سفر در بهار : بهترین مکان‌ها برای مسافرت در فصل بهار کدامند؟

فصل بهار فصل زیبایی است. آسمان آبی، شکوفه‌های درختان و طبیعت سرسبز، فصل بهار را به یکی از فصل‌های مورد علاقه بسیاری از مردم تبدیل کرده‌اند. به خاطر زیبایی‌های تمام نشدنی این فصل، سفر در بهار لذت خاصی دارد. در این پست قصد داریم که بهترین و زیباترین مکان‌های دنیا را برای سفر در بهار خدمتتان معرفی کنیم. با «زرین‌نما بلاگ» همراه باشید.

سفر در بهار : بهترین مکان‌ها برای مسافرت در فصل بهار کدامند؟

اوساکا؛ ژاپن

اگر که عاشق شکوفه‌های درختان در فصل بهار هستید، بهترین مقصد برای سفر بهاری شما کشور ژاپن است. شکوفه‌های صورتی و سفید گیلاس در فصل بهار، به این کشور جلوه خاصی می‌بخشند. شهر اوساکو در ژاپن، منبعی از شکوفه های گیلاس است. در این شهر هزاران درخت گیلاس وجود دارد که با شکوفه‌های خود زیبایی خاصی را به این شهر می‌بخشند. باغ‌ها و پارک‌های زیادی در شهر اوساکا وجود دارند که در فصل بهار شکوه خاصی پیدا می‌کنند. بهترین زمان برای دیدن شکوفه های گیلاس در شهر اوساکا، ۳۰ مارس تا ۱۳ آوریل است.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ اگر که عاشق شکوفه‌های درختان در فصل بهار هستید، بهترین مقصد برای سفر بهاری شما کشور ژاپن است

 

آلنتجو؛ پرتغال

اگر به دنبال سفر به اروپا در فصل بهار هستید، و به پیاده‌روی هم علاقه‌مند هستید، پرتغال می‌تواند مقصد مناسبی برایتان باشد. منطقه آلنتجو (Alentejo) در کشور پرتغال، در فصل بهار زیبایی‌های خاصی دارد. منظره‌هایی زیبا از دریای آبی، گل‌های معطر، بازگشت لک لک‌ها از تعطیلات زمستانی و ماهیگیران مشغول به کار خاطره‌ای فراموش نشدنی برایتان خواهد بود. پیاده‌روی در این منطقه و در ساحل غربی آلنتجو، سرما و سختی‌های زمستان را از یادتان خواهد برد.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ منظره‌هایی زیبا از دریای آبی، گل‌های معطر، بازگشت لک لک‌ها از تعطیلات زمستانی و ماهیگیران مشغول به کار خاطره‌ای فراموش نشدنی از آلنتجو پرتغال برایتان خواهد بود

 

بیشتر بخوانید : نوروز ۹۶ کجا بریم؟ سفر بدون ویزا در نوروز ۹۶

 

نیواورلئان؛ آمریکا

نیواورلئان آمریکا یکی از شهرهای کلاسیک آمریکا است. حضور فرانسوی‌های فراوان در این منطقه، حال و هوای فرانسوی به این منطقه بخشیده است. نیواورلئان یکی از شهرهای پرگردشگر آمریکا به حساب می‌آید. زندگی شبانه این شهر همراه با موسیقی زنده جاز حال و هوای خاصی دارد. نیواورلئان جاذبه‌های گردشگری فراوانی داشته و گردشگران زیادی در فصل‌های بهار و پاییز به این منطقه سفر می‌کنند.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ نیواورلئان یکی از شهرهای پرگردشگر آمریکا به حساب آمده و زندگی شبانه این شهر همراه با موسیقی زنده جاز حال و هوای خاصی دارد

 

آمستردام؛ هلند

در فصل بهار شهر آمستردام جان تازه‌ای به خود می‌گیرد. کافه‌ها و بارها در فصل بهار در خیابان‌های این شهر گسترده می‌شوند. در سفر به آمستردام حتما از کانال‌های آبی این شهر استفاده کرده و به تماشای شهر بپردازید. از لاله‌زارهای زیبای این شهر هم غافل نشوید. این شهر طیف گسترده‌ای از گل‌ها و مخصوصا لاله‌ها را در خود دارد.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ شهر آمستردام هلند طیف گسترده‌ای از گل‌ها و مخصوصا لاله‌ها را در خود دارد

 

بیشتر بخوانید : بهترین شهرها برای زندگی کدامند؟

 

دره «وای»: ولز

این دره در ولز زیبایی طبیعی چشم‌نوازی دارد. رودخانه وای که از میان این دره عبور می‌کند، رودخانه‌ای فوق‌العاده برای قایقرانی و کایاک سواری است. گل‌های رنگارنگ این منطقه و پرندگان باشکوه در حال پرواز، جلوه‌ای خاص به این منطقه می‌بخشند. دره وای برای افرادی که زیبایی گل، شکوه پرندگان و آرامش رودخانه را با هم می‌خواهند، بهترین مقصد در فصل بهار است.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ گل‌های رنگارنگ منطقه «وای» و پرندگان باشکوه در حال پرواز، جلوه‌ای خاص به این منطقه می‌بخشند

 

جاده عاشقانه؛ آلمان

سفر کردن با پای پیاده، با دوچرخه و یا با ماشین، در جاده رمانتیک (Romantische Strasse) و خوش منظره چهارصد کیلومتری از «وورتسبورگ – Würzburg» به «فوسن – Füssen» لذتی باورنکردنی دارد. روستاهای سنتی، خانه‌های ساخته شده از الوار، باغ‌های انگور و قلعه‌های افسانه‌ای موجود در این راه سفری عاشقانه را برایتان خواهند ساخت.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ روستاهای سنتی، خانه‌های ساخته شده از الوار، باغ‌های انگور و قلعه‌های افسانه‌ای موجود در جاده عاشقانه آلمان سفری عاشقانه را برایتان خواهند ساخت

 

کورنوال؛ انگلستان

کورنوال انگلستان همه چیز در خود دارد؛ غذاهای خوشمزه فصلی، پرسه زدن در میان گل‌های زیبا، قدم زدن در ساحل و یا شیرجه زدن و شنا کردن در دربا. نسیم‌های بهاری این منطقه را نیز به این لیست اضافه کنید. بعضی مواقع نیز بادهای نسبتا شدید، امواجی شگفت‌انگیز را در دریا رقم می‌زنند.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ کورنوال انگلستان همه چیز در خود دارد؛ غذاهای خوشمزه فصلی، پرسه زدن در میان گل‌های زیبا، قدم زدن در ساحل و یا شیرجه زدن و شنا کردن در دربا

 

بارسلونا؛ اسپانیا

بارسلونا شهری تمام اروپایی در کشور اسپانیا است که همه جیز در خود دارد؛ موزه‌های مختلف، ساحل زیبا، مراکز تفریحی و خرید بزرگ و مدرن، پارک‌های زیبا و مردم متعصب و علاقه‌مند به ورزش. دیدنی‌های شهر بارسلونا به اندازه‌ای هستند که شاید نتوان همه آن‌ها را در یک سفر مشاهده کرد.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ دیدنی‌های شهر بارسلونا به اندازه‌ای هستند که شاید نتوان همه آن‌ها را در یک سفر مشاهده کرد

 

بیشتر بخوانید : با مشهورترین مناطق توریستی آنتالیا برای سفر آشنا شویم

 

دره لویر؛ فرانسه

روستاهای منطقه «لویر» فرانسه با آمدن بهار از خواب زمستانی بیدار می‌شوند. باغ‌های انگور جوانه می‌زنند؛ و گل‌های وحشی و زیبا در کنار رودخانه شروع به روییدن می‌کنند. اگر به دنبال یک سفر به یادماندنی در فصل بهار و در کشور فرانسه هستید، دره لویر را فراموش نکنید.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ روستاهای منطقه «لویر» فرانسه با آمدن بهار حال و هوای دیگری دارند؛ باغ‌های انگور جوانه می‌زنند؛ و گل‌های وحشی و زیبا در کنار رودخانه شروع به روییدن می‌کنند

 

صویره؛ مراکش

اگر علاقه‌مند به بناها و معماری‌های تاریخی هستید، شهر صویره مراکش با تاریخ و فرهنگ غنی، مقصد مناسبی برایتان است. این شهر سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اما زیبایی‌های شهر صویره تنها به بناهای آن ختم نمی‌شود. این شهر ساحلی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی و اسب سواری نیز مقصد مناسبی است.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ اگر علاقه‌مند به بناها و معماری‌های تاریخی هستید، شهر صویره مراکش با تاریخ و فرهنگ غنی، مقصد مناسبی برایتان است

 

مونترال؛ کانادا

مونترال در این موقع از سال بسیار زیبا می‌شود. با تابش آفتاب و ذوب شدن برف از روی بام‌های رنگارنگ خانه‌های این شهر، هیجان خاصی در مردم بوجود می‌آید. جاذبه‌های گردشگری مونترال سالانه گردشگران زیادی ره به خود جذب می‌کنند. موزه‌های متعدد، باغ گیاه‌شناسی، پارک‌های دیدنی، کلوب‌های موسیقی و رستوران‌های مجلل از جمله مکان‌های دیدنی این شهر به حساب می‌آیند.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ موزه‌های متعدد، باغ گیاه‌شناسی، پارک‌های دیدنی، کلوب‌های موسیقی و رستوران‌های مجلل از جمله مکان‌های دیدنی شهر مونترال به حساب می‌آیند

 

بریتانی؛ فرانسه

خط ساحلی «بریتانی (Brittany)» فرانسه با ساحل‌هایی آرام، طبیعت زیبا و شکوفه‌های بهاری منطقه‌ای تماشایی است. طبیعت بکر این منطقه، گردشگران علاقه‌مند به طبیعت را به خود جذب می‌کند. علاوه سواحل و طبیعت زیبای بریتانی، باغ وحش‌ها و پارک‌های زیبا نیز از جمله اماکن دیدنی این شهر هستند.

 

سفر در بهار
سفر در بهار ؛ خط ساحلی «بریتانی (Brittany)» فرانسه با ساحل‌هایی آرام، طبیعت زیبا و شکوفه‌های بهاری منطقه‌ای تماشایی است

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. برای مشاوره در زمینه سفر، تهیه بلیط و یا رزرو هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

منبع : roughguides

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *