معرفی شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

شرکت هواپیمایی یا خط هوایی معمولاً به یک گروه صنعتی گفته می‌شود که از طریق خطوط هوایی، مسافر یا محموله جابجا می‌کند. طبق گزارش سازمان هواپیمایی کشور در بخش حمل و نقل هوایی ایران در حال حاضر ۲۷ شرکت هواپیمایی فعال وجود دارد که ۱۸ مورد از آن‌ها ایرانی و ۹ مورد نیز خارجی می‌باشند که در این پست به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و با این شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در ایران آشنا شوید.

[c][/c]

طبق آمارهای ارائه شده از طرف وبسایت سازمان هواپیمایی کشور، در بخش حمل و نقل هوایی در حال حاضر ۲۷ شرکت هواپیمایی فعال در ایران وجود دارد که از این ۲۷ مورد ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی بوده و ۹ مورد نیز شرکت هواپیمایی خارجی فعال در ایران هستند. در این مطلب به معرفی ایرلاین‌های خارجی فعال پرداخته‌ایم که در ادامه می‌توانبد لیست این شرکت‌ها به همراه معرفی کلی، وبسایت و زمینه فعالیتشان را مشاهده کنید. توجه کنید که در صورت هر گونه تغییر در این لیست و اضافه و کم شدن لیست این شرکت‌های هواپیمایی، این مطلب نیز بروز خواهد شد.

شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

 • اطلس جت

می‌توان گفت شرکت هواپیمایی اطلس جت ترکیه که به نسبت کیفیت خدمات پروازی که ارائه می‌دهد، قیمت مناسبی در بین سایر هواپیمایی‌ها دارد. این شرکت هواپیمایی شرکت جوان و تازه‌ای به شمار رفته و اولین فعالیت جدی خود را در عرصه‌ در سال 2001 شروع کرده است. با این حال توانسته در این مدت کم، طرفداران زیادی به خصوص در بین ایرانیان برای خود پیدا کند. اطلس جت در تاریخ 1 فوریه 2015، نام خود را از اطلس جت به اطلس گلوبال Atlas Global تغییر داد. این هواپیما روزانه از تهران به استانبول، آنتالیا، ازمیر و بدروم پرواز دارد و این پروازها را از طریق ادامه‌ی مسیر از استانبول انجام می‌دهد که بسیار به مذاق مسافر ایرانی خوش می‌آید.

وبسایت شرکت هواپیمایی اطلس جت: www.atlasglb.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن:02125746

فکس: 02125746

ایمیل: Iran.office@atlasglb.com

آدرس: خیابان فرشته خیابان بیدار برج جم واحد 25

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • ترکیش

هواپیمایی ترکیش ایر، هواپیمایی ملی و دولتی ترکیه و اولین شرکت هواپیمایی است که در ترکیه تاسیس شده است و فرودگاه اصلی آن فرودگاه آتاتورک استانبول است. ترکیش ایر با ناوگانی با 331 فروند هواپیمای ایرباس، بویینگ و امبرائر، بعد از هولدینگ لوفت‌هانزا، بزرگ‌ترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد و به 290 مقصد در سراسر جهان مسیر پروازی دارد. ترکیش‌ایر رشد خیره‌کننده‌ی خود را از سال 2014 آغاز کرد و در حال حاضر از برترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است. غذای سروشده در پروازهای این ایرلاین ترک از سفره‌ی پادشاهان عثمانی الهام گرفته شده و شهرتی جهانی دارد.

وبسایت شرکت هواپیمایی ترکیش ایر: www.turkishairlines.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 02123546

فکس: 02188641909

ایمیل: reservation.thr@thy.com

آدرس: م ونک – خ ولیعصر-برج نگار-طبقه دوم

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز (Qatar airways) پرچمدار کشور قطر و از اعضای اصلی اتحادیه وان ورلد به شمار می‌رود. دفتر مرکزی قطر ایرویز در شهر دوحه قرار دارد، این شرکت روزانه به 150 مقصد بین المللی (آفریقا، اروپا، آسیا، آمریکا و اقیانوسیه) پرواز مستقیم دارد. قطر ایرویز در طی این سال ها جوایز گوناگونی را به دست آورده است.

وبسایت شرکت هواپیمایی قطر ایرویز: www.qatarairways.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 02175925

فکس: 02122015365

ایمیل: mmiri@ir.qatarairways.com

آدرس: خ ولیعصر – پارک ملت – نبش کوچه سایه- برج سایه – طبقه

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس، (به انگلیسی: Pegasus Airlines) شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت ترکیه‌ای است، که دفتر مرکزی آن در پندیک، استانبول قرار دارد. شرکت هواپیمایی پگاسوس در سال‌های نخست فعالیتش، به‌عنوان اپراتور پروازهای چارتر شرکت ایر لینگاس فعالیت می‌نمود. این شرکت هم‌اکنون متعلق به کمپانی اساس هولدینگ می‌باشد و با در اختیار داشتن ناوگانی از ۵۲ فروند هواپیمای جت مسافربری، یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی اروپا، در کلاس ترابری ارزان‌قیمت به‌شمار می‌آید.

وبسایت شرکت هواپیمایی پگاسوس: www.flypgs.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 22902564

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد خط هوایی ملی امارات متحده عربی و حامل پرچم این کشور است که در جولای ۲۰۰۳ تاسیس شد. شرکت هواپیمایی اتحاد تا کنون توانسته ۴۲ مقصد را در سراسر خاورمیانه-اروپا-آمریکای شمالی-آفریقا – آسیا و استرالیا به هواپیمایی خود اختصاص دهد و مصمم است این مقاصد را تا سال ۲۰۱۰ به ۷۰ نقطه افزایش دهد. خانواده اتحاد متشکل از ۳۵۰۰ پرسنل از ۹۵ ملیت متفاوت است که هر یک با زبان مربوطه با مهمانان ارتباط برقرار می‌کنند.

وبسایت شرکت هواپیمایی الاتحاد: www.etihad.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 02122055556

فکس: 02126202011

ایمیل: arahgozar@etihad.ae

آدرس: خ ولیعصر – روبه روی پارک ملت – برج سایه – طبقه سوم – واحد 6

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • بریتیش ایرویز

بریتیش ایرویز، (به انگلیسی: British Airways) شرکت هواپیمایی حامل پرچم بریتانیا است، که در رتبه نهم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان بر پایه تعداد مقصد، قرار دارد. شرکت بریتیش ایرویز در سال ۱۹۷۴ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۹ مقصد در سراسر جهان، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در ماه ژانویه ۲۰۱۱ با شرکت هواپیمایی ایبریا ادغام شد، که در پی آن، اینترنشنال ایرلاینز گروپ تشکیل گردید، که هم‌اکنون به‌عنوان سومین شرکت هلدینگ هواپیمایی جهان شناخته می‌شود.

وبسایت شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز: www.ba.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: ٰ02175341

فکس: 02126207392

ایمیل: ba.reservation@ppmairservices.com

آدرس: تهران، الهیه، بلوار نلسون ماندلا، پ33، ساختمان نماد الهیه، ط3، واحد 307

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران
شرکت های هواپیمایی داخلی ایران
 • لوفت هانزا

شرکت آلمانی لوفت‌هانزا به عنوان یکی از مشهورترین شرکت‌های هواپیمای جهان و بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا، هم از لحاظ تعداد مسافران و هم از جهت تعداد ناوگان هوایی است. لوفت‌هانزا در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را در کلن آلمان آغاز کرد و هم‌اکنون به صورت روزانه از طریق شهرهای مختلف اروپا به ۲۲۰ مقصد در ۷۸ کشور جهان پروازهای مستقیم دارد. شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل باتجربه و متخصص، از شاخصه‌های متمایز شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا است.

وبسایت شرکت هواپیمایی لوفت هانزا: www.lufthansa.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 02183389136

فکس: 02188104652

ایمیل: info@lufthansa.com

آدرس: خ ولیعصر – بالاتر از بهشتی – روبه روی هتل سیمرغ – پلاک 2208 – طبقه اول

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • فلای دوبای

هواپیمایی فلای دبی در سال ۲۰۰۸ توسط دولت مرکزی دبی، با کاربری یک ایرلاین ارزان قیمت راه‌اندازی شد. این شرکت هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در ترمینال ۲ فرودگاه بین‌المللی دبی قرار دارد، با داشتن ۵۲ فروند هواپیمای مسافربری، به بیش از ۹۴ مقصد در اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه پرواز دارد. شرکت هواپیمایی فلای دبی مسافربری و باربری بوده و از شهرهای ایران فقط تهران، تبریز، مشهد، شیراز، اهواز، بندر عباس، همدان و اصفهان جز مقاصد این ایرلاین می‌باشند و شما می‌توانید بوسیله هواپیمایی فلای دبی امارات از این شهرها به مقصدهای مشخص شده سفر کنید.

وبسایت شرکت هواپیمایی فلای دوبی: www.flydubai.com

زمینه فعالیت: مسافری و باری

تلفن: 02142987000

فکس: 02122661067

آدرس: بالاتر از پارک ملت – خ کاج آبادی – پ 114 – طبقه همکف

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • بوراجت

بوراجت (به انگلیسی: Borajet) یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا YB است که در تاریخ ۲۰۰۸ میلادی تأسیس شده و در تاریخ ۷ مه ۲۰۱۰ فعالیتش را آغاز کرده‌است. دفتر مرکزی بوراجت در استانبول، ترکیه واقع شده‌است و به ۲۲ مقصد، پرواز مستقیم انجام می‌دهد.

وبسایت شرکت هواپیمایی بوراجت: www.borajet.com.tr

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • آذربایجان

آذربایجان ایرلاینز (به انگلیسی: Azerbaijan Airlines) شرکت هواپیمایی حامل پرچم جمهوری آذربایجان است، که در سال ۱۹۹۲ پس از تفکیک از شرکت هواپیمایی آئروفلوت، راه‌اندازی شد. اولین پرواز در آذربایجان در سال ۱۹۱۰ اتفاق افتاد و ۱۳ سال پس از آن این شرکت هواپیمایی توانست جایگاه خود را در بین حوزه هوانوردی تثبیت کند. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر روزانه به ۲۲ مقصد، پرواز مستقیم دارد که شهرهای تهران و تبریز در ایران نیز جزو آن‌ها هستند. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی آذربایجان در شهر باکو در جمهوری آذربایجان قرار دارد و فرودگاه بین المللی حیدر علی اف، قطب اصلی آن است.

وبسایت شرکت هواپیمایی آذربایجان: www.azal.az

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن: 02142987000

فکس: 02122661067

آدرس: بالاتر از پارک ملت – خ کاج آبادی – پ 114 – طبقه همکف

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • شرکت هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات، (به انگلیسی: Emirates Airlines) شرکت هواپیمایی اماراتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر دبی قرار دارد. این شرکت متعلق به امارات متحده عربی است و پروازهای منظم روزانه‌ای را از دبی به مقاصدی در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام می‌دهد. فرودگاه بین‌المللی دبی، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید.

وبسایت شرکت هواپیمایی امارات: www.emirates.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن:02181345

فکس:02188870007

ایمیل: ٰinfo@emirates.com

آدرس: خ ولیعصر – روبه روی خیابان شهید عباسپور – پلاک 1211/1

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • تای ایرویز

تای ایرویز یا هواپیمایی ملی تایلند به عنوان یکی از ایرلاین‌های مهم شرق آسیا شناخته می‌شود. این خط هوایی که با در اختیار داشتن 89 فروند بوئینگ و ایرباس، 83 مقصد ملی و بین‌المللی را پوشش می‌‌دهد، اخیرا پرواز به ایران را نیز در برنامه خود اضافه کرده است. فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی»، قطب پروازی تای ایرویز واقع در بانکوک است. نخستین گام‌ها برای تاسیس هواپیمایی ملی تایلند در سال 1959 به کمک هواپیمایی اسکاندیناوی برداشته شد و نخستین پرواز تای ایرویز در می 1960 در مسیر بانکوک ـ هنگ‌کنگ انجام گرفت. در سال 1971 نیز تای ایرویز تایلند نخستین پرواز بین قاره‌ای خود را از بانکوک به سمت سیدنی انجام داد.

وبسایت شرکت هواپیمایی تای ایرویز: www.thaiairways.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن:02142967700

فکس:02122661067

آدرس: خ ولیعصر – روبه روی خیابان شهید عباسپور – پلاک 1211/1

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

 • کی ال ام

شرکت هواپیمایی کی ال ام پرچمدار کشور هلند است، دفتر مرکزی این شرکت در آمستردام و در نزدیکی فرودگاه آمستردام Schiphol مستقر است. هواپیمایی کی ال ام در 7 اکتبر 1919 تاسیس شد، این شرکت از سال 2004 بخشی از گروه ایرفرانس کی ال ام شد. همراه با ایرفرانس، کی ال ام پیشرو صنعت هواپیمایی اروپا است که با پروازهای امن و قابل اعتماد و ارائه خدمات نوآورانه و مشتری مداری سعی در رضایت مسافران خود داشته است.

وبسایت شرکت هواپیمایی تای ایرویز:www.klm.com

زمینه فعالیت: مسافری

تلفن:02127658000

ایمیل: klm.iran@klm.com

آدرس:خيابان وليعصر، كوچه كاج آبادي، پلاك ١١٤ طبقه اول

شرکت های هواپیمایی داخلی ایران

در این پست از زرین نما به معرفی شرکت های هواپیمایی خارجی فعال در ایران پرداختیم. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. آیا تجربه سفر با این ایرلاین‌ها را داشته‌اید؟

دسته بندی های مرتبط

10 دیدگاه برای ”معرفی شرکت‌های هواپیمایی خارجی فعال در ایران

 1. سلام تعداد بيشتري در حال حاظر و در سال ٩٦ در ايران كلر ميكنند مثل فلاى بغداد الناصرى و…..

 2. سلام تعداد بيشتري در حال حاظر و در سال ٩٦ در ايران كلر ميكنند مثل فلاى بغداد الناصرى و…..

 3. سلام تعداد بيشتري در حال حاظر و در سال ٩٦ در ايران كلر ميكنند مثل فلاى بغداد الناصرى و…..

 4. ٣٢ شركت در حال كار در ايران هستند عمان اير ،چينا سادرن ،كويت،اتريشى و …..لطفا توجه كنيد

 5. ٣٢ شركت در حال كار در ايران هستند عمان اير ،چينا سادرن ،كويت،اتريشى و …..لطفا توجه كنيد

 6. ٣٢ شركت در حال كار در ايران هستند عمان اير ،چينا سادرن ،كويت،اتريشى و …..لطفا توجه كنيد

 7. باسلام
  با مدیریت صحیح و علمی که متاسفانه تا کنون کمتر دیده میشود می توان در امور فرودگاهی و حمل نقل هوایی و در ایجاد هاب فرودگاهی در منطقه و کریدر شرق به غرب یا آسیا اروپاو حتی خرید هواپیماهای نو از کشورهای سازنده استفاده و ناوگان فرسود را نو کرد،مثلا هواپیماهای جدید توپولف با سوخو و یا هواپیماهای جدید یاک چینی ،وابستگی به تکنولوژی غربی کم کرد،
  و گذشته از این تغییر در وضعیت فرودگاهی حداقل تلاش وزیر راه و ترابری می تواند باشد ،

  1. با سلام با کارشناسان ما در آژانس مسافرتی زرین نما تماس بگیرید 02188790590

 8. میگن یک زمانی هواپیمایی هما بعد از لوفت ها نزا و پان آمریکن بهترین ایر لاین دنیا بوده ولی حالا اینقدر بدبخت شدیم که شرکتهای درجه دو دنیا هم حاضر نیستند با ما همکاری کنند و باید در به در دنبال هواپیماهای داغون بقیه کشورها باشیم…. چی بودیم چی شدیم….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *