آشنایی با شهرهایی مخفی و زیبا در اروپا (قسمت اول)

شهرهای زیبای فراوانی در کشور ما و سایر کشورهای جهان وجود دارد که اگر حتی به آن‌ها سفر نکرده باشیم، حداقل تصاویری از آن‌ها دیده و یا اسمشان را شنیده‌ایم. اما بعضی از شهرها نیز وجود دارند که با وجود زیبایی‌ها و جاذبه‌های مختلف و فراوان، آنچنان که باید و مانند سایر شهرها شناخته نشده‌اند. در این پست از « زرین نما بلاگ » به معرفی این شهرها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا با این « شهرهای مخفی » که در اروپا قرار گرفته‌اند، آشنا شوید.

 

  • شهرهای مخفی ؛ لیوبلیانا

لیوبلیانا (Ljubljana) پایتخت کشور اسلوونی بوده و با جمعیتی حدود ۲۷۰ هزار نفر بزرگ‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید. این شهر کوچک که در قلب اروپا قرار گرفته است، به دلیل منطقه جغرافیایی و آب و هوای مناسب، چشم‌اندازهای زیبا، سرسبز و شگفت‌انگیزی دارد. با توجه به آب و هوای معتدل این شهر، معمولا در تمام طول سال گردشگران به لیوبلیانا سفر می‌کنند.

لیوبلیانا شهری تاریخی است که معماری‌های بخش‌هایی از آن به قرون وسطی بازمی‌گردد. در این شهر کوچک بناهای تاریخی فراوانی وجود دارد که نشان از قدمت لیوبلیانا است. در یکی از تپه‌های تاریخی این شهر، « قلعه لیوبلیانا » ساخته شده است که مانند تاجی بر بر سر این شهر زیبا بوده و دیدی بی‌نظیر از لیوبلیانا به بازدیدکنندگان می‌دهد. البته این قلعه تنها بنای معماری این شهر نیست و بناهای فراوان دیگری نیز در این شهر هستند که به دوره‌های مختلف تاریخی بازمی‌گردند.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ لیوبلیانا (Ljubljana) پایتخت کشور اسلوونی بوده و با جمعیتی حدود ۲۷۰ هزار نفر بزرگ‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ شهر لیوبلیانا کوچک که در قلب اروپا قرار گرفته است، به دلیل منطقه جغرافیایی و آب و هوای مناسب، چشم‌اندازهای زیبا، سرسبز و شگفت‌انگیزی دارد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ با توجه به آب و هوای معتدل شهر لیوبلیانا، معمولا در تمام طول سال گردشگران به لیوبلیانا سفر می‌کنند.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ لیوبلیانا شهری تاریخی است که معماری‌های بخش‌هایی از آن به قرون وسطی بازمی‌گردد. در این شهر کوچک بناهای تاریخی فراوانی وجود دارد که نشان از قدمت لیوبلیانا است.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ ا توجه به آب و هوای معتدل شهر لیوبلیانا، معمولا در تمام طول سال گردشگران به لیوبلیانا سفر می‌کنند.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ در یکی از تپه‌های تاریخی شهر لیوبلیانا، « قلعه لیوبلیانا » ساخته شده است که مانند تاجی بر بر سر این شهر زیبا بوده و دیدی بی‌نظیر از لیوبلیانا به بازدیدکنندگان می‌دهد

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ بناهای فراوان دیگری نیز در شهر لیوبلیانا هستند که به دوره‌های مختلف تاریخی بازمی‌گردند.

 

 

  • شهرهای مخفی ؛ پالما ده مایورکا

پالما ده مایورکا (Palma de Mallorca) مرکز جزایر «بالئارس» اسپانیا بوده و مهم‌ترین شهر و بندر جزیره مایورکا به حساب می‌آید. مایورکا یکی از زیباترین جزایر کشور اسپانیا و حتی شاید یکی از زیباترین جزایر مدیترانه به شمار می‌رود. زیبایی‌های فراوانی که در این منطقه وجود دارند باعث شده است که گردشگران زیادی از سراسر جهان سالانه به مایورکا سفر کنند. از جمله جاذبه‌ها و زیبایی‌های این جزیره می‌توان به کلیساهای قدیمی، آب و هوای عالی، بندر زیبا، کوهستان‌های خوش‌منظره، طبیعت زیبا، قلعه‌ای باشکوه، کوچه‌های پیچ در پیچ به یادماندنی اشاره کزد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ پالما ده مایورکا (Palma de Mallorca) مرکز جزایر «بالئارس» اسپانیا بوده و مهم‌ترین شهر و بندر جزیره مایورکا به حساب می‌آید.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ مایورکا یکی از زیباترین جزایر کشور اسپانیا و حتی شاید یکی از زیباترین جزایر مدیترانه به شمار می‌رود

 

آشنایی با شهرهایی مخفی و زیبا در اروپا (قسمت اول)
شهرهای مخفی ؛ . زیبایی‌های فراوانی که در منطقه مایورکا وجود دارند باعث شده است که گردشگران زیادی از سراسر جهان سالانه به مایورکا سفر کنند.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ از جمله جاذبه‌ها و زیبایی‌های جزیره مایورکا می‌توان به کلیساهای قدیمی، آب و هوای عالی، بندر زیبا، کوهستان‌های خوش‌منظره، طبیعت زیبا، قلعه‌ای باشکوه، کوچه‌های پیچ در پیچ به یادماندنی اشاره کزد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ از جمله جاذبه‌ها و زیبایی‌های جزیره مایورکا می‌توان به کلیساهای قدیمی، آب و هوای عالی، بندر زیبا، کوهستان‌های خوش‌منظره، طبیعت زیبا، قلعه‌ای باشکوه، کوچه‌های پیچ در پیچ به یادماندنی اشازه کزد.

 

 

  • شهرهای مخفی ؛ تالین

تالین (Tallinn) بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور استونی است. این شهر حدود ۱۶۰ کیلومترمربع مساحت داشته و شهری بندری در شمال این کشور در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است. تالین به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۱ نیز معرفی شده بود در فهرست آثار جهانی یونسکو نیز قرار دارد. این شهر به دلیل ثبت بخش قدیمی آن در میراث جهانی یونسکو و از طرفی نیز به دلیل وجود آثار بسیار زیاد سالم به‌ جا مانده از قرون وسطی سالانه میزبان گردشگران زیادی می‌باشد. از جمله  آثار تاریخی این شهر میتوان به کاخ کادریورگ، موزه هنر استونی، کلیسای جامع الکساندر نوسکی، کلیسای جامع سنت ماری و دیوارهای تالین اشاره کرد. با وجود بناهای تاریخی که به خوبی در این شهر محافظت شده‌اند، شاید بتوان گفت که تالین از جمله شهرهایی است که از قرون وسطی به یادگار مانده و به خوبی از آن محافظت شده است.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ تالین (Tallinn) بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور استونی است که حدود ۱۶۰ کیلومترمربع مساحت داشته و شهری بندری در شمال این کشور در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ تالین به‌ عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۱ معرفی شده بود در فهرست آثار جهانی یونسکو نیز قرار دارد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ شهر تالین به دلیل ثبت بخش قدیمی آن در میراث جهانی یونسکو و از طرفی نیز به دلیل وجود آثار بسیار زیاد سالم به‌ جا مانده از قرون وسطی سالانه میزبان گردشگران زیادی می‌باشد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ از جمله  آثار تاریخی شهر تالین میتوان به کاخ کادریورگ، موزه هنر استونی، کلیسای جامع الکساندر نوسکی، کلیسای جامع سنت ماری و دیوارهای تالین اشاره کرد.

 

شهرهای مخفی
شهرهای مخفی ؛ با وجود بناهای تاریخی که به خوبی در شهر تالین محافظت شده‌اند، شاید بتوان گفت که تالین از جمله شهرهایی است که از قرون وسطی به یادگار مانده و به خوبی از آن محافظت شده است.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، بلیط هواپیما و یا رزور هتل می‌توانید با زرین‌نما تماس بگیرید.

منبع : aluxurytravelblog

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *