سفر به ژوهانسبورگ، شهر طلایی افریقا

شهر ژوهانسبورگ یکی از بزرگترین شهرهای افریقای جنوبی است. این شهر در کمتر از یک قرن از یک کمپ کوچک به یک شهر بزرگ تبدیل شده است که پر از موزه ها پارک‌ها گالری‌ها و معدن‌های طلاست.از سال 2010 و با برگزاری مسابقات جام جهانی عده زیادی برای سفر به این شهر گرایش دارند.شهر ژوهانسبورگ آفریقا در قدیم مکانی قدیمی و ثروتمند بوده است، شهری که خاکش به علت وجود معادن طلا بسیار با ارزش است و باعث شده است که این شهر از اقتصادی قوی برخوردار باشد.


در این شهر صنایع دستی، کارهای چوبی، الماس، طلا و جواهر را می‌توان خریداری کرد. موزه هایی که در این شهر قرار دارند بسیار زیبا هستند از قبیل: موزه ویکتوریایی لیندفیل، موزه اپارتاید، موزه ارتش افریقای جنوبی، موزه هنر ویتز و موزه ماندلا.
گالری هنری ژوهانسبورگ نیز اولین موزه‌ای بود که 100 سال پیش در این شهر برپا شد. آب وهوای شهر ژوهانسبورگ آفریقا هم یکی از جاذبه های توریستی‌اش می‌باشد.چون این شهر روی ارتفاعات واقع است و تابستان و پاییزش تداخل دارد.

گردشگران می‌توانند از آسمان آبی و هوای گرم این شهر در طول فصل تابستان بی نهایت لذت ببرند.

در واقع دمای هوای روزها به 25 درج می‌رسد و برعکس شبها هوای بسیار خنکی درد و عجیب نیست اگر بدانید که گاهی دمای شب‌ها منجمد کننده خواهد بود. بنابراین لباس مناسب همراه بیاورید!
اکثر توریست ها ترجیح می دهند که در اوایل تابستان به این شهر سفر کنند، یعنی در ماه های سپتامبر تا اکتبر و یا در پاییز و ماه های مارچ تا آوریل. در این ماه ها معمولا هوای ایده عالی برای سیاحت در جاذبه‌های توریستی خواهید داشت. در ماه‌هایی به جز تعطیلات رسمی، این شهر بسیار خلوت می‌باشد.

 

شهر ژوهانسبورگ آفریقا
معدن طلای گلدریف از جمله جاذبه‌های گردشگری ژوهانسبورگ است.
شهر ژوهانسبورگ آفریقا
“سان سیتی” از جمله جاذبه‎‌های گردشگری فوق‌العاده در شهر ژوهانسبورگ آفریقا است.

 

بیشتر بخوانید: «شهر خورشید»، مجموعه‌ای جذاب در ژوهانسبورگ

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *