آشنایی با معروف‌ترین سوغاتی بلژیک

در سفر به هر شهر و یا کشوری، خرید سوغات از مقصد سفر یکی از مواردی است که حتماً بایستی به آن توجه شود. بلژیک نیز با داشتن سوغاتی منحصر به فرد از این امر مستثنی نیست. در این پست از زرین نما با ما همراه باشید تا با بهترین سوغات بلژیک آشنا شوید.

[c][/c]

معروف‌ترین سوغات بلژیک چیست؟

شکلات بلژیکی

سفر به کشور بلژیک بدون امتحان کردن شکلات‌های خوشمزه این کشور کامل نیست. به عقیده بسیاری شکلات‌های این کشور با شکلات‌های معروف کشور سوئیس نیز توانایی رقابت داشته و حتی از آن‌ها بهتر هستند. با امتحان کردن شکلات‌های این کشور مطمئناً وسوسه خواهید شد که از این شکلات‌ها با بسته‌بندی‌های زیبایشان خریداری کرده و به عنوان هدیه‌ای برای عزیزان خود به همراه داشته باشید.

سوغات بلژیک چیست
به عقیده بسیاری شکلات‌های این کشور با شکلات‌های معروف کشور سوئیس نیز توانایی رقابت داشته و حتی از آن‌ها بهتر هستند

 

کمیک بوک

در کشور بلژیک نیز همانند کشور ژاپن احتمالاً افراد زیادی را مشاهده کنید که در مکان‌های عمومی مشغول خواندن کتاب هستند. کمیک بوک‌ها در بلژیک علاقمندان فراوانی دارند و به همین دلیل نیز در این کشور می‌توانید انواع کمیک بوک‌ها را برای رده‌ها سنی مختلف پیدا کنید. با توجه به اینکه بلژیک کشوری چند زبانه است، در مناطق مختلف آن کمیک بوک‌ها با زبان‌ها و استایل‌ها مختلفی وجود دارند که البته همه آن‌ها در پایتخت این کشور یعنی بروکسل یافت می‌شوند.

سوغات بلژیک چیست
کمیک بوک‌ها در بلژیک علاقمندان فراوانی دارند و به همین دلیل نیز در این کشور می‌توانید انواع کمیک بوک‌ها را برای رده‌ها سنی مختلف پیدا کنید

 

توری بلژیکی

در روزگاران قدیم، بلژیک قدیمی و کوچک مرکز تجاری توری جهان به حساب می‌آمد. در آن زمان‌ها از توری استفاده‌‌های فراوانی برای تزئینات لباس روحانیون و افراد سلطنتی می‌شد و به همین دلیل نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده بود. اما رفته‌رفته هر کشوری سبک خود را در این زمینه پیدا کرده و توری نیز تبدیل به کالایی مشخص شد. امروزه شاید شاهد این باشیم که اکثر توری‌های جهان در کشور چین تولید می‌شوند، اما هنوز گروه‌هایی در بلژیک وجود دارند که توری‌ها را با همان سبک قدیمی و با بالاترین کیفیت، به صورت دست‌ساز تولید می‌کنند. در برخی از فروشگاه‌های بلژیک می‌توانید محصولات مرتبط به این توری‌ها را به عنوان هدیه‌ای زیبا خریداری کنید.

سوغات بلژیک چیست
گروه‌هایی در بلژیک وجود دارند که توری‌ها را با همان سبک قدیمی و با بالاترین کیفیت، به صورت دست‌ساز تولید می‌کنند

 

جواهرات

اگر به دنبال هدیه‌ای گرانبها از بلژیک برای خانم‌ها هستید، جواهرات بلژیکی می‌توانند بهترین انتخاب به عنوان سوغات بلژیک محسوب شوند. در این کشور جواهرفروشی‌های متعددی را می‌توانید مشاهده کنید که انواع جواهرات را به فروش گذاشته‌اند. در این جواهرفروشی‌ها با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید از این جواهرات زیبا به عنوان هدیه تهیه کنید.

سوغات بلژیک چیست
جواهرات بلژیکی می‌توانند بهترین انتخاب به عنوان سوغات بلژیک محسوب شوند

 

آثار هنری

اگر در اطرافیان خود شخصی وجود دارد که به هنر علاقمند بوده و قصد خرید هدیه‌ای گرانبها برای وی را دارید، آثار هنری موجود در بلژیک می‌توانند گزینه مناسبی برای این امر باشند. در این کشور گالری‌های هنری وجود دارند که تابلو‌ها و آثار هنری را به فروش گذاشته‌اند. برخی از این آثار نیز متعلق به هنرمندان معروفی بوده و بسیار گرانبها هستند، که می‌توانند هدیه‌ای ارزشمند محسوب شوند.

سوغات بلژیک چیست
اگر در اطرافیان خود شخصی وجود دارد که به هنر علاقمند است، آثار هنری در بلژیک می‌توانند گزینه مناسبی برای هدیه باشند

 

وسایل دکوری منزل

وسایل دکوری منحصر به فرد معمولاً در هر جایی یافت نمی‌شوند؛ ولی در صورت مشاهده آن‌ها نیز به راحتی نمی‌توان از آن‌ها گذشت. یک شرکت بلژیکی به نام Materialise با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی وسایل تزئینی و دکوری زیبایی را طراحی می‌کند که می‌توانید قبل از بوجود آمدن طرح نیز آن را مشاهده کرده و در صورت علاقه چاپ آن را سفارش دهید. حتی این شرکت به شما این امکان را می‌دهد که طرح‌های خود را نیز به صورت آنلاین در وبسایت این شرکت آپلود کرده و سفارش چاپ آن‌ها را بدهید.

سوغات بلژیک چیست
یک شرکت بلژیکی به نام Materialise با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی وسایل تزئینی و دکوری زیبایی را طراحی می‌کند

 

ظروف شیشه‌ای

ظروف شیشه‌ای نیز یکی از بهترین سوغات بلژیک محسوب می‌شود. این ظروف در بین خانواده‌های بلژیکی طرفداران زیادی داشته و معمولاً همه خانواده‌ها از آن‌ها به عنوان تزئینات میزهای خود استفاده می‌کنند. این ظروف انواع دست‌ساز و صنعتی را دارند که با توجه به سلیقه خود می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. البته توجه داشته باشید که با توجه به شکستنی بودن این ظروف، در حمل و جابجاییشان بیشتر دقت کنید.

سوغات بلژیک چیست
ظروف شیشه‌ای نیز یکی از بهترین سوغات بلژیک محسوب می‌شود

 

اسباب‌بازی

با اینکه امروزه بازی‌های مجازی جایگزین بازی‌های سنتی و واقعی شده‌اند و بچه‌ها به جای بازی با اسباب‌بازی‌های خود ترجیح می‌دهند از تبلت‌های خود استفاده کنند، اما باز هم هیچ چیزی مانند یک اسباب‌بازی نمی‌تواند برای کودکان هیجان‌انگیز باشد. مردم بلژیک با روند جایگزینی بازی‌های مجازی به جای بازی‌های سنتی مخالف بودند و به همین دلیل نیز هم‌اکنون در این کشور فروشگاه‌های اسباب‌بازی به وفور یافت می‌شوند که از آن‌ها می‌توانید بهترین و جذاب‌ترین اسباب‌بازی‌ها را برای کودکان به عنوان هدیه خریداری کنید.

سوغات بلژیک چیست
در بلژیک فروشگاه‌های اسباب‌بازی به وفور یافت می‌شوند که از آن‌ها می‌توانید بهترین و جذاب‌ترین اسباب‌بازی‌ها را برای کودکان به عنوان هدیه خریداری کنید.

 

محصولات دارویی سنتی

این نوع محصولات نیز طرفداران بسیاری در بلژیک پیدا کرده‌اند و شاید بتوان گفت که معروف‌ترین آن‌ها نیز نوعی چای زنجبیلی است. این چای که با نام Ginger Love شناخته می‌شود، در خود هیچ نوع کافئینی نداشته و به طور شگفت‌انگیزی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. در کنار این چای، می‌توانید انواع دیگری از این نوع محصولات از جمله انواع چای، روغن، روغن ماساژ و گیاهان دارویی را خریداری کنید.

سوغات بلژیک چیست
چای زنجبیلی که با نام Ginger Love شناخته می‌شود، در خود هیچ نوع کافئینی نداشته و به طور شگفت‌انگیزی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

 

لباس

بسیاری از طراحان لباس معروف جهان در بلژیک به دنیا آمده‌اند و به همین دلیل نیز در این کشور لباس‌هایی با طراحی‌های زیبا به وفور مشاهده می‌شوند. در بسیاری از میدان‌ها، خیابان‌ها و مراکز خرید بلژیک فروشگاه‌های لباس را مشاهده خواهید کرد که پیشنهاد می‌کنیم از کنار آن‌ها به راحتی نگذشته و به آن‌ها سری بزنید. چرا که می‌توانید لباس‌های با کیفیتی برای خود و یا برای آشنایان به عنوان سوغاتی تهیه کنید.

سوغات بلژیک چیست
در بلژیک لباس‌هایی با طراحی‌های زیبا به وفور مشاهده می‌شوند

 

گوی شیشه‌ای برفی

طبیعتاً این گوی‌های شیشه‌ای برفی را در بسیاری از فروشگاه‌ها مشاهده کرده‌اید. این گوی‌ها در بلژیک طرفداران خاص خود را داشته و در بسیاری از منازل به عنوان وسایل تزئینی وجود دارد. این گوی‌ها می‌توانند به عنوان سوغات ارزان و در عین ارزشمندی از بلژیک باشند. داخل این گوی‌ها معمولاً نمادهایی از کشور بلژیک وجود دارند و با خریداری آن‌ها می‌توانید همیشه خاطرات سفر خود به این کشور را زنده نگه دارید. قیمت این گوی‌های شیشه‌ای زیبا معمولاً بین ۴ تا ۱۰ یورو است.

سوغات بلژیک چیست
این گوی‌ها در بلژیک طرفداران خاص خود را داشته و در بسیاری از منازل به عنوان وسایل تزئینی وجود دارد

 

اسپکولاس

اسپکولاس (Speculoos) نوعی شیرینی یا بیسکوییت سنتی در کشورهای هلند و بلژیک است که مخصوص مراسم روز سنت نیکولا (در هلند ۵ دسامبر و در بلژیک ۶ دسامبر) می‌باشد. معمولاً این شیرینی را مربوط به داستان‌های سنت نیکولا درست می‌کنند؛ مثل کشتی، خانه روستایی، فیل و اسب. درتهیه این شیرینی از موادی هم‌چون آرد، شکر، کره، فلفل سیاه، دارچین، زنجبیل، میخک صدپر، هل و جوز هندی استفاده می‌شود. اسپوکلاس می‌تواند یکی از مناسب‌ترین سوغات خوراکی بلژیک محسوب شود.

سوغات بلژیک چیست
اسپکولاس نوعی شیرینی یا بیسکوییت سنتی در کشورهای هلند و بلژیک است که مخصوص مراسم روز سنت نیکولا می‌باشد

 

تزئینات آهنربایی یخچالی

تزئینات آهنربایی یخچالی یکی از گزینه‌های مناسب و سوغات ارزان بلژیک محسوب می‌شود. این تزئینات با تصاویری از مناظر و بناهای معروف بلژیک طراحی شده‌اند و تقریباً در همه جا نیز یافت می‌شوند. در صورت مشاهده می‌توانید از این وسایل تزئینی خریده و آن‌ها بر روی یخچال خانه بچسبانید. با این کار همیشه خاطرات خوش سفر به بلژیک برایتان زنده خواهند بود.

سوغات بلژیک چیست
تزئینات آهنربایی یخچالی یکی از گزینه‌های مناسب و سوغات ارزان بلژیک محسوب می‌شود

 

عسل

شاید بلژیک به اندازه کشورهایی مثل ایتالیا و یا فرانسه عسل تولید نکند، اما فروشگاه‌های عسل فراوانی دارد. در این فروشگاه‌ها طیف وسیعی از عسل‌ها با طعم‌های مختلفی از جمله شکوفه بادام، آویشن، کاج یا گل گیلاس را خریداری کنید. لازم به ذکر است که عسل یکی از معروف‌ترین سوغات یونان نیز به حساب می‌آید.

سوغات بلژیک چیست
در فروشگاه‌های بلژیک طیف وسیعی از عسل‌ها با طعم‌های مختلفی از جمله شکوفه بادام، آویشن، کاج یا گل گیلاس را خریداری کنید

 

شکر

در هیچ کشوری به اندازه بلژیک نمی‌توانید در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه انواع مختلف شکر را مشاهده کنید. در فروشگاه‌های این کشور شکرهایی در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند که هر کدام از آن‌ها برای اهداف خاصی کاربرد دارند. می‌توانید از انوع این شکرها خریداری کرده و از آن‌ها برای تزئین کیک و شیرینی‌هایی که در منزل تهیه می‌کنید استفاده کنید.

سوغات بلژیک چیست
در هیچ کشوری به اندازه بلژیک نمی‌توانید در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه انواع مختلف شکر را مشاهده کنید

 

در مورد بلژیک بیشتر بخوانید:

در این پست از زرین نما به معرفی معروف‌ترین سوغات بلژیک پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. نظر شما در مورد سوغات این کشور چیست؟ در صورت سفر به این کشور اولین سوغاتی که خریداری خواهید کرد کدام است؟

منبع: gpsmycity و brusselslife و boisdejasmin

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *