانکوک به حساب می‌آید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ برج بایوکه (Baiyoke Tower) آسمان‌خراشی ۸۵ طبقه و به ارتفاع ۳۲۸ متر است که به عنوان هتل استفاده می‌شود. منظره‌ای که شهر از بالای این برج دارد، یکی از دیدنی‌ترین مناظر شهر بانکوک به حساب می‌آید.

 

 • جشنواره غذاهای گیاهی تایلند (Vegetarian Festival)

جشنواره غذاهای گیاهی یکی از عجیب ترین جشنواره‌های غذایی جهان است. همان طور که از نام « جشنواره غذاهای گیاهی » پیداست، برای پخت این غذاها از هیچ گونه گوشتی استفاده نشده و به جای آن از انواع سویا استفاده می‌شود. این جشنواره ۹ روزه، در واقع محلی برای عبادت و رهانیدن روح و جسم از بدی‌ها نیز به شمار رفته و در آن کارهای عجیبی مانند سوراخ کردن بدن افراد نیز مشاهده می‌شود.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ جشنواره ۹ روزه غذاهای گیاهی تایلند، در واقع محلی برای عبادت و رهانیدن روح و جسم از بدی‌ها نیز به شمار رفته و در آن کارهای عجیبی مانند سوراخ کردن بدن افراد نیز مشاهده می‌شود.

 

 • غروب آفتاب در کو چانگ

کو چانگ (KO CHANG) منطقه‌ای زیبا در کنار دریا است که غروب آفتاب در آن بسیار دلنشین و زیبا است.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ کو چانگ (KO CHANG) منطقه‌ای زیبا در کنار دریا است که غروب آفتاب در آن بسیار دلنشین و زیبا است.

 

محله چینی‌ها در شهر بانکوک یکی از محله‌های چینی‌ها در کشورهای مختلف است که زیبایی‌های خاص خود را دارد. بازارهای شلوغ، غذاهای چینی و سبک زندگی چینی از ویژگی‌های محله چینی‌های شهر بانکو به حساب می‌آید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ محله چینی‌ها در شهر بانکوک یکی از محله‌های چینی‌ها در کشورهای مختلف است که زیبایی‌های خاص خود را دارد. بازارهای شلوغ، غذاهای چینی و سبک زندگی چینی از ویژگی‌های محله چینی‌های شهر بانکو به حساب می‌آید.

 

مطالب مرتبط : آشنایی با هتل بانکوک پالاس

 

در کشور تایلند تعداد زیادی معابد زیبا وجود دارند که هر کدام زیبایی‌های خاص خود را دارند. معبد وات آرون (Wat Arun) نیز یکی از این معابد زیبای تایلند محسوب می‌شود.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ در کشور تایلند تعداد زیادی معابد زیبا وجود دارند که هر کدام زیبایی‌های خاص خود را دارند. معبد وات آرون (Wat Arun) نیز یکی از این معابد زیبای تایلند محسوب می‌شود.

 

 • آبشار اومفانگ تی لر سو

آبشار اومفانگ تی لر سو (THI LO SU) که از جمله آبشارهای ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو است، یکی از زیباترین آبشارهای آسیا بوده و بلندترین و بزرگترین آبشار کشور تایلند محسوب می‌شود.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ آبشار اومفانگ تی لر سو (THI LO SU) که از جمله آبشارهای ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو است، یکی از زیباترین آبشارهای آسیا بوده و بلندترین و بزرگترین آبشار کشور تایلند محسوب می‌شود.

 

 • گراند پالاس

گراند پالاس که از سال ۱۷۸۲ تا سال ۱۹۲۵ میزبان پادشاهان «سیام» بوده است، امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تایلند به حساب آمده و مراسم‌های مخصوص و جشنواره‌هایی در آن برگزار می‌گردد.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ گراند پالاس که از سال ۱۷۸۲ تا سال ۱۹۲۵ میزبان پادشاهان «سیام» بوده است، امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تایلند به حساب آمده و مراسم‌های مخصوص و جشنواره‌هایی در آن برگزار می‌گردد.

 

مطالب مرتبط : آشنایی با پارک آبی بانکوک

 

 • فرودگاه Suvarnabhumi، بانکوک

فرودگاه Suvarnabhumi بانکوک که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، یکی از مدرن‌ترین و زیباترین فرودگاه‌های جهان به شمار می‌آید که افراد زیادی با قدم گذاشتن به آن از خود سلفی می‌گیرند. طبق گزارش‌ها، در سال ۲۰۱۲ حدود صد هزار تصویر از این مکان در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ فرودگاه Suvarnabhumi بانکوک که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، یکی از مدرن‌ترین و زیباترین فرودگاه‌های جهان به شمار می‌آید که افراد زیادی با قدم گذاشتن به آن از خود سلفی می‌گیرند.

 

 • کو تائو

کو تائو (جزیره لاکپشت)، به خاطر شکل آن به این نتام خوانده می‌شود، ولی محلی برای زندگی لاکپشت‌های سبز نیز می‌باشد.  علاقه‌مندان زیادی برای لذت بردن از طبیعت این مکان سالانه از کو تائو بازدید می‌کنند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ کو تائو (جزیره لاکپشت)، به خاطر شکل آن به این نتام خوانده می‌شود، ولی محلی برای زندگی لاکپشت‌های سبز نیز می‌باشد.  علاقه‌مندان زیادی برای لذت بردن از طبیعت این مکان سالانه از کو تائو بازدید می‌کنند.

 

 • غروب آفتاب در کرابی

اگر به دنبال ساحلی زیبا با غروب آفتاب فریبنده هستید، می‌توانید به ساحل کرابی بروید: یکی از زیباترین مکان‌ها برای تماشای غروب آفتاب.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ اگر به دنبال ساحلی زیبا با غروب آفتاب فریبنده هستید، می‌توانید به ساحل کرابی بروید: یکی از زیباترین مکان‌ها برای تماشای غروب آفتاب.

 

 •  پناهگاه حیات وحش PHU KHIEO

اگر که از جمله افراد علاقه مند به حیات وحش و طبیعت هستید، در سفر خود به تایلند می‌توانید از حیات وحش این کشور و دیدن حیوانات متنوع لذت ببرید.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ اگر که از جمله افراد علاقه مند به حیات وحش و طبیعت هستید، در سفر خود به تایلند می‌توانید از حیات وحش این کشور و دیدن حیوانات متنوع لذت ببرید.

 

 • بانکوک در شب

بانکوک یکی از شهرهای زیبای آسیا به شمار می‌رود که شب‌ها نیز در آن زندگی جریان دارد و از بالای آسمان خراش‌های مرتفع منظره‌ای زیبا دارد.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ بانکوک یکی از شهرهای زیبای آسیا به شمار می‌رود که شب‌ها نیز در آن زندگی جریان دارد و از بالای آسمان خراش‌های مرتفع منظره‌ای زیبا دارد.

 

 • راهب‌های جوان

۹۵ درصد از تایلندی‌ها را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و مردان بایستی حداقل برای دوره کتاه مدتی با پوشیدن رداهایی به رنگ نارنجی و زعفرانی، همانند راهب‌ها شوند. به همین دلیل در سفر به تایلند ممکن است که تعداد زیادی نوجوان ببینید که از این رداهای رنگی به تن کرده‌اند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ ۹۵ درصد از تایلندی‌ها را بودایی‌ها تشکیل می‌دهند و مردان بایستی حداقل برای دوره کتاه مدتی با پوشیدن رداهایی به رنگ نارنجی و زعفرانی، همانند راهب‌ها شوند. به همین دلیل در سفر به تایلند ممکن است که تعداد زیادی نوجوان ببینید که از این رداهای رنگی به تن کرده‌اند.

 

مطالب مرتبط : آشنایی با هتل دوانجیت پوکت

 

 • غروب KHAO LAK

در جنوب تایلند و در استان Phang Nga « خائو لاک » ساحلی زیبا با درختان نخل است که محلی محبوب بین خانواده‌های تایلندی به حساب می‌آید. خانواده‌های زیادی برای گذراندن تعطیلات خود و لذت بردن از زیبایی‌های آن و به خصوص غروب زیبای آفتاب ساحل به این مکان می‌آیند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ در جنوب تایلند و در استان Phang Nga « خائو لاک » ساحلی زیبا با درختان نخل است که محلی محبوب بین خانواده‌های تایلندی به حساب می‌آید. خانواده‌های زیادی برای گذراندن تعطیلات خود و لذت بردن از زیبایی‌های آن و به خصوص غروب زیبای آفتاب ساحل به این مکان می‌آیند.

 

 • جزیره کو لانتا

کو لانتا، مجمع‌الجزایریست در اطراف تایلند که در استان کرابی واقع شده است. این منطقه مقصد مهمی برای مشتاقان به غواصی و علاقمندان به دنیای زیر آب است که به جزیره می‌آیند تا صخره‌های مرجانی و دنیای اعماق اقیانوس متشکل از ماهی‌های گرمسیری و وال‌ها را از نزدیک مشاهده کنند.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ کو لانتا، مجمع‌الجزایریست در اطراف تایلند که در استان کرابی واقع شده است. این منطقه مقصد مهمی برای مشتاقان به غواصی و علاقمندان به دنیای زیر آب است

 

 • سفر با قایق به فی فی

بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین مجمع‌الجزایر فی فی، جزیره فی فی دون است که سفر با قایق به آن لذتی وصف نشدنی دارد. این جزیره به اعتقاد بسیاری زیباترین جزیره تایلند است.

 

عکس تایلند
عکس تایلند ؛ بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین مجمع‌الجزایر فی فی، جزیره فی فی دون است که سفر با قایق به آن لذتی وصف نشدنی دارد. این جزیره به اعتقاد بسیاری زیباترین جزیره تایلند است.

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : matadornetwork

 

دسته بندی های مرتبط

2 دیدگاه برای ”عکس‌هایی زیبا و باورنکردنی از تایلند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *