معرفی سواحل زیبای پاتایا

تایلند یکی از کشورهای توریستی و زیبای آسیا است که جاذبه‌های گردشگری مختلفی از جمله ساحل‌های زیبا، جشنوراره‌های مختلف و شهرهای زیبای فروان دارد. در بین شهرهای تایلند، شهر پاتایا یکی از زیباترین و توریستی‌ترین شهرها به حساب می‌آید که جاذبه‌های گردشگری فراوان و سواحل زیبای زیادی دارد. در این پست از «زرین‌نما بلاگ» به معرفی سواحل پاتایا پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

پاتایا یک شهر ساحلی کوچک در کشور تایلند است که با بازدید بیش از پنج و نیم میلیون توریست خارجی در سال، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. پاتایا به دلیل وجود باشگاه‌های شبانه و انواع تفریحات شبانه شهرت جهانی پیدا کرده است.

اما زیبایی‌ها و جاذبه‌های شهر پاتایا تنها به زندگی شبانه این شهر ختم نمی‌شود. این شهر علاوه بر داشتن هتل‌های مدرن، مراکز خرید با شکوه و باشگاه‌های فراوان، ساحل‌های زیبایی نیز دارد که در صورت سفر به این شهر، حتما باید آن‌ها را ببینید. در ادامه به معرفی پنج مورد از زیباترین سواحل پاتایا می‌پردازیم.

 

  • سواحل پاتایا ؛ ساحل جومتین (Jomtien Beach)

این ساحل تنها در دو کیلومتری جنوب شهر پاتایا قرار گرفته است و به راحتی شما از شهر شلوغ و پر سروصدای پاتایا دور کرده و یک تجربه آرام و دلنشین برایتان فراهم می‌کند. اگر که به دنبال دور شدن از شلوغی شهر و استراحت بر روی شن‌های ساحل در یک مکان ساکت هستید، ما ساحل جومتین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با وجود استراحتگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها شما به راحتی می‌توانید از حضور در این ساحل لذت ببرید. ساحل جومتین با وجود تفریحاتی مثل بازی والیبال، جت اسکی و موج سواری ساحلی مناسب برای کودکان و خانواده‌ها به حساب می‌آید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ساحل جومتین تنها در دو کیلومتری جنوب شهر پاتایا قرار گرفته است و به راحتی شما از شهر شلوغ و پر سروصدای پاتایا دور کرده و یک تجربه آرام و دلنشین برایتان فراهم می‌کند

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ با وجود استراحتگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها در ساحل جومتین شما به راحتی می‌توانید از حضور در این ساحل لذت ببرید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ساحل جومتین با وجود تفریحاتی مثل بازی والیبال، جت اسکی و موج سواری ساحلی مناسب برای کودکان و خانواده‌ها به حساب می‌آید.

 

  • سواحل پاتایا ؛ ساحل ناکولا (Naklua Beach)

اگر به دنبال مکانی لوکس‌تر هستید، ساحل ناکولا با هتل‌های لوکس و انواع رستوران‌ها با غذاهای دریایی لذیذ، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. البته تعداد هتل‌ها و رستوران‌ها در این ساحل نسبت به سایر سواحل پاتایا کمتر است و به همین دلیل نیز ساحل ناکولا نسبت به سایر ساحل‌ها آرام‌تر و خلوت‌تر است. علاوه بر این که می‌توانید در این ساحل آرام از قدم زدن و دراز کشیدن روی شن‌ها در یک محیط آرام لذت ببرید، همچنین می‌توانید به پارک‌های محلی و بازارهای شبانه منطقه نیز رفته و لوازم مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ تعداد هتل‌ها و رستوران‌ها در این ساحل ناکولا نسبت به سایر سواحل پاتایا کمتر است و به همین دلیل نیز ساحل ناکولا نسبت به سایر ساحل‌ها آرام‌تر و خلوت‌تر است.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ علاوه بر این که می‌توانید در ساحل آرام ناکولا از قدم زدن و دراز کشیدن روی شن‌ها در یک محیط آرام لذت ببرید، همچنین می‌توانید به پارک‌های محلی و بازارهای شبانه منطقه نیز رفته و لوازم مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛اگر به دنبال مکانی لوکس هستید، ساحل ناکولا با هتل‌های لوکس و انواع رستوران‌ها با غذاهای دریایی لذیذ، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

بیشتر بخوانید : جزیره زیبای فی فی ، مقصدی برای سفری رویایی

 

  • سواحل پاتایا ؛ ساحل کوه لن (Koh Lan Beach)

ساحل کوه لن در جنوب شهر پاتایا قرار گرفته است و به اندازه‌ای زیبا است که ظاهرا قطعه‌ای از بهشت در زمین قرار داده شده است. ساحل کوه لن با عنوان « جزیره مرجانی پاتایا – Coral Island » نیز شناخته می‌شود. محیط زیبا و شگفت‌انگیز این جزیره، جزیره مرجانی را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی پاتایا کرده است. گردشگران زیادی به جزیره مرجانی آمده و با قایق‌هایی در آب‌های آن به تماشا و لذت بردن از تپه‌های شگفت‌انگیز مرجانی می‌پردازند. در جزیره مرجانی پاتایا امکان شنا کردن، غواصی و سایر ورزش‌های آبی نظیر اسکی روی آب و موج سواری برای گردشگران وجود دارد. راه رسیدن به جزیره مرجانی پاتایا نیز از طریق لنج‌ها و یا قایق‌های سرعتی است. لنج‌ها و قایق‌های سرعتی هر روز گردشگران را به این جزیره برده و عصر نیز باز می‌گردانند. لازم به ذکر است که جزیره مرجانی پاتایا غیر مسکونی بوده و به جز ساحل آن، بقیه قسمت‌هایش غیر قابل استفاده است. این جزیره سرسبز و زیبا دارای آلاچیق‌های بسیار زیبایی در ساحل است که می‌توانید روز خود را در آن‌ها گذرانده و خاطره‌ای خوش و به یادماندنی برای خود داشته باشید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ساحل کوه لن که با عنوان « جزیره مرجانی پاتایا – Coral Island » نیز شناخته می‌شود، دارای محیطی زیبا و شگفت‌انگیز است که این جزیره را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی پاتایا کرده است.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ جزیره مرجانی پاتایا غیر مسکونی بوده و به جز ساحل آن، بقیه قسمت‌هایش غیر قابل استفاده است. این جزیره سرسبز و زیبا دارای آلاچیق‌های بسیار زیبایی در ساحل است که می‌توانید روز خود را در آن‌ها بگذرانید

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛  در جزیره مرجانی پاتایا امکان شنا کردن، غواصی و سایر ورزش‌های آبی نظیر اسکی روی آب و موج سواری برای گردشگران وجود دارد.

 

مطالب مرتبط : معرفی تمام شماره‌ های ضروری تایلند

 

  • سواحل پاتایا ؛ ساحل بنگ سائن (Bang Saen Beach)

اگر می‌خواهید تعطیلات خود را با مردم محلی تایلند بگذارانید و غذاهای اصیل تایلندی را امتحان کنید، می‌توانید به ساحل بنگ سائن بروید. ساحل بنگ سائن نسبت به سایر ساحل‌ها ساحلی ارزان قیمت به حساب می‌آید. از جمله تفریحاتی که می‌توانید در این ساحل داشته باشید،‌ می‌توان به آفتاب گرفتن، قایق سواری و شنا کردن اشاره کرد. این ساحل برای شنا کردن بسیار امن و مناسب است.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ اگر می‌خواهید تعطیلات خود را با مردم محلی تایلند بگذارانید و غذاهای اصیل تایلندی را امتحان کنید، می‌توانید به ساحل بنگ سائن بروید

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ساحل بنگ سائن نسبت به سایر ساحل‌های پاتایا، ساحلی ارزان قیمت به حساب می‌آید

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ از جمله تفریحاتی که می‌توانید در این ساحل داشته باشید،‌ می‌توان به آفتاب گرفتن، قایق سواری و شنا کردن اشاره کرد. این ساحل برای شنا کردن بسیار امن و مناسب است

 

  • سواحل پاتایا ؛ ساحل پاتایا (Pattaya Beach)

ساحل پاتایا نیز یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین سواحل پاتایا به حساب می‌آید. این ساحل ۴ کیلومتری گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و یکی از شلوغ‌ترین سواحل پاتایا به حساب می‌آید. در اطراف این ساحل می‌توان فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های فراوانی یافت که به گردشگران خدمات متنوعی ارائه می‌دهند. ترکیب دریای آبی رنگ، شن و ماسه سفید رنگ و درختان نخل در منطقه، این ساحل را به یکی از زیباترین ساحل های پاتایا تبدیل کرده است. در ساحل پاتایا نیز همانند بعضی دیگر از ساحل های پاتایا، می‌توانید از قایق‌های تندرو، جت اسکی‌ها،‌ غواصی و سایر تفریحات لذت ببرید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ساحل پاتایا یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین سواحل پاتایا به حساب می‌آید که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و یکی از شلوغ‌ترین سواحل پاتایا به حساب می‌آید.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ در اطراف ساحل پاتایا می‌توان فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های فراوانی یافت که به گردشگران خدمات متنوعی ارائه می‌دهند.

 

سواحل پاتایا
سواحل پاتایا ؛ ترکیب دریای آبی رنگ، شن و ماسه سفید رنگ و درختان نخل در منطقه، این ساحل را به یکی از زیباترین ساحل های پاتایا تبدیل کرده است

 

مطالب مرتبط : زیباترین سواحل جهان ؛ تصاویر زیبایی از ۲۰ ساحل شگفت‌انگیز جهان

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : travelandvisit

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *