آشنایی با فرهنگ، صنایع دستی و سوغاتی‌های بانکوک

بانکوک، پایتخت تایلند، یکی از شهرهای محبوب بین ایرانیان برای سفر است. اما یکی از چالش‌های اصلی در سفر به تایلند و بانکوک، خرید سوغات و هدیه در این شهر می‌باشد. با توجه به این امر در این پست از زرین نما بلاگ سعی کرده‌ایم به سوال سوغات بانکوک چیست پاسخ داده و صنایع دستی و هدیه‌هایی که می‌توان از این شهر برای آشنایان خریداری کرد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

[c][/c]

بانکوک یکی از شهرهایی است که در سفر به آن پیدا کردن سوغاتی و هدیه بسیار آسان است. از سوغات خوراکی و تنقلات، تا انواع جواهرات نقره‌ای منحصر به فرد، از جمله سوغاتی هستند که می‌توان در سفر به بانکوک به راحتی پیدا کرد. تنها مسئله موجود انتخاب از بین طیف وسیع سوغات بانکوک می‌باشد. به همین دلیل در این پست به بررسی و معرفی معروف‌ترین و بهترین سوغاتی‌های شهر بانکوک پرداخته‌ایم تا در سفر به این شهر راحت‌تر بتوانید سوغاتی‌های مورد نظر خود را خریداری نمایید.

آشنایی با فرهنگ، صنایع دستی و سوغاتی‌های بانکوک

در مورد تایلند در زرین نما بخوانید:

 

محصولات ابریشمی تایلندی

در مطالب قبلی و در معرفی سوغات تایلند نیز اشاره کردیم که یکی از بهترین و گرانبهاترین سوغات این کشور پارچه‌های ابریشمی هستند. پارچه ابریشمی تایلند در بین توریست‌های بسیار محبوب بوده و تعداد زیادی از مسافرین این مجصول را به عنوان سوغات و هدیه انتخاب می‌کنند. اما خریدن پارچه‌های ابریشمی در بانکوک بسیار راحت‌تر از سایر شهرهای تایلند می‌باشد؛ چرا که در این شهر می‌توانید فروشگاه‌های بسیاری را مشاهده کنید که در آن‌ها پارچه‌های ابریشمی به فروش می‌رسند.

البته لازم به ذکر است که پارچه‌های ابریشمی که در انواع مختلف وجود دارند می‌توانند به عنوان سوغات ارزان‌قیمت و یا سوغات گران بانکوک در نظر گرفته شوند. چرا که قیمت این پارچه‌ها از ۴ تا ۱۷۰ دلار ممکن است متغیر باشد. همچنین در هنگام خرید دقت کنید که پارچه‌های تقلبی را جای پارچه ابریشمی تایلند خریداری نکنید!

سوغات بانکوک چیست

ادویه‌جات تایلندی

می‌توان گفت در پاسخ به سوال « سوغات بانکوک چیست ؟ » یکی از جواب‌ها همواره ادویه‌جات تایلندی است. اگر می‌خواهید بعد از برگشتن از سفر به بانکوک گاهی طعم و مزه غذاهای تایلندی را دوباره بچشید، می‌توانید همراه خود مقداری از انواع این ادویه‌های تایلندی را بیاورید. ادویه‌جات تایلندی معمولا به صورت بسته‌بندی بوده و حمل آن‌ها راحت است. از طرفی قیمت این سوغات نیز پایین بوده و یکی از سوغات ارزان‌قیمت تاینلد و بانکوک به حساب می‌آید. هزینه‌ای که برای خرید این ادویه‌جات بایستی پرداخت شود معمولا بین ۰.۳ تا ۹ دلار متغیر می‌باشد.

سوغات بانکوک چیست

بیشتر بخوانید:

 

روغن و محصولات مخصوص ماساژ تایلندی

سفر به کشور تایلند و برگشتن بدون تجربه کردن ماساژ تایلندی کامل نمی‌باشد. بعد از تجربه این نوع ماساژ، می‌توانید از انواع محصولات مخصوص آن نظیر روغن نارگیل، شمع‌های معطر، و روغن‌های گیاهی معطر نیز خریداری کرده و همراه خود بیاورید. قیمت این محصولات نیز معمولا بین ۱ تا ۲۸ دلار می‌باشد.

سوغات بانکوک چیست

محصولات تهیه شده از روغن نارگیل

در سال‌های اخیر روغن نارگیل به دلیل منفعت‌های فراوان خود محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. محصولات تهیه شده از این نوع روغن به خصوص در بین خانم‌ها بسیار محبوب بوده و از آن به عنوان نرم‌کننده پوست، محافظت از موها و همچنین برای محافظت از پوست در برابر آفتاب استفاده می‌شود. این محصولات تقریبا در هرنقطه‌ای از تایلند و مخصوصا در شهر بانکوک یافت می‌شود و تهیه کردن آن کاری بسیار آسان است. قیمت این محصولات نیز معمولا حدود ۷ دلار هستند.

سوغات بانکوک چیست

صنایع دستی تایلندی

با گشت و گذار در شهر بانکوک فروشگاه‌ها و مغازه‌های متعددی را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها انواع صنایع دستی تایلندی خریداری نمایید. تمامی این محصولات به صورت دستی و توسط مردم محلی این کشور ساخته شده‌اند و به همین دلیل نیز ارزش بالایی داشته و می‌توانند به عنوان یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین سوغات تایلند و بانکوک به حساب آیند. بسته به هدیه‌ای که قصد خریدش را دارید، ممکن است هزینه‌ای بین ۸ تا ۴۲ دلار پرداخت کنید.

سوغات بانکوک چیست

تنقلات تایلندی

تنقلات و انواع سوغات خوراکی تایلندی نیز می‌تواند پاسخ مناسبی برای سوال سوغات بانکوک چیست باشد. این تنقلات و شیرینی‌های تایلندی به اندازهای خوشمزه هستند که بعد از خوردن و امتحان کردن آن‌ها مطمئنا وسوسه خواهید شد که مقداری از آن‌ها را نیز همراه خود بیاورید.  این خوراکی‌ها و تنقلات تایلندی نیز می‌توانند به عنوان سوغات مناسبی از بانکوک مخصوصاً برای کودکان باشند. در میان این خوراکی‌ها و تنقلات از میوه‌های خشک شده نیز غافل نمانید.

آشنایی با فرهنگ، صنایع دستی و سوغاتی‌های بانکوک

جواهرات نقره‌ای تایلندی

جواهرات همواره به عنوان هدیه‌ای گرانبها شناخته شده‌اند، اما جواهرات نقره‌ای تایلندی طراحی خاصی داشته و با قیمت مناسبی نیز می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. اگر به دنبال خرید این جواهرات گرانبها هستید، به دنبال جواهراتی باشید که نشان ۰.۹۲۵ روی آن‌ها باشد. این نشان به این معنی است که ۹۲.۵ درصد از این جواهرات نقره هستند. از طرفی نیز اگر به دنبال هزینه کردن بیشتر هستید می‌توانید جواهرات ۹۹ درصد نیز خریداری کنید. البته این جواهرات نیز بسته به هزینه‌ای که می‌کنید می‌توانند به عنوان سوغات ارزان و یا گران‌بها در نظر گرفته شوند. قیمت این سوغات از ۵ تا ۵۰۰ دلار می‌تواند تغییر کند.

سوغات بانکوک چیست

زیورآلات و مجسمه‌های تایلندی

اگر در روزهای آخر سفر خود هستید و فرصت چندانی برای خرید سوغات خاص در بانکوک ندارید، می‌توانید وارد یکی از فروشگاه‌ها و یا مغازه‌های این شهر شده و یکی از وسایلی نظیر جاکلیدی، کیف‌های کوچک و یا مجسمه‌های کوچک فیل که مخصوص تایلند هستند را خریداری نمایید. این محصولات معمولا ارزان بوده و همچنین نشان‌دهنده فرهنگ تایلند هستند. توجه کنید فیل‌ها در تایلند ارزش خاصی داشته و حتی برای آن‌ها جشنواره‌ای نیز به نام جشنواره فیل‌ها نیز وجود دارد. هزینه این سوغات نیز معمولا بسیار پایین و شاید در حد ۱ دلار باشد.

سوغات بانکوک چیست

عتیقه‌جات تایلندی

معمولا یکی از پاسخ‌های سوال سوغات بانکوک چیست عتیقه‌جات تایلندی است، اما بایستی توجه کنید که این عتیقه‌جات شرایط خاصی دارند. چرا که قوانین دولتی امکان خارج کردن برخی از اشیای خاص این چنینی از جمله مجسمه‌های بودا را از کشور تایلند ممنوع کرده است. این امر برای اشیایی دیگری که بیان‌گر تاریخ و میراث تایلند هستند نیز اعمال می‌شود. اما معمولا بسیاری از اشایی که در فروشگاه‌های سوغاتی بانکوک به فروش می‌رسند، در واقع تنها کپی از اشیای واقعی هستند و به همین دلیل نیز خریدن و خارج کردنشان از تایلند مشکلی ندارد. قمیت این اشیا نیز معمولا از ۵۰ دلار شروع می‌شود.

سوغات بانکوک چیست

در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی انواع سوغاتی‌های شهر بانکوک پرداخته و سعی کردیم به سؤال « سوغات بانکوک چیست » پاسخ داده باشیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. نظر شما در مورد سوغاتی‌ها و هدایای این شهر چیست؟ در صورت سفر به بانکوک، کدام یک از سوغات را ترجیح می‌دهید؟

منبع: travelvui

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *