معرفی عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (قسمت اول)

دنیای ما شگفتی‌های بسیاری مثل انسان‌های اعجوبه، حیوانات عجیب و یا ترسناک و گیاهان زیبا و عجیب دارد. اما در این میان، عجیب ترین مکان های دنیا ، شگفتی‌های خاصی دارند. در این پست از «زرین‌نما بلاگ» قصد داریم که چند مورد از عجیب ترین مکان های دنیا را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی عجیب ترین مکان های دنیا – قسمت اول

 

۱. کوه رورایما (Mount Roraima) ؛ برزیل

رورایما برخلاف ظاهر آن که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک کوه است. این کوه برخلاف سایر کوه‌ها، قله‌ای نوک‌تیز ندارد. بلکه نقطه انتهایی آن، که با ابرهایی رویایی پوشیده شده است، صاف بوده و شبیه به یک فلات وسیع است. زمین‌شناسان و جغرافی‌دانان علت این پدیده را نیروهای طبیعی مثل باران و باد می‌دانند. چیزی که این کوه را بسیار عجیب‌تر می‌کند این است که پوشش گیاهی و حیات وحش در این کوه به وفور پیدا می‌شود. چیزی که در سایر نقاط دنیا به ندرت یافت می‌شود.

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ رورایما برخلاف ظاهر آن که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک کوه است. این کوه برخلاف سایر کوه‌ها، قله‌ای نوک‌تیز نداشته و نقطه انتهایی آن، که با ابر پوشیده شده است، صاف بوده و شبیه به یک فلات وسیع است

 

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ زمین‌شناسان و جغرافی‌دانان علت صاف بودن این کوه را نیروهای طبیعی مثل باران و باد می‌دانند. پوشش گیاهی و حیات وحش در کوه رورایما به وفور پیدا می‌شود.

 

۲. آبفشان فلای (Fly Geyser) ؛ آمریکا

صحرای نوادا در ایالات متحده آمریکا نیز مکان دیگری است که یک پدیده عجیب و غریب و مشهور به نام «آبفشان فلای» دارد. نکته جالب در رابطه با این مکان این است که یک پدیده طبیعی نبوده و فعالیت‌های انسانی نیز در بوجود آمدن آن دخیل بوده‌اند. در سال ۱۹۱۶ کارگرانی مشغول حفر چاهی در این منطقه بودند که به طور اتفاقی به آب رسیدند. بعد از حدود ۶۰ سال و در دهه ۱۹۶۰ آب گرم از این چاه به بیرون فوران کرد؛ و با توجه به تنوع مواد معدنی موجود در منطقه، تپه‌هایی رنگارنگ و زیبا به ارتفاع حدود ۵ فوت (حدود ۱.۵ متر) بوجود آمدند. البته این مکان توریستی نبوده و بازدید عموم از این مکان آزاد نیست. این امر نیز بر عجیب بودن این مکان می‌افزاید!!

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛  «آبفشان فلای» پدیده‌ای عجیب که در صحرای نوادای آمریکا قرار دارد.

 

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ با توجه به تنوع مواد معدنی موجود در منطقه، تپه‌هایی رنگارنگ و زیبا به ارتفاع حدود ۵ فوت (حدود ۱.۵ متر) بوجود آمدند که اکنون با نام «آبفشان فلای» شناخته می‌شوند

 

۳. مثلث برمودا (The Bermuda Triangle) ؛ اقیانوس اطلس

هیچ لیستی از عجایب هستی بدون مثلث برمودای مرموز و عجیب و غریب کامل نیست. این منطقه سه گوشه در اقیانوس اطلس و بین «برمودا»، «میامی» و «سن ژوان» قرار گرفته است. مثلث برمودا به خاطر ناپدید شدن تعدادی کشتی و هواپیما در این منطقه معروف شده است. اما دلیل این ناپدید شدن‌‌ها مشخص نشده و برخی دلایلی علمی برای آن آورده و برخی نیز دلایلی غیر علمی مثل بیگانگان و هیولاها ارائه می‌دهند.

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ مثلث برمودا به خاطر ناپدید شدن تعدادی کشتی و هواپیما در این منطقه معروف شده است

 

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ مثلث برمودا، منطقه‌ای سه گوشه بوده و در اقیانوس اطلس و بین «برمودا»، «میامی» و «سن ژوان» قرار گرفته است

 

۴. آبشار خون (Blood Falls) ؛ قطب جنوب

«آبشار خون» منطقه‌ای در قطب جنوب است. افراد زیادی شانس بازدید از این منطقه را نداشته‌اند ولی آبشار خون به نظر بسیاری از کارشناسان از جمله عجیب ترین مکان های دنیا است. همان طور که از نامش پیداست، آبشار خون، آبشاری است که در خود رنگ خون دارد. وبه دلیل  همین رنگ قرمز  میکروبیولوژیست‌ها و محققین را سرردگم کرده است. محققین وجود مقدار زیادی اکسید آهن در «West Lake Bonney» که در منطقه واقع شده است را علت این رنگ قرمز می‌دانند.

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ «آبشار خون» منطقه‌ای در قطب جنوب است. این آبشار به نظر بسیاری از کارشناسان از جمله عجیب ترین مکان های دنیا است

 

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ محققین وجود مقدار زیادی اکسید آهن در «West Lake Bonney» که در منطقه واقع شده است را علت این رنگ قرمز می‌دانند.

 

۵. پاموک‌کاله (Pamukkale) ؛ ترکیه

پاموک‌کاله یا پاموکاله در ترکی به معنای «قلعه پنبه» است. پاموکاله در غرب ترکیه واقع شده است و به خاطر چشم‌اندازهای زیبا و سفیدش معروف است. در نگاه اول به این منطقه، به نظر می‌رسد که پاموکاله پوشیده از برف است؛ اما این منطقه دارای چشمه‌های آب گرم است که پس از خود کربنات به جا می‌گذارند. پاموکاله در واقع استخرهای کوچکی است که از رسوبات کربنات کلسیم درست شده‌اند. در این منطقه حدود هفده چشمه آبگرم وجود دارد؛ و برخلاف ظاهر آن دمایش ممکن است که تا ۱۰۰ درجه فارنهایت برسد. هر توضیح علمی هم که برای این منطقه وجود داشته باشد، باز هم پاموکاله ترکیه، یکی از عجیب‌ترین و زیباترین مناطق دنیا به حساب می‌آید.

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ پاموک‌کاله یا پاموکاله در ترکی به معنای «قلعه پنبه» است. پاموکاله در غرب ترکیه واقع شده است و به خاطر چشم‌اندازهای زیبا و سفیدش معروف است.

 

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا ؛ پاموکاله در واقع استخرهای کوچکی است که از رسوبات کربنات کلسیم درست شده‌اند. در این منطقه حدود هفده چشمه آبگرم وجود داشته و برخلاف ظاهر آن دمایش ممکن است که تا ۱۰۰ درجه فارنهایت برسد

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در پست‌های بعدی «زرین‌نما بلاگ» منتظر معرفی ادامه « عجیب ترین مکان های دنیا » باشید. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : buzz.iloveindia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *