چه زمانی و کجا شکوفه‌های گیلاس ژاپن را ببینیم؟

به فصل بهار و مناظر دیدنی از شکوفه‌های زیبای درختان نزدیک شده‌ایم. شکوفه های گیلاس ژاپن فصل بهار این کشور را نسبت به مناطق دیگر زیباتر کرده‌اند. در ژاپن به درختان گیلاس و شکوفه‌های آن‌ها «ساکورا» می‌گویند. مردم این کشور با جشن «هانامی» که به معنای «جشن شکوفه‌های گیلاس» است، به استقبال فصل بهار می‌روند. این جشن با شکوفه‌های زیبای گیلاس، جلوه‌های خاص خود را دارد. با توجه به عمر کوتاه این شکوفه‌ها که چند روز تا چند هفته هست، در این پست زمان مناسب برای دیدن این شکوفه‌ها را در شهرهای مختلف خدمتتان ارائه می‌دهیم. با «زرین‌نما بلاگ» همراه باشید.

 

چه زمانی و کجا شکوفه های گیلاس ژاپن را ببینیم؟

 

توکیو

اگر به قصد دیدن شکوفه‌های گیلاس به ژاپن سفر می‌کنید، توکیو بهترین شهر برای شروع سفرتان است. توکیو با این که شهری مدرن به حساب می‌آید، ولی در فصل بهار و ماه آوریل در هر جای این شهر می‌توانید شاهد مناظر زیبایی از شکوفه‌های گیلاس باشید. معمولا خیابان‌های این شهر پوشیده از درختان گیلاس هستند.

می‌توانید سفر خود را در شهر توکیو از پارک آسوکایاما شروع کنید. این پارک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نقاط توکیو، زیبایی‌های خاصی از شکوفه‌های درختان گیلاس دارد. با ورود به این پارک عطر و بوی شکوفه‌های گیلاس،‌ حال هوای شما عوض خواهد کرد. سعی کنید که اقامت خود در این پارک را مقداری طول دهید. چرا که بعد از غروب آفتاب و روشن شدن چراغ‌های پارک آسوکایاما، این پارک تبدیل به یک مکان رویایی برایتان خواهد شد.

اگر که به دنبال مکانی رمانتیک در شهر توکیو هستید، پارک اینوکاشیرا را به هیچ عنوان از دست ندهید. این پارک با صدها درخت گیلاس پوشیده از شکوفه‌های صورتی، یک پارک عاشقانه است. اما رمانتیک بودن این پارک به شکوفه‌های گیلاس ختم نمی‌شود. در پارک اینوکاشیرا، با سوار شدن به قایق‌ها در دریاچه این پارک، می‌توانید خاطره‌ای فراموش نشدنی و لحظاتی رمانتیک را برای خود رقم بزنید.

توکیو به عنوان پایتخت ژاپن و با توجه به زیبایی خود در فصل بهار، یکی از شهرهای شلوغ ژاپن در این فصل به شمار می‌رود. اگر به دنبال منظره‌های شکوفه‌های گیلاس در یک فضای نسبتا آرام هستید، می‌توانید به باغ گیاه شناسی کویشیکاوا سر بزنید. البته ورود به این باغ رایگان نیست. که همین خود دلیلی بر آرام بودن نسبی این پارک است.

لیست منظره‌های ساکورا در شهر توکیو بدون اشاره به «پارک یویوگی»، «پارک سومیدا» و «چیدوری‌گافوچی» نمی‌تواند لیست کاملی باشد. در سفر به توکیو سعی کنید که این مکان‌ها را نیز از دست ندهید.

بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس ژاپن در شهر توکیو، ۲۶ مارس تا ۱۰ آوریل است.

 

شکوفه های گیلاس ژاپن
توکیو با این که شهری مدرن است، ولی در فصل بهار و ماه آوریل در هر جای این شهر می‌توانید شاهد مناظر زیبایی از شکوفه‌های گیلاس باشید

 

بیشتر بخوانید :‌ بهترین مقصدهای گردشگری در فصل بهار

کیوتو

کیوتو از جمله مقصدهای رویایی علاقه‌مندان به سفر است. این شهر پایتخت امپراتوری سابق ژاپن بود. آب و هوای این شهر معتدل بوده و در فصل بهار شکوفه‌های گیلاس عطر بوی خاصی را به این شهر می‌بخشند. یکی از مکان‌های زیبای این شهر برای بازدید، «معبد شوجیجی» است. درختان گیلاس این معبد برای اولین بار قرن‌ها پیش توسط یک کشیش کاشته شدند. مطمئنا از دیدن زیبایی‌های این درختان شگفت‌زده خواهید شد. «معبد کونکای-کومیوجی» نیز یکی از زیباترین مناظر ساکورا را در خود دارد. این معبد هزار ساله در فصل بهار با شکوفه‌های گیلاس پوشیده می‌شود. این معبد در میان شکوفه‌های گیلاس پنهان شده و زیبایی عجیبی را بوجود می‌آورد.

اما زیبایی‌های شهر کیتو تنها با معبدهای پوشیده از شکوفه‌های گیلاس این شهر تمام نمی‌شوند. این شهر به خاطر تنوع شکوفه‌های گیلاس خود نیز معروف است. بعضی از درختان گیلاس این منطقه نیز در اواخر فصل شکوفه می‌دهند.

بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس ژاپن در شهر کیوتو، ۲۹ مارس تا ۱۲ آوریل است.

 

شکوفه های گیلاس ژاپن
شهر کیوتو به خاطر تنوع شکوفه‌های گیلاس خود معروف است. بعضی از درختان گیلاس این منطقه در اواخر فصل بهار شکوفه می‌دهند

 

اوساکا

اوساکا نیز منبعی از شکوفه های گیلاس ژاپن است. گردشگران معمولا قلعه اوساکا را به عنوان اولین مقصد خود در این شهر انتخاب می‌کنند. حدود چهارهزار درخت گیلاس در این مکان وجو دارد. شکوفه‌های این درختان در فصل بهار، شکوه خاصی به شهر اوساکا می‌بخشند. شکوه این درختان به اندازه‌ای است که احتمالا با غرق شدن در زیبایی‌های آن، فرصت نکنید به نقاط دیگر ژاپن بروید. ژاپن باغ‌های زیادی دارد که شبیه به باغ‌های افسانه‌ای هستند. «پارک تسورامی ریوکوچی» یکی از این باغ‌ها است. این باغ در سفر به اوساکا بایستی در لیست مقصدهایتان باشد. صدها درخت گیلاس در این پارک، که همگی پوشیده از شکوفه‌های صورتی و سفید هستند، زیبایی بهشت را برایتان تداعی می‌کنند.

مقصد بعدی در شهر اوساکا می‌تواند «پارک کما ساکورانومیا – Kema Sakuranomiya Park» باشد. این پارک میزبان حدود پنج هزار درخت گیلاس هست. پیاده‌روی زیر شکوفه‌های این درختان خاطره‌ای فراموش نشدنی برایتان خواهد بود. اگر به دنبال منظره‌های بیشتری از این شکوفه‌ها در شهر اوساکا هستید،

بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس ژاپن در شهر اوساکا، ۳۰ مارس تا ۱۳ آوریل است.

شکوفه های گیلاس ژاپن
شهر اوساکا با میزبانی هزاران درخت گیلاس، در فصل بهار رنگ بوی بهشتی به خود می‌گیرد

 

هوکایدو

در ژاپن هرچه که به شمال این کشور بروید، درختان گیلاس نیز دیرتر شکوفه می‌دهند. این درختان در شهر هوکایدو تقریبا در اوایل تابستان شکوفه می‌دهند. در این شهر می‌توانید به «پارک ماتسومائه» رفته و از انواع درختان گیلاس و شکوفه‌هایشان لذت ببرید. هر نوع از این درختان در زمان‌های مختلفی شکوفه می‌دهند. هوکایدو علاوه بر درختان گیلاس متنوع، بناهایی با معماری‌های عجیب و جالب نیز دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر که رفتن به پارک ماتسومائه و دیدن انواع درختان گیلاس با شکوفه‌های صورتی و سفید برایتان کافی نیست، می‌توانید به «پارک مارویاما» نیز سفر کنید. با شروع ماه می، درختان این پارک نیز شروع به شکوفه دادن می‌کنند. این پارک در ژاپن به عنوان یکی از مناظر زیبای شکوفه‌های گیلاس، شهرت فراوانی دارد.

بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس ژاپن در شهر هوکایدو، ۲۷ آوریل تا ۸ می است.

 

شکوفه های گیلاس ژاپن
درختان گیلاس در شهر هوکایدو تقریبا در اوایل تابستان شکوفه می‌دهند

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : homeaway

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *