شهر وارنا ، با زیبایی‌های پایتخت دریایی بلغارستان آشنا شوید

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و به پایتختی صوفیه بوده و یکی از کشورهای توریست‌پذیر به حساب می‌آید. این کشور مکان‌های دیدنی و شهرهای زیبایی دارد که « شهر وارنا » یکی از آن‌هاست. در ادامه با « زرین نما بلاگ » همراه باشید تا با این شهر و دیدنی‌های آن آشنا شوید.

وارنا یکی از شهرهای معروف بلغارستان بوده و پس از دو شهر صوفیه و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است. وارنا بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده است و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می‌رود. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات کاملی درباره این شهر به شما ارائه داده و مکان‌های دیدنی آن و کارهایی که در سفر به شهر وارنا باید انجام داد را معرفی نماییم.

 

 

وارنا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپایی به حساب می‌آید؛ در سال ۱۹۷۲ در نزدیکی بندر وارنا قدیمی‌ترین گنج طلا در جهان، که حدودا مربوط به ۴۵۰۰ سال می‌باشد، یافت شد: گورستانی باستانی با ۲۸۰ مقبره و حدود ۳۰۱۰ اشیای طلایی با وزن تقریبی شش کیلوگرم که به گفته باستان شناسان قدیمی‌ترین گنج پیدا شده در اروپا تا کنون است.

 

وارنا امروزه بزرگترین شهر در ساحل دریای سیاه بلغارستان بوده و بندر اصلی حمل و نقل دریایی و تجاری به حساب می‌آید که رویدادهای فرهنگی فراوانی در آن برگزار می‌گردند. این شهر در دره‌ای عمیق بین فلات Frengen و Avren واقع شده و طول و عرض آن به ترتیب ۱۱ و ۹ کیلومتر است که توسط باغ‌ها و تاکستان‌های متعدد احاطه شده است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا امروزه بزرگترین شهر در ساحل دریای سیاه بلغارستان بوده و بندر اصلی حمل و نقل دریایی و تجاری به حساب می‌آید که رویدادهای فرهنگی فراوانی در آن برگزار می‌گردند

 

در ادامه مکان های دیدنی وارنا و کارهایی که در سفر به این شهر حتما بایستی انجام داد را خدمتتان معرفی می‌کنیم :

 

  • شن های طلایی

دمای هوای شهر وارنا در تابستان افزایش می‌یابد و به همین دلیل رفتن به ساحل در تابستان همیشه به مسافرین این شهر توصیه می‌شود. ساحل شن‌های طلایی یکی از پرطرفدارترین ساحل‌های بلغارستان به حساب می‌آید که با شن‌های طلایی و درخشان و به لطف پوشش گیاهی بی نظیر خود گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر به دنبال محیطی خانواده‌ای هستید، می‌توانید به ساحل خصوصی « نیروانا » بروید که البته امکانات کمتری نسبت به سایر سواحل دارد.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ ساحل شن‌های طلایی یکی از پرطرفدارترین ساحل‌های بلغارستان به حساب می‌آید که با شن‌های طلایی و درخشان و به لطف پوشش گیاهی بی نظیر خود گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

 

شهر وارنا
دمای هوای شهر وارنا در تابستان افزایش می‌یابد و به همین دلیل رفتن به ساحل در تابستان همیشه به مسافرین این شهر توصیه می‌شود

 

  • باغ دریایی

باغ دریایی وارنا پارک بزرگی است که در امتداد ساحل واقع شده و یک اثر تاریخی ملی کشور بلغارستان به حساب می‌آید. باغ دریایی از جمله مکان‌های تفریحی شهروندان وارنا بوده و افراد زیادی برای تفریح و استراحت به این پارک می‌آیند. جاذبه‌های توریستی مهم و بناهای یادبود ملی بسیاری در این باغ وجود دارند که بازدید از آن‌ها را در سفر به وارنا به شما توصیه می‌کنیم. مردم بلغارستان به این منطقه MORS KATO GARDINA ( مورس کاتو گرادینا ) و به انگلیسی SEA GARDEN می گویند.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ باغ دریایی وارنا پارک بزرگی است که در امتداد ساحل واقع شده و یک اثر تاریخی ملی کشور بلغارستان به حساب می‌آید.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ باغ دریایی وارنا از جمله مکان‌های تفریحی شهروندان وارنا بوده و افراد زیادی برای فتریح و استراحت به این پارک می‌آیند.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ جاذبه‌های توریستی مهم و بناهای یادبود ملی بسیاری در باغ دریایی وارنا وجود دارند که بازدید از آن‌ها را در سفر به وارنا به شما توصیه می‌کنیم

 

  • پارک تفریحی وارنا

پارک تفریحی وارنا بخشی از باغ دریایی است که مناسب کودکان بوده و در صورت سفر به وارنا و بازدید از باغ دریایی توصیه می‌کنیم که فرزندان خود را به این پارک ببرید. این پارک با داشتن سرگرمی‌های هیجانی مختلف، محل مناسبی برای تخلیه انرژی کودکان و بازی و سرگرمی آنان است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ پارک تفریحی وارنا بخشی از باغ دریایی است که مناسب کودکان بوده و در صورت سفر به وارنا و بازدید از باغ دریایی توصیه می‌کنیم که فرزندان خود را به این پارک ببرید

 

  • موزه باستان شناسی

همان طور که اشاره کردیم، شهر ورانا از جمله شهرهای قدیمی اروپا به حساب می‌آید و اشیای باستانی فراوانی در آن یافت شده است. موزه باستان شناسی وارنا  در ماه ژوئن سال 1888 تاسیس شده است. این موزه در یک ساختمان تاریخی در سبک نئو رنسانس طراحی شده که «پتکو مومچیلوف» ،معمار برجسته بلغاری آن را طراحی کرده است. این موزه شامل نمایشگاه و نمایش اشیاء ماقبل تاریخ، دوره یونانی و روم باستان، تاریخ منطقه‌ای و همچنین اشیای منحصر بفرد متعلق به زمان قرون وسطی و امپراتوری بلغاری و بیزانس و امپراتوری عثمانی است. همچنین قدیمی‌ترین طلای اروپا که تا کنون یافت شده است و به آن اشاره کردیم نیز در موزه باستان شناسی وارنا نگهداری می‌شود. اگر که علاقه‌مند به تاریخ و اشای گرانبهای تاریخی هستید، در سفر به وارنا بازدید از این موزه را از دست ندهید.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ موزه باستان شناسی وارنا در یک ساختمان تاریخی در سبک نئو رنسانس طراحی شده که «پتکو مومچیلوف» ،معمار برجسته بلغاری آن را طراحی کرده است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ موزه باسان شناسی وارنا شامل نمایشگاه و نمایش اشیاء ماقبل تاریخ، دوره یونانی و روم باستان، تاریخ منطقه‌ای و همچنین اشیای منحصر بفرد متعلق به زمان قرون وسطی و امپراتوری بلغاری و بیزانس و امپراتوری عثمانی است

 

  • صومعه آلادژا

صومعه آلادژا (Aladzha Monastery) در شمال شرقی بلغارستان و در یک منطقه جنگلی حفاظت شده در مجاورت پارک طبیعت شن‌های طلایی است. تاریخ‌گذاری این صومعه با توجه به ظروف یافت شده در آن، به قرن چهارم بازمیگردد. امروزه این غار تبدیل به مقصد محبوب و معروفی برای توریست‌ها و بازدیدکنندگان شده است و گردشگران زیادی در سفر به بلغارستان و شهر وارنا از آن بازدید می‌کنند.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ صومعه آلادژا (Aladzha Monastery) در شمال شرقی بلغارستان و در یک منطقه جنگلی حفاظت شده در مجاورت پارک طبیعت شن‌های طلایی است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ امروزه صومعه آلادژا تبدیل به مقصد محبوب و معروفی برای توریست‌ها و بازدیدکنندگان شده است و گردشگران زیادی در سفر به بلغارستان و شهر وارنا از آن بازدید می‌کنند.

 

  • کلیسای جامع وارنا

کلیسای جامع وارنا بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغارستان به حساب آمده و یکی از نمادهای شهر وارنا است. ساخت و ساز این کلیسای بزرگ شش سال به طول انجامیده و یکی از ویژگی‌های بارز آن نقاشی‌ها و رنگ آمیزی‌های درون آن است که یادآور و بازگو کننده داستان‌های کتاب مقدس انجیل است و زیبایی‌های این کلیسا را دوچندان می‌کند.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ کلیسای جامع وارنا بزرگ‌ترین و معروف‌ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغارستان به حساب آمده و یکی از نمادهای شهر وارنا است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛  ساخت و ساز این کلیسای بزرگ شش سال به طول انجامیده و یکی از ویژگی‌های بارز آن نقاشی‌ها و رنگ آمیزی‌های درون آن است که یادآور و بازگو کننده داستان‌های کتاب مقدس انجیل است و زیبایی‌های این کلیسا را دوچندان می‌کند.

 

  • جنگل سنگی

شاید تا بحال در مورد جنگل‌های عجیب و غرب و فراوانی شنیده باشید، ولی جنگل سنگی وارنا جنگلی متفاوت است که در فاصله 18 کیلومتری از غرب شهر وارنا و در جاده قدیم وارنا-صوفیه واقع شده است. تفاوتی که این جنگل با سایر جنگل‌ها دارد، این است که در آن به جای وجود درخت، تکه‌سنگ‌هایی استوانه‌ای شکل وجود دارند که بعضا ارتفاعشان به ۶ متر نیز می‌رسد.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ شاید تا بحال در مورد جنگل‌های عجیب و غرب و فراوانی شنیده باشید، ولی جنگل سنگی وارنا جنگلی متفاوت است که در فاصله 18 کیلومتری از غرب شهر وارنا و در جاده قدیم وارنا-صوفیه واقع شده است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ تفاوتی که جنگل سنگی وارنا با سایر جنگل‌ها دارد، این است که در آن به جای وجود درخت، تکه‌سنگ‌هایی استوانه‌ای شکل وجود دارند که بعضا ارتفاعشان به ۶ متر نیز می‌رسد.

 

  • باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی وارنا محلی مناسب برای یک پیک نیک بعد از ظهری با خانواده و قدم زدن در سایه است. این باغ ۳۶۰ هکتاری در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده و شامل ۳۰۰ گونه گیاهی مختلف است.

 

شهر وارنا
شهر وارنا ؛ باغ گیاه شناسی وارنا محلی مناسب برای یک پیک نیک بعد از ظهری با خانواده و قدم زدن در سایه است. این باغ ۳۶۰ هکتاری در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده و شامل ۳۰۰ گونه گیاهی مختلف است

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : varna-bulgaria و thecrazytourist

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *