تصاویر دیدنی از کشور زیبای نیوزلند

در این مطلب از زرین تراول تعدادی عکس از نیوزلند را برای شما کاربران عزیز آماده کرده‌ایم. نیوزلند و یا همان کشور زلاندنو با حیات‌وحش جذاب و طبیعت خیره‌کننده‌اش از جمله کشورهای شگفت‌انگیز جهان به شمار می‌آید.

عکس از نیوزلند

نیوزلند با مساحتی 268 هزار کیلومتر مربعی و کوه‌هایی پر از برف و بطورکلی طبیعتی رویایی یکی از بهترین کشورها برای سفری ماجراجویانه می‌باشد.

این کشور چندین جزیره بزرگ و کوچک را در دل خود جای داده که هر کدام دیدنی‌های بسیاری دارند. یکی از نکات جالب توجه در مورد نیوزلند این است که تنها 800 سال می‌باشد که انسان‌ها بر روی آن در حال زندگی کردن هستند .

البته ورود انسان پیامدهای ویرانگری برای محیط زیست این جزیره به همراه داشت. انسان‌ها با از بین بردن جنگل‌ها و وارد کردن خواسته و ناخواسته جانوران و گیاهان متعدد محیط طبیعی این جزیره را برهم زده و بسیاری از گونه‌های آن را به انقراض کشاندند. پرندگان زلاندنو بیشترین آسیب را دیدند چراکه آن‌ها میلیون‌ها سال بدون حضور پستانداران تکامل یافته و فاقد ترفندهای دفاعی برای حفاظت از خود، جوجه‌ها و تخم‌هایشان در مقابل شکارچیانی چون سگ، گربه، راسو و موش بودند.

پیج اینستاگرام زرین نما

در پیج اینستاگرام زرین نما ما سعی داریم تا به معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده بپردازیم. تصاویر و محتوای پیج اینستاگرام زرین نما برای کسانی که به سفر و گردشگری علاقمند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

 به این ترتیب ۱۱۵ نوع پرنده یعنی حدود نیمی از پرندگان زلاندنو به کلی منقرض شده و از باقیمانده‌ها نیز برخی فقط در جزایر دور از ساحل زندگی می‌کنند و برخی هم محدود به مناطق حفاظت‌شده خاصی هستند. پرنده‌های غول‌آسای موآ که ده گونه مختلف داشتند و نقش آن‌ها در زنجیره غذایی شبیه به نقش گوزن و گاو در نقاط دیگر دنیا بود و عقاب هارپاگورنیس که دو برابر بزرگترین عقاب‌های امروزی اندازه داشت و شکارچی رأس هرم غذایی این جزیره محسوب می‌شد از نخستین پرندگانی بودند که به دست انسان منقرض شدند.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا تعدادی عکس از نیوزلند را مشاهده نمایید.

 منبع : boredpanda | zarintravel

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *