آشنایی با معروف ترین سوغاتی های فرانسه

فرانسه کشوری زیبا و دوست‌داشتنی است که در اکثر لیست‌های گردشگری توریست‌ها یه عنوان یکی از کشورهایی که حتما بایستی به آن سفر کنند دیده می‌شود. در این پست سعی کرده‌ایم به این سؤال پاسخ دهیم که « سوغات فرانسه چیست ؟ » با ما همراه باشید تا با سوغاتی‌های معروف این کشور آشنا شوید.

سوغات فرانسه چیست ؟ آشنایی با معروف‌ترین سوغات کشور فرانسه

در سفر به هر کشوری یکی از چالش‌هایی که وجود دارد، این است که از آن کشور یا شهر مقصد چه هدیه و سوغاتی را به عنوان یادگاری برای آشنایان و دوستان خود بیاوریم. این سؤال در سفر به کشور فرانسه نیز پیش می‌آید و یکی از سؤالات معمول افرادی که این کشور را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند این است که « سوغات فرانسه چیست ؟ » به همین دلیل نیز در این پست سعی کرده‌ایم به این سؤال پاسخ داده و سوغاتی های معروف فرانسه را خدمتتان معرفی کنیم:

 

مطالب بیشتر در مورد فرانسه در زرین نما بلاگ:

 

  • صابون فرانسه ، سوغاتی معروف جنوب این کشور

جنوب فرانسه به خاطر صابون‌های خود بسیار معروف است. یک جعبه از این صابون‌ها با انواع صابون در داخل آن، می‌تواند به عنوان یکی از سوغاتی های مناسب از این کشور برای دوستانتان باشد. اگر که قصد خرید این صابون‌ها به عنوان هدیه و سوغات برای آشنایان خود را نیز نداشته باشید، باز می‌توانید چند عدد از آن‌ها را برای حمام منزل خود خریداری کرده و از آن‌ها استفاده کنید. این صابون‌ها در رایحه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با سلیقه خود آن‌ها را خریداری کنید.

سوغات فرانسه چیست
یک جعبه صابون فرانسه با انواع صابون در داخل آن، می‌تواند به عنوان یکی از سوغاتی های مناسب از این کشور برای دوستانتان باشد

 

  • شیرینی ماکارون ، خوشمزه‌ترین سوغات خوراکی فرانسه

شیرینی ماکارون یکی از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های فرانسه به شمار می‌رود که با یک بار امتحان، تبدیل به یکی از طرفداران آن خواهید شد. فروشگاه لادیورو (Ladurée) یکی از مشهورترین مکان‌ها برای خرید این شیرینی‌های خوشمزه است که می‌توانید خوشمزه‌ترین و بهترین شیرینی‌های ماکارون را از آن تهیه کنید. این شیرینی‌ها در طعم‌های مختلفی تهیه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها لذت خاص خود را دارند. در صورت سفر به کشور فرانسه، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تعدادی از این شیرینی‌ها را به عنوان یکی از سوغاتی های معروف کشور فرانسه همراه خود برای آشنایان و دوستانتان بیاورید.

سوغات فرانسه چیست
شیرینی ماکارون یکی از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های فرانسه به شمار می‌رود که با یک بار امتحان، تبدیل به یکی از طرفداران آن خواهید شد

 

مطالب مرتبط:

 

  • عطر و ادکلن، سوغات لوکس فرانسه

اگر به دنبال یک هدیه لوکس و گرانبها برای عزیزان خود هستید که از فرانسه تهیه کنید، عطر و ادکلن می‌توانند بهترین گزینه برایتان باشند. عطر و ادکلن فرانسوی می‌توانند بهترین راه برای به یاد داشتن خاطره‌ای از این کشور باشند. به همین دلیل نیز در صورت سفر به فرانسه معمولاً پیشنهاد می‌شود که برای خود و یا عزیزانتان به عنوان هدیه عطر و ادکلن تهیه کنید. شهر گرس (Grasse) را می‌توان به عنوان بهترین شهر فرانسه برای خرید عطر دانست. در این شهر می‌توانید بهترین نوع عطرهای دست‌ساز را تهیه کرده و به عنوان بهترین سوغات فرانسه به عزیزان خود هدیه بدهید.

سوغات فرانسه چیست
اگر به دنبال یک هدیه لوکس و گرانبها برای عزیزان خود هستید که از فرانسه تهیه کنید، عطر و ادکلن می‌توانند بهترین گزینه برایتان باشند

 

  • کلاه برت ، سوغاتی ارزان، ولی سمبلیک فرانسه

کلاه برت یکی از افتخارات هر فرانسوی است. این کلاه که به صورت سنتی در کشور فرانسه تولید و یکی از نمادهای این کشور به حساب می‌آید در جنگ دوم جهانی به عنوان نشانه نیروهای نظامی ویژه این کشور به کار می‌رفت. اما از سال 1960 میلادی در سراسر جهان محبوب شد و مورد استفاده قرار گرفت که این موضوع باعث خوشحالی و غرور فرانسویان شد. این کلاه که امروزه مردان و زنان بسیاری در رفت و آمدهای روزمره خود از آن استفاده می کنند به دلیل شکل ظاهری اش بیشتر به کلاه کج معروف است. اگر نمی‌خواهید به دنبال هدیه‌ای گران قیمت مانند عطر و ادکلن باشید، و در عین حال هدیه‌ای تهیه کنید که نشانی از فرانسه باشد، کلاه برت فرانسه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب از سوغات کشور فرانسه باشد.

 

سوغات فرانسه چیست
کلاه برت فرانسه، یکی از نمادیترین سوغات این کشور

 

  • نمک دریایی فرانسه، سوغاتی فرانسه برای آشپزهای ماهر

Fleur de Sel نامی است که فرانسوی‌ها بر نمک دریایی نهاده‌اند. شاید وجود این نام در بین لیست سوغاتی های فرانسه کمی عجیب به نظر برسد، اما این نوع نمک که در قسمت جنوبی فرانسه تهیه می‌شود، نوعی نمک مرغوب است که در سراسر کشور مشهور است و می‌تواند یک سوغاتی عالی برای افراد علاقمند به آشپزی و ماهر در این کار به شمار آید. این نوع نمک را می‌توانید در مغازه‌ها و بازارهای نیس و کانس تهیه کنید. نمک دریایی اشاره شده در رایحه‌هایی مانند گل رز، لوندر، یاس و… وجود دارد که می‌توانید انواع آن را در بازارهای فرانسه تهیه کنید.

سوغات فرانسه چیست
Fleur de Sel در رایحه‌هایی مانند گل رز، لوندر، یاس و… وجود دارد که می‌توانید انواع آن را در بازارهای فرانسه تهیه کنید

 

  • پنیر، یکی دیگر از سوغات خوراکی فرانسه

یکی دیگر از سوغات مهم و معروف فرانسه که معمولاً مورد استقبال گردشگران این کشور واقع می‌شوند، انواع پنیرهای این کشور هستند. فرانسه پنیرهای متنوع و خوشمزه‌ای دارد که با چشیدن طعمشان مطمئناً وسوسه خواهید شد که نمونه‌ای از آن‌ها را برای عزیزان خود نیز بیاورید تا آن‌ها هم طعم لذیذ پنیر فرانسوی را تجربه کنند. در بسیاری از فروشگاه‌های پنیر می‌توانید انواع مختلف پنیر را در بسته‌بندی‌های مناسب تهیه کنید. بسیاری از این فروشگاه‌ها این پنیرها در انواع بسته‌بندی به شما ارائه می‌دهند که برای حمل و نقل و راههای دور کاملاً مناسب باشند. پس نیازی به نگرانی در مورد حمل آن و یا فاسد شدنش وجود ندارد.

سوغات فرانسه چیست
یکی دیگر از سوغات مهم و معروف فرانسه که معمولاً مورد استقبال گردشگران این کشور واقع می‌شوند، انواع پنیرهای این کشور هستند

 

  • مجسمه کوچک برج ایفل ، نمادی از فرانسه

اگر می‌خواهید سوغاتی را برای عزیزانتان تهیه کنید که همیشه آن را نگه دارند، و یا به دنبال نمادی از فرانسه هستید که همیشه با دیدن آن خاطرات سفر به این کشور برایتان زنده شود، هیچ چیزی نمی‌تواند همانند مجسمه کوچکی از برج ایفل مناسب باشد. شما در سفر خود به فرانسه می‌توانید یکی از مجسمه‌های این برج را به عنوان هدیه و یادگاری تهیه کنید که هم نشانی از سفرتان به فرانسه باشد و همیشه نیز با دیدن آن به یاد سفر خود به پاریس بیفتید.

سوغات فرانسه چیست
در سفر به فرانسه می‌توانید یکی از مجسمه‌های این برج را به عنوان هدیه و یادگاری تهیه کنید که هم نشانی از سفرتان به فرانسه باشد و همیشه نیز با دیدن آن به یاد سفر خود به پاریس بیفتید

 

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی معروف ترین سوغات فرانسه پرداخته و سعی کردیم به سوال سوغات فرانسه چیست پاسخ داده باشیم. در صورت هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در رابطه سفر می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.
منبع: alienchris

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *