آشنایی با شهرهایی مخفی و زیبا در اروپا (قسمت دوم)

شهرهای زیبای فراوانی در کشور ما و سایر کشورهای جهان وجود دارد که اگر حتی به آن‌ها سفر نکرده باشیم، حداقل تصاویری از آن‌ها دیده و یا اسمشان را شنیده‌ایم. اما بعضی از شهرها نیز وجود دارند که با وجود زیبایی‌ها و جاذبه‌های مختلف و فراوان، آنچنان که باید و مانند سایر شهرها شناخته نشده‌اند. در این پست از « زرین نما بلاگ » به معرفی این شهرها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا با چند « شهر مخفی » که در اروپا قرار دارند، آشنا شوید.

 

آشنایی با چند شهر مخفی در اروپا – قسمت اول

 

  • گوتنبرگ

گوتنبرگ (Gothenburg) دومین شهر بزرگ کشور سوئد است و بدون شک یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. این شهر زیبا و ساحلی در ساحل غربی جنوب کشور سوئد قرار گرفته است. در شهر گوتنبرگ کانال‌های آبی مجذوب کننده‌ای وجود دارند که مطمئنا با گشت و گذار در آن‌ها تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهید داشت. آب و هوای شهر گوتنبرگ در تابستان بسیار گرم می‌شود. اگر که جزء افراد علاقه‌مند به طبیعت و تاریخ هستید اما علاقه‌ای به مکان‌های شلوغ توریستی ندارید، شهر گوتنبرگ می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما برای یک سفر ماجراجویانه در غرب سوئد باشد. در ادامه می‌توانید تصاویری از این شهر زیبا را مشاهده کنید.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ گوتنبرگ (Gothenburg) دومین شهر بزرگ کشور سوئد است و بدون شک یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. این شهر زیبا و ساحلی در ساحل غربی جنوب کشور سوئد قرار گرفته است.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ در شهر گوتنبرگ کانال‌های آبی مجذوب کننده‌ای وجود دارند که مطمئنا با گشت و گذار در آن‌ها تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهید داشت.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ اگر که جزء افراد علاقه‌مند به طبیعت و تاریخ هستید اما علاقه‌ای به مکان‌های شلوغ توریستی ندارید، شهر گوتنبرگ می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما برای یک سفر ماجراجویانه در غرب سوئد باشد.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ اگر که جزء افراد علاقه‌مند به طبیعت و تاریخ هستید اما علاقه‌ای به مکان‌های شلوغ توریستی ندارید، شهر گوتنبرگ می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما برای یک سفر ماجراجویانه در غرب سوئد باشد.

 

 

  • ناپل

ناپل (Naples) با حدود یک میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ ایتالیا و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب این کشور است. در داخل شهر ناپل بناها و آثار ارزشمند معماری و تاریخی فراوانی موجود است و همین امر باعث شده که در ۱۹۹۵ تمام قسمت قدیمی شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. آب و هوای ناپل نیز بسیار معتدل بوده و به معنای واقعی مدیترانه‌ای است. در ناپل جاذبه‌های طبیعی، موزه‌ها و آثار باستانی فراوانی وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جذب می‌کنند. شهر ناپل در ورزش ایتالیا نیز سهیم بوده و بازیکنان بزرگی از فوتبال باشگاهی این شهر یعنی تیم ناپولی برخاسته‌اند. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری باستانی و طبیعی فراوان، این شهر به عنوان یکی از شهرهای زیبای « هنر خیابانی » نیز شناخته می‌شود.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ ناپل (Naples) با حدود یک میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ ایتالیا و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب این کشور است.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ آب و هوای ناپل بسیار معتدل بوده و به معنای واقعی مدیترانه‌ای است. در ناپل جاذبه‌های طبیعی، موزه‌ها و آثار باستانی فراوانی وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جذب می‌کنند.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ در داخل شهر ناپل بناها و آثار ارزشمند معماری و تاریخی فراوانی موجود است و همین امر باعث شده که در ۱۹۹۵ تمام قسمت قدیمی شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛  علاوه بر جاذبه‌های گردشگری باستانی و طبیعی فراوان، شهر ناپل به عنوان یکی از شهرهای زیبای « هنر خیابانی » نیز شناخته می‌شود.

 

 

  • والِتا

والتا (Valletta) پایتخت کشور مالت و یکی از شهرهای کم جمعیت اروپا است. این شهر کوچک تنها یک کیلومتر طول و ۶۰۰ متر عرض دارد، ولی با معماری خاص خود یکی از زیباترین شهرهای اروپایی به حساب می‌آید و از آنجایی که پایتخت کشور مالت است، بازدیدکنندگان زیادی نیز دارد و روزانه افراد زیادی با استفاده از کشتی‌های تفریحی به این شهر می‌آیند. بعد از غروب خورشید، شهر والتا فضایی آرام و دل‌انگیز به خود می‌گیرد و قدم زدن در کوچه‌های می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین خاطره‌های مسافرین به این شهر باشد.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ والتا (Valletta) پایتخت کشور مالت و یکی از شهرهای کم جمعیت اروپا است. این شهر کوچک تنها یک کیلومتر طول و ۶۰۰ متر عرض دارد، ولی با معماری خاص خود یکی از زیباترین شهرهای اروپایی به حساب می‌آید

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ از آنجایی که شهر والتا پایتخت کشور مالت است، بازدیدکنندگان زیادی نیز دارد و روزانه افراد زیادی با استفاده از کشتی‌های تفریحی به این شهر می‌آیند.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛ بعد از غروب خورشید، شهر والتا فضایی آرام و دل‌انگیز به خود می‌گیرد و قدم زدن در کوچه‌های می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین خاطره‌های مسافرین به این شهر باشد.

 

شهر مخفی
شهر مخفی در اروپا ؛  بعد از غروب خورشید، شهر والتا فضایی آرام و دل‌انگیز به خود می‌گیرد و قدم زدن در کوچه‌های می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین خاطره‌های مسافرین به این شهر باشد.

 

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : aluxurytravelblog

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *