معرفی عجیب‌ترین مکان‌های دنیا (قسمت سوم)

دنیای ما شگفتی‌های بسیاری مثل انسان‌های اعجوبه، حیوانات عجیب و یا ترسناک و گیاهان زیبا و عجیب دارد. اما در این میان، مکان های عجیب دنیا ، شگفتی‌های خاصی دارند. در این پست از «زرین‌نما بلاگ» قصد داریم که چند مورد از عجیب ترین مکان های جهان را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مطالعه قسمت‌های قبل :

معرفی عجیب‌ترین مکان‌های جهان (قسمت اول)

معرفی عجیب‌ترین مکان‌های جهان (قسمت دوم)

معرفی عجیب ترین مکان های جهان – قسمت سوم

 

۱۱. مجسمه عیسی مسیح زیر آب (Christ Of The Abyss) ؛ ایتالیا

Christ Of The Abyss، مجسمه‌ای از حصرت عیسی مسیح است که در بستر خلیج San Fruttuoso در ایتالیا قرار دارد. این مجسمه با دست‌هایی باز و رو به آسمان بوده نمادی از صلح است. این مجسمه در سال ۱۹۵۴ در این مکان قرار داده شده است. و پس از آن و در سال‌های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۵ مجسمه‌های شبیه دیگری نیز در جزیره گرانادا و ایالت فلوریدای آمریکا کارگزاری شدند. بازدید از این تندیس برای علاقه‌مندان به غواصی لذت‌بخش است.

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ Christ Of The Abyss، مجسمه‌ای از حصرت عیسی مسیح است که در بستر خلیج San Fruttuoso در ایتالیا قرار دارد

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ بازدید از تندیس Christ Of The Abyss برای علاقه‌مندان به غواصی لذت‌بخش است.

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ Christ Of The Abyss با دست‌هایی باز و رو به آسمان بوده نمادی از صلح است. این مجسمه در سال ۱۹۵۴ در این زیر آب قرار داده شده است

 

۱۲. لانگیربین (Longyearbyen) ؛ نروژ

لانگیربین شهری با جمعیت ۲۰۰۰ نفر در مجمع‌الجزایر سوالبارد نروژ است. در نگاه اول شاید این شهر نیز مانند سایر شهرهای معمولی نروژ باشد. اما این شهر یک ویژگی خاص دارد که باعث شده است در لیست عجیب‌ترین مکان‌‌های جهان قرار بگیرد. هر سال از بیستم ماه آوریل تا بیست و سوم ماه آگوست (حدود چهار ماه) اهالی این شهر نمی‌توانند هیچ ستاره‌ای را در آسمان مشاهده کنند؛ به این علت که در طی این زمان در این شهر شب وجود ندارد!! در مجمع‌الجزایر سوالبارد خورشید غروب نکرده و نمی‌توان زمان را به درستی تشخیص داد!!

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ لانگیربین شهری با جمعیت ۲۰۰۰ نفر در مجمع‌الجزایر سوالبارد نروژ است. در این شهر حدود چهار ماه شب نمی‌شود!!

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ در مجمع‌الجزایر سوالبارد حدود چهار ماه خورشید غروب نکرده و نمی‌توان زمان را به درستی تشخیص داد!!

 

مطالب مرتبط : زیباترین کشورهای جهان کدامند؟

 

۱۳. آبشار شعله ابدی (Eternal Flame Falls) ؛ آمریکا

آبشار شعله ابدی در منطقه محافظت‌شده Shale Creek واقع در پارک Chestnut Ridge نیویورک قرار دارد. مورد عجیب این آبشار و علت نام‌گذاری آن وجود شعله‌ای همیشه روشن و رقصان در زیر این آبشار است. در نگاه اول شاید این شعله خیالی و یا مصنوعی به نظر برسد،‌ ولی این شعله کاملا واقعی بوده و به خاطر وجود گازهای زیرزمینی در منطقه روشن می‌شود. آب ابن آبشار گاهی اوقات باعث خاموش شدن این شعله می‌شود، ولی این شعله رقصان باز هم پس از مدتی روشن می‌شود. وجود شعله‌هایی در سطح زمین به خاطر وجود گاز‌های زیرزمینی شاید امری طبیعی باشد، ولی وجود این نوع شعله در زیر آبشار، امری عجیب و شگفت‌آور است. گردشگران زیادی برای دیدن این شعله ابدی به طول ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر به این منطقه می‌آیند.

عجیب ترین مکان های جهان ؛
عجیب ترین مکان های جهان ؛ آبشار شعله ابدی در منطقه محافظت‌شده Shale Creek واقع در پارک Chestnut Ridge نیویورک قرار دارد

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ در نگاه اول شاید این شعله خیالی و یا مصنوعی به نظر برسد،‌ ولی این شعله کاملا واقعی بوده و به خاطر وجود گازهای زیرزمینی در منطقه روشن می‌شود

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ آب آبشار گاهی اوقات باعث خاموش شدن این شعله می‌شود، ولی این شعله رقصان باز هم پس از مدتی روشن می‌شود

۱۴. دریاچه اسکلتی (The Skeleton Lake) ؛ هند

ایالت «اوتارکند» هند، به خاطر منظره‌های زیبا، آب و هوای دلپذیر، و مسیرهای مناسب کوهپیمایی معروف است. اما با این حال نقطه‌ای توریستی در این منطقه وجود دارد که به عنوان یک مکان مرموز، ترسناک و عجیب و غریب شناخته می‌شود. این مکان دریاچه‌ای در ایالت اوتارکند است که با نام «دریاچه اسکلتی» شناخته می‌شود. علت نام‌گذاری این دریاچه به این نام، پیدا شدن صدها اسکلت در این منطقه با آب شدن برف‌ها است. این اسکلت‌ها در دریاچه اسکلتی، متعلق به مهاجرینی در ۸۵۰ سال پیش از میلاد مسیح هستند که همگی در این مکان جان خود را از دست داده‌اند.

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ «دریاچه اسکلتی» نقطه‌ای توریستی در ایالت «اوتارکند» هند که به عنوان یک مکان مرموز، ترسناک و عجیب و غریب شناخته می‌شود

 

عجیب ترین مکان های جهان ؛
عجیب ترین مکان های جهان ؛ علت نام‌گذاری این دریاچه به نام «دریاچه اسکلتی»، پیدا شدن صدها اسکلت در این منطقه با آب شدن برف‌ها است

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ این اسکلت‌ها در دریاچه اسکلتی، متعلق به مهاجرینی در ۸۵۰ سال پیش از میلاد مسیح هستند که همگی در این مکان جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

۱۵. استون هنج (Stonehenge) ؛ انگلستان

تاریخ استون هنج در «ویلتشایر» انگلستان به دو تا سه هزار سال پیش از میلاد برمی‌گردد. در این مکان تخته سنگ‌های بزرگی قرار دارند که به شکل یک دایره قرار گرفته‌اند. استون هنج باقیمانده‌ای از دوران «عصر برنز» و «دوران نوسنگی» است. محققین معتقد هستند که این سنگ‌ها یک به یک و از مکان‌های مختلفی آورده شده‌اند و سپس به نحوی که اکنون مشاهده می‌شود، چیده شده‌اند. مورد عجیب و رازآلودی که در رابطه با استون هنج وجود دارد، این است که در آن زمان و با امکاناتی اولیه چگونه این سنگ‌های بزرگ را از فاصله‌های دور به این مکان آورده‌اند. چرا که وزن بعضی از این تخته سنگ‌ها به ۴۰ تن نیز می‌رسد!! یک مطالعه نشان می‌دهد که یک هزار نفر در مدت سه هفته می‌توانستند فقط یک قطعه را به استون هنج حمل کنند. حتی با استفاده از چنین نیروی کار عظیمی، ساخت قسمت مرکزی بنا بیش از ده سال طول می‌کشید!!

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ در استون هنج تخته سنگ‌های بزرگی قرار دارند که به شکل یک دایره قرار گرفته‌اند. این مکان باقیمانده‌ای از دوران «عصر برنز» و «دوران نوسنگی» است.

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ مورد عجیب و رازآلودی که در رابطه با استون هنج وجود دارد، این است که در آن زمان و با امکاناتی اولیه چگونه این سنگ‌های بزرگ را از فاصله‌های دور به این مکان آورده‌اند

 

عجیب ترین مکان های جهان
عجیب ترین مکان های جهان ؛ یک مطالعه نشان می‌دهد که هزار نفر در مدت سه هفته می‌توانستند فقط یک قطعه را به استون هنج حمل کنند. حتی در این صورت ساخت قسمت مرکزی بنا بیش از ده سال طول می‌کشید!!

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. در پست‌های بعدی «زرین‌نما بلاگ» منتظر معرفی ادامه « عجیب ترین مکان های جهان » باشید. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : buzz.iloveindia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *