شب‌های سفید سن پترزبورگ ، «شب‌هایی روشن تر از روز» در روسیه

شب های سفید سن پترزبورگ از مهم‌ترین فستیوال‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهر سن پترزبورگ روسیه به شمار می‌آید که بیش از یک میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند. با زرین نما همراه باشید تا با این فستیوال بیشتر آشنا شوید.

 

کشور روسیه که سال ۲۰۱۸ میلادی میزبان باز‌یهای جام جهانی خواهد بود،‌ بدون یکی از زیباترین کشورها با جاذبه‌های گردشگری فراوان و البته و حقایق و رازهای عجیب است. هر شهر روسیه زیبایی‌ها و جاذبه‌های مختلف خود را دارند، اما در این میان شهر سن پترزبوگ علاوه بر جاذبه‌های گردشگری فراوان خود، با پدیده‌ای زیبا و البته جالب نیز روبرو است. یکی از این زیبایی‌های این شهر شب های سفید است که تعداد بی‌شماری از گردشگران روسیه را به سن پترزبورگ می‌کشاند تا از نزدیک شاهد این پدیده بسیار جالب و منحصر به فرد باشند. این پدیده جالب به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر سن پترزبورگ و قرار گرفتن در موقعیتی که به دلیل وسعت مدار عرضی، پدیده غروب خورشید اتفاق نمی‌افتد، رخ می‌دهد که از آن با عنوان « شب های سفید سن پترزبورگ » یاد می‌شود. در شب های سفید سن پترزبورگ، خورشید توانایی این را ندارد که در هنگام غروب زیر افق محو شده و باعث تاریکی شب در آسمان شود، و در آن نمی‌توان شب را از روز تشخیص داد.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ کشور روسیه که سال ۲۰۱۸ میلادی میزبان باز‌های جام جهانی خواهد بود،‌ بدون یکی از زیباترین کشورها با جاذبه‌های گردشگری فراوان و البته و حقایق و رازهای عجیب است.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ هر شهر روسیه زیبایی‌ها و جاذبه‌های مختلف خود را دارند، اما در این میان شهر سن پترزبوگ علاوه بر جاذبه‌های گردشگری فراوان خود، با پدیده‌ای زیبا و البته جالب یعنی شب‌های سفیدروبرو است.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ یکی از زیبایی‌های این شهر شب های سفید است که تعداد بی‌شماری از گردشگران روسیه را به سن پترزبورگ می‌کشاند تا از نزدیک شاهد این پدیده بسیار جالب و منحصر به فرد باشند.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
در شب های سفید سن پترزبورگ، خورشید توانایی این را ندارد که در هنگام غروب زیر افق محو شده و باعث تاریکی شب در آسمان شود، و در آن نمی‌توان شب را از روز تشخیص داد.

 

پدیده ی شب های سفید سن پترزبورگ در کل تابستان جاری می باشد ولی اوج شب های سفید سن پترزبورگ روزهای اواخر ماه می تا اواسط ژوئن (اواخر خرداد تا اوایل تیرماه ) می‌باشد. در شب‌های سفید روشنایی به اندازه‌ای است که نیازی نیست در خیابان‌ها چراغی روشن شود.

 

درباره سن پترزبورگ در زرین نما بیشتر بخوانید:

 

مقامات شهر سن پترزبورگ نیز به خوبی از این پدیده استفاده کرده و در آن جشنوراه‌ای را برگزار می‌کنند تا بتوانند گردشگران بیشتری به شهر سن پترزبورگ بکشانند. در این جشنواره سالانه بین‌المللی، که با نام « فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ » یا « فستیوال وایت نایت » شناخته می‌شود، یک فستیوال هنری است که سالانه برگزار شده و شامل برنامه‌هایی مانند باله کلاسیک، اپرا و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده‌ها، خواننده‌ها و نوازندگان روسی انجام میشوند. نقطه اوج این فستیوال « جشن بادبان سرخ » است که در ادامه با معرفی آن می‌پردازیم.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
مقامات شهر سن پترزبورگ به خوبی از پدیده شب های سفید سن پترزبورگ استفاده کرده و در آن جشنوراه‌ای را برگزار می‌کنند تا بتوانند گردشگران بیشتری به شهر سن پترزبورگ بکشانند.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
« فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ » یا « فستیوال وایت نایت » شامل برنامه‌هایی مانند باله کلاسیک، اپرا و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده‌ها، خواننده‌ها و نوازندگان روسی انجام میشوند. نقطه اوج این فستیوال « جشن بادبان سرخ » است

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ پدیده ی شب های سفید سن پترزبورگ در کل تابستان جاری می باشد ولی اوج شب های سفید سن پترزبورگ روزهای اواخر ماه می تا اواسط ژوئن (اواخر خرداد تا اوایل تیرماه ) می‌باشد.

 

شب های سفید سن پترزبورگ

« فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ » یا « فستیوال وایت نایت » شامل برنامه‌هایی مانند باله کلاسیک، اپرا و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده‌ها، خواننده‌ها و نوازندگان روسی انجام میشوند. نقطه اوج این فستیوال « جشن بادبان سرخ » است

جشن بادبان سرخ شب های سفید سن پترزبورگ در واقع بزرگ‌ترین گردهمایی سالانه شهروندان سن پترزبورگ است که توسط شهرداری سن پترزبورگ اجرا می‌شود. این مراسم که همیشه در فستیوال شبهای سفید سن پترزبورگ برگزار می‌شود، در واقع جشن پایان مدارس بوده و تاریحچه آن به پایان جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد. نام و نماد این جشن از کتاب نویسنده معروف Alexander Grin به نام « بادبان سرخ » برگرفته شده است و در آن آتش بازی‌های رنگارنگ زیبا و پرهیجانی برگزار می‌گردد.

 

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ مراسم جشن بادبان سرخ که همیشه در فستیوال شبهای سفید سن پترزبورگ برگزار می‌شود، در واقع جشن پایان مدارس بوده و تاریحچه آن به پایان جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد.

 

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ شب های سفید سن پترزبورگ ؛ مراسم جشن بادبان سرخ که همیشه در فستیوال شبهای سفید سن پترزبورگ برگزار می‌شود، در واقع جشن پایان مدارس بوده و تاریحچه آن به پایان جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد.

 

شب های سفید سن پترزبورگ
شب های سفید سن پترزبورگ ؛ با توجه به زیبایی‌های شهر سن پترزبورگ و جنب و جوش‌های دوستانه و عاشقانه و پیاده روی‌های رمانتیک در امتداد رودخانه و شلوغی و یا بهتر است بگوییم جاری بودن زندگی در طول شب‌های روشن شهر سن پترزبورگ قابل مقایسه با هیچ کدام از شهرهای دیگر نیست.

 

لازم به ذکر است که پدیده شبهای سفید تنها منحصر به شهر سن پترزبورگ نیست و این پدیده در شهرهای دیگر مناطق شمالی کره زمین نیز رخ می‌دهد. اما نکته‌ای که درباره این پدیده و شهر سن پترزبورگ وجود دارد، این است که شب های سفید همه ساله در سن پترزبورگ رخ می‌دهد و با توجه به زیبایی‌های شهر سن پترزبورگ، آن را تبدیل به مکانی رمانتیک می‌کند. جنب و جوش‌های دوستانه و عاشقانه و پیاده روی‌های رمانتیک در امتداد رودخانه و شلوغی و یا بهتر است بگوییم جاری بودن زندگی در طول شب‌های روشن شهر سن پترزبورگ قابل مقایسه با هیچ کدام از شهرهای دیگر نیست.

 

منبع : planeteu

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *