شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ؛ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در چه شهرهایی برگزار خواهد شد؟

جام جهانی فوتبال، به عقیده اکثر مردم و به خصوص علاقه‌مندان به ورزش، یکی از بزرگترین رویدادهای جهان است. همواره میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا، برای مشاهده رقابت تیم‌های مورد علاقه‌شان به کشور میزبان جام جهانی سفر می‌کنند. جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، که بیست و یکمین دوره جام جهانی است، در کشور روسیه برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری این مراسم نیز از تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ جولای ۲۰۱۸ است. در این پست قصد داریم که شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را معرفی کنیم. با «زرین‌نما بلاگ» همراه باشید.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به جام جهانی 2018 روسیه

معرفی شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

شهرهای کالینینگراد (Kaliningrad)، قازان (Kazan)، مسکو (Moscow)، نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)، سن پترزبورگ (Saint Petersburg)، سامارا (Samara)، سارانسک (Saransk)، سوچی (Sochi)، ولگوگراد (Volgograd) و یکاترینبورگ (Ekaterinburg) در روسیه میزبان جام جهانی خواهند بود. در ادامه به معرفی این شهرها می‌پردازیم.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ کالینینگراد

شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد در روسیه است. کالینینگراد بخشی جدا از خاک اصلی روسیه است که در میان لهستان و لیتوانی و در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. این منطقه سیصد کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد. کالینینگراد محل زندگی افراد مشهوری مثل امانوئل کانت، کریستیان گلدباخ، گوستاو کیرشهف، گرهارد بارکهورن و چند تن دیگر بوده است؛ و شهری تاریخی محسوب می‌شود.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
کالینینگراد محل زندگی افراد مشهوری مثل امانوئل کانت، کریستیان گلدباخ، گوستاو کیرشهف، گرهارد بارکهورن و چند تن دیگر بوده است

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ قازان

کازان، که قازان يا غازان نیز تلفظ می‌شود، یکی از شهرهای مهم کشور روسیه است. شهر کازان محل تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه است. «کرملین کازان» از میراث جهانی یونسکو است. شهر کازان، خاستگاه باشگاه فوتبال روبین کازان، از تیم‌های معروف و پرافتخار لیگ برتر روسیه است. این شهر در سال ۲۰۰۹ به‌ عنوان پایتخت ورزشی روسیه انتخاب شد؛ و در سال ۲۰۱۳ میزبان مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویی بود. در سال ۲۰۱۵ نیز میزبان مسابقات جهانی ورزش‌های آبی بوده و در سال ۲۰۱۸ نیز یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود.

این شهر از جمله شهرهای توریستی و معروف کشور روسیه است. این شهر زیبا در کرانه چپ رود «ولگا» و در کنار رودخانه «کازانکا» قرار گرفته است؛ و منظره‌های بسیار زیبایی در خود دارد. شهر کازان تابستان‌های داغ و زمستان‌های بسیار سردی دارد.

 

در مورد کازان بخوانید:

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
شهر زیبای کازان در کرانه چپ رود «ولگا» و در کنار رودخانه «کازانکا» قرار گرفته است؛ و منظره‌های بسیار زیبایی در خود دارد. شهر کازان تابستان‌های داغ و زمستان‌های بسیار سردی دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر روسیه است. این شهر از مهم‌ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری روسیه و اروپا محسوب می‌شود. شهر مسکو، با بیش از یازده میلیون نفر جمعیت، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای قاره اروپا به شمار می‌رود. چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد.  مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه یکی از بزرگترین سیستم‌های مترو در دنیا بوده و مسافرین زیادی را در این شهر جابجا می‌کند.

مسکو دارای اقلیم قاره‌ای مرطوب با زمستان‌های طولانی و سرد می‌باشد. از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به کلیسای جامع سنت باسیل،کاخ‌های کرملین، میدان سرخ، نگارخانه ترتیاکوف، آسمان‌نمای مسکو، تاتر بولشوی، تئاتر مالی و کیلومتر صفر روسیه اشاره کرد. لازم به ذکر است که متروی مسکو نیز از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر به حساب می‌آید. به عقیده برخی، متروی مسکو، یک گالری هنری است. طراحی داخلی متروی مسکو، بسیار زیبا بوده و گردشگران را محو معماری خود می‌کند.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر روسیه است. این شهر از مهم‌ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری روسیه و اروپا محسوب می‌شود

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود، مرکز استان نیژنی نووگورود روسیه است. این شهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت داشته و چهارمین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک است. این شهر زیبا، در غرب روسیه و در محل تلاقی دو رود «اولگا» و «اکا» قرار دارد. آب و هوای نیژنی نووگورود نیز تقریبا شبیه به آب و هوای مسکو بوده و زمستان‌های سرد و طولانی دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
شهر زیبای نیژنی نووگورود، در غرب روسیه و در محل تلاقی دو رود «اولگا» و «اکا» قرار دارد. آب و هوای نیژنی نووگورود تقریبا شبیه به آب و هوای مسکو بوده و زمستان‌های سرد و طولانی دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ روستوف نا دونو

شهر روستوف نا دونو در کرانه «رود دن» واقع شده‌ است. این شهر بزرگترین شهر جنوب روسیه است. روستوف نا دونو، یکی از شهرهای مهم فرهنگی، صنعتی، مدیریتی و آموزشی روسیه به حساب می‌آید. این شهر به نام «دروازه قفقاز» و به عنوان پایتخت جنوب روسیه شناخته می‌شود. روستوف نا دونو پارک‌ها، باغ وحش‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیبای فراوانی نیز دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
شهر «روستوف نا دونو» به نام «دروازه قفقاز» و به عنوان پایتخت جنوب روسیه شناخته می‌شود. روستوف نا دونو پارک‌ها، باغ وحش‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیبای فراوانی دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در شمال‌ غرب این کشور و در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌ است. این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت «پتر کبیر» ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. این شهر نقش مهمی در جنگ جهانی دوم داشته و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

شهر سن پترزبورگ زمستان‌هایی سرد دارد؛ ولی آب و هوای آن در تابستان نسبتا مطلوب و اندکی مرطوب است. طبیعتا آب و هوای این شهر در تابستان‌ها به اندازه‌ای گرم نیست که اذیت کننده باشد. از جمله مکان‌ها ی دیدنی این شهر، می‌توان به موزه‌ی آرمیتاژ ایالتی، کاخ بزرگ (گراند پالاس)، ساختمان افسران عمومی، کاخ کنگره ملی (کاخ کنستانتین)، کاخ و پارک پاولوسک، کاخ و پارک کاترین، پل کاخ، سالن تئاتر مارینسکی، باغ تابستانی، کلیسای جامع سنت آیزاک، سالن اوپرا و باله‌ی میخایلوفسکی اشاره کرد؛ در سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ و سن پترزبورگ، این مکان‌های دیدنی را از دست ندهید.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است؛ این شهر نقش مهمی در جنگ جهانی دوم داشته و به مرکز فرهنگی روسیه شهرت دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ سامارا

سامارا ششمین شهر بزرگ روسیه است. این شهر در قسمت جنوب شرقی روسیه اروپایی و در ناحیه فدرالی ولگا قرار گرفته است. شهر سامارا، یکی از شهرهای تاریخی روسیه بوده و اماکن دیدنی زیادی دارد. مسجد مسلمانان سامارا، کلیسای جامع سنت جورج، صومعه ی بانوان ایورسکی، کلیسای جامع پکروفسکی، کلیسای ارتودوکس، موزه ی هنر سامارا، موزه ی هوا و فضا، موزه ی تاریخ منطقه ای آلابین سامارا، موزه تاریخچه ی جنگ و موزه تولستوی از جمله اماکن دیدنی شهر سامارا هستند.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
سامارا ششمین شهر بزرگ روسیه است. شهر سامارا، یکی از شهرهای تاریخی روسیه بوده و اماکن دیدنی زیادی دارد

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ سارانسک

سارانسک شهری است در مرکز بخش اروپایی روسیه و جمعیت آن حدود سیصد هزار نفر است. سارانسک شهر اسطوره‌ها و افسانه‌ها بوده و کلیساها و موزه‌های دیدنی زیادی در خود دارد. سارانسک محلی برای برگزاری جشنواره قوم شناسی با هدف حفظ هویت ملی ، فرهنگ و آداب و رسوم است. ورزشگاه یوبی لینی شهر سارانسک، میزبان تعدادی از بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهد بود.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
سارانسک شهری در مرکز بخش اروپایی روسیه بوده و کلیساها و موزه‌های دیدنی زیادی در خود دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ سوچی

سوچی شهری گردشگری واقع در مرز غربی کشور روسیه است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز جای دارد. با تووجه به مکان این شهر، آب و هوای سوچی نسبتا معتدل است. جمعیت سوچی، ترکیبی از روس‌ها، ارمنی‌ها، اوکراینی‌ها و گرجی‌ها است. سوچی در سال ۲۰۱۴ به‌ عنوان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی برگزیده شده بود. از جمله جاذبه‌های گردشگری شهر سوچی، می‌توان به دریای سیاه سوچی، پارک ملی سوچی، تئاتر زمستانه ی سوچی، مجموعه آبشارهای سوچی، مراکز تفریحی و سلامت سوچی، چشمه آب معدنی ماتسستا سوچی، پارک آبی دلفین ها در منطقه ی آدلر سوچی، ارک ریوییرا سوچی، پارک دلفین ریوییرا سوچی،  پارک دندراری سوچی و پارک اقیانوسی سوچی اشاره کرد. شهر سوچی، به برنامه‌های شبانه و شب زنده داری‌هایش در سراسر روسیه شهرت دارد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
جمعیت سوچی، ترکیبی از روس‌ها، ارمنی‌ها، اوکراینی‌ها و گرجی‌ها است. سوچی در سال ۲۰۱۴ به‌ عنوان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی برگزیده شده بود.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ ولگوگراد

ولگوگراد شهری در کنار رود «ولگا» در استان ولگوگراد در جنوب غربی روسیه است. ولگوگراد یکی از شهرهای مهم صنعتی روسیه به شمار رفته و فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی دارد. امروزه ولگاگراد شهری مدرن و پیشرفته است که بناهای یادبود جنگ، نشانی از تاریخ افتخار آفرین و شکوه این شهر دارد.  این شهر دارای آب و هوایی نیمه خشک و اقلیم نواحی استپی می باشد.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
ولگوگراد یکی از شهرهای مهم صنعتی روسیه به شمار رفته و فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی دارد

 

شهرهای میزبان جام جهانی ؛ یکاترینبورگ

یکاترینبورگ یکی از شهرهای مهم روسیه است که مرکز استان سوردلوفسک به حساب می‌آید. این شهر همچنین به‌عنوان مرکز صنعتی و فرهنگی «ناحیه فدرالی اورال» شناخته می‌شود. یکاترینبورگ با جمعیتی بیش از یک میلیون سیصدهزار نفر، چهارمین شهر پرجمعیت روسیه است. شهر یکاترینبورگ با چند شهر خواهر خوانده است که شهر همدان ایران نیز جزء خواهر خوانده‌های این شهر است. یکاترینبورگ دارای دشت‌هایی حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی است. این شهر مرز طبیعی میان آسیا و اروپا در تقاطع دو قاره است؛ و این موقعیت خاص باعث شده که یکاترینبورگ ویژگی‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خاصی داشته باشد. یکاترینبورگ نیز مانند اکثر شهرهای روسیه زمستان‌های سرد دارد؛ ولی در تابستان هوای این شهر نسبتا معتدل بوده و دما حدود ۱۸ درجه سانتی گراد می‌شود.

 

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸
شهر یکاترینبورگ با چند شهر خواهر خوانده است که شهر همدان ایران نیز جزء خواهر خوانده‌های این شهر است

 

 

لازم به ذکر است که رییس جمهور روسیه اعلام کرده است که تماشاگران این دوره از جام جهانی نیازی به کسب ویزا نخواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط این سفر، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

در پست‌های بعدی زرین‌نما منتظر اطلاعات کامل‌تری از جام جهانی ۲۰۱۸ باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزورو هتل و بلیط با زرین‌نما تماس بگیرید.

 

منبع : wikipwedia و welcome2018

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *