دیدنی‌های شهر زیبای سیدنی – قسمت دوم

سیدنی از جمله بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای کشور استرالیا و پایتخت ایالت « ویلز جنوبی نو (New South Wales) » است که ایرانیان زیادی در آن ساکن هستند. سیدنی مناطق دیدنی زیادی دارد که در این پست از زرین‌نما به معرفی تعدادی از آن‌ها پرداخته‌ایم. با همراه باشید.

 

مکان های دیدنی سیدنی : مطالعه قسمت اول

سیدنی نماد کشور استرالیا بوده و جذابیت‌های بی‌شماری دارد. این شهر که در جنوب شرقی استرالیا واقع شده، اولین مکانی است که بیشترین میزان گردشگر در بدو ورود به استرالیا به آن می‌روند. سیدنی سرشار از تنوع بوده و ساکنان آن عمدتا از پیشینه مختلف قومی، نژادی و فرهنگی برخوردارند. در هر گوشه‌ای از سیدنی، می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی شهر شده‌اند. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری این شهر می‌پردازیم.

 

  • بندرگاه دارلینگ ؛ Darling Harbour

بندرگاه دارلینگ سیدنی که زمانی مکانی صنعتی و تجاری بود، از سال ۱۹۸۰ میلادی به بعد به عنوان منطقه‌ای توریستی و فرهنگی در نظر گرفته شد. این بندرگاه که در نزدیکی منطقه مرکزی تجاری سیدنی واقع شده است، یکی از محبوب‌ترین مناطق دیدنی سیدنی به شمار می‌رود که گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. جاذبه‌های گردشگری مختلفی نظیر موزه ملی دریایی سیدنی، آکواریوم سیدنی، تئاتر بزرگ آیمکس و … در این بندرگاه واقع شده‌اند.

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
سیدنی مناطق دیدنی فراوانی دارد که بندرگاه دارلینگ (Darling Harbour) یکی از بهترین و زیباترین آن‌هاست

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
بندرگاه دارلینگ سیدنی که زمانی مکانی صنعتی و تجاری بود، از سال ۱۹۸۰ میلادی به بعد به عنوان منطقه‌ای توریستی و فرهنگی در نظر گرفته شده است

 

  • باغ سلطنتی گیاهی ؛‌ Royal Botanic Gardens

باغ گیاه‌شناسی سلطنتی که در سال ۱۸۱۶ بنیان‌گذاری شده است، یکی از زیباترین مکان های دیدنی سیدنی است. این پارک شهری مشرف به بندرگاه بوده و در آن بیش از ۷۵۰۰ گونه گیاهی وجود دارد که اکثر آن‌ها بومی استرالیا هستند. درختان و گیاهان عجیب فراوانی در باغ گیاه شناسی سلطنتی سیدنی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به درخت کاج کهنسالی با قدمت حدود ۲۰۰ میلیون سال اشاره کرد. ورودی به این پارک رایگان بوده و هزینه‌ای نمی‌خواهد.

 

دیدنی‌های شهر زیبای سیدنی – قسمت دوم
باغ گیاه‌شناسی سلطنتی که در سال ۱۸۱۶ بنیان‌گذاری شده است، یکی از زیباترین مکان های دیدنی سیدنی است که بیش از 7500 گونه گیاهی دارد

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
درختان و گیاهان عجیب فراوانی در باغ گیاه شناسی سلطنتی سیدنی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به درخت کاج کهنسالی با قدمت حدود ۲۰۰ میلیون سال اشاره کرد

 

  • منطقه The Rocks

The Rocks که بین پل بندرگاه سیدنی و ضلع شمالی منطقه تجاری مرکزی سیدنی واقع شده است، یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های شهر سیدنی به حساب می‌آید. این منطقه در سال ۱۸۰۰ تبدیل به محلی کثیف و غیر قابل سکونت شده بود، ولی با اقدامات دولت و پروژه‌هایی بزرگ در دهه ۱۹۷۰ این منطقه بازسازی شد. امروزه نیز این محل تبدیل به یکی از مناطق زیبای شهر سیدنی شده و توریست‌های زیادی برای خرید، تهیه سوغات و بازدید از گالری‌های هنری به این منطقه می‌آیند.

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
The Rocks که بین پل بندرگاه سیدنی و ضلع شمالی منطقه تجاری مرکزی سیدنی واقع شده است، یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های شهر سیدنی به حساب می‌آید

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
منطقه The Rocks امروزه این محل تبدیل به یکی از مناطق زیبای شهر سیدنی شده و توریست‌های زیادی برای خرید، تهیه سوغات و بازدید از گالری‌های هنری به این منطقه می‌آیند

 

  • موزه دریایی ملی استرالیا ؛ Australian National Maritime Museum

موزه دریایی ملی استرالیا که در بندرگاه دارلینگ سیدنی واقع شده است، از جمله موزه‌های معروف شهر سیدنی به حساب می‌آید که به خاطر وسایل تاریخی دریایی خود که از جمله آن‌ها می‌توان به کشتی‌هایی مربوط به قرن نوزدهم اشاره کرد، معروف است. گالری‌های مختلفی نیز در این موزه وجود دارند که سیر تاریخی استرالیا در طی سال‌ها و دوران مختلف نشان می‌دهند.

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
موزه دریایی ملی استرالیا که در بندرگاه دارلینگ سیدنی واقع شده است، از جمله موزه‌های معروف شهر سیدنی به حساب می‌آید

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
گالری‌های مختلفی نیز در موزه دریایی ملی سیدنی وجود دارند که سیر تاریخی استرالیا در طی سال‌ها و دوران مختلف نشان می‌دهند.

 

  • باغ وحش Taronga

باغ وحش تارونگای سیدنی باغ وحشی در سطح جهانی است  که به بازدیدکنندگان امکان بازدید از حیوانات مختلف بومی استرالیا و حیوانات سایر کشورها را می‌دهد. یکی از جذاب‌ترین امکاناتی که این باغ وحش به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد، اقامت شبانه و هیجانی در باغ وحش است. با اقامت شبانه در باغ وحش تارونگا می‌توان حیوانات شبگرد را نیز مشاهده کرد. دسترسی به این باغ وحش با اتوبوس و تاکسی امکان‌پذیر است ولی گردشگران معمولا با استفاده از قایق با این محل می‌آیند تا هیجان و لذت داشته باشند.

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
سیدنی مناطق دیدنی و مکان‌های گردشگری زیادی دارد که باغ وحش تارونگای سیدنی یکی از بهترین و معروف‌ترین آن‌‌ها است

 

سیدنی مناطق دیدنی ، جاذبه های گردشگری
باغ وحش تارونگای سیدنی باغ وحشی در سطح جهانی است  که به بازدیدکنندگان امکان بازدید از حیوانات مختلف بومی استرالیا و حیوانات سایر کشورها را می‌دهد.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : touropia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *