سفر به آفریقای جنوبی و شهر کیپ تاون با این 10 تجربه بی نظیر

کیپ تاون در حقیقت محبوب ترین شهر آفریقای جنوبی در میان گردشگران است. این شهر دیدنی های بیشماری دارد و تجربیاتی را برایتان رقم خواهد زد که در طول زندگیتان بی نظیر خواهند بود. انتخاب تور کیپ تاون به نوعی انتخاب یک سفر لوکس است که ما در زرین نما با وجود بهترین خدمات آن را با کمترین قیمت ارائه می کنیم. اما در این مطلب از زرین تراول قصد داریم تا کارهایی که در کیپ تاون نباید از دست دهید را معرفی کنیم.

10 تجربه متفاوت در کیپ تاون

پیش در مطلب جاهای دیدنی کیپ تاون ، جاذبه های گردشگری اصلی در این شهر را معرفی کرده بودیم. اما در این مطلب قصد داریم تا مکان هایی متفاوت را معرفی کنیم که گردشگران حرفه ای تر به دنبال آنها هستند، البته اگر شما یک گردشگر حرفه ای نیستید کافیست تا نگاهی به تصاویر این مطلب بیاندازید و هر کدام که مورد توجه شما بود را در برنامه سفر خود در این شهر قرار دهید.

تماشای غروب آفتاب در ساحل پورم (The Prom)

گردشگران آماتور این ساحل را به عنوان پرومندادی سی پوینت (Sea Point Promenade) می شناسند. برخی نیز آن را به نام پرومندادی (Promenade) نام گذاری کرده اند. ساحلی دیدنی در اقیانوس اطلس جنوبی که مکانی ایده آل برای تماشای غروب آفتاب و پیاده وی در کنار آب های آزاد است.

کیپ تاون

تماشای طلوع آفتاب و یا بالا آمدن ماه

یکی از فعالیت های جذاب در کیپ تاون که شهری ساحلی است تماشای طلوع آفتاب و یا بالا آمدن ماه به شمار می آید. مکان های زیادی برای تجربه این تفریح متفاوت در کیپ تاون وجود دارد و یکی از این مکان ها نیز تپه سر شیر (Lion’s Head) است. این مکان در بین تپه سیگنال (Signal Hill) و کوه تیبل قرار دارد. البته مکان های دیگری نیز وجود دارند که گردشگران حرفه ای خود آنها پیدا می کنند حاضر نیست تا موقعیت آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند. اما شما نیز می توانید مکان هایی مخصوص خود را پیدا کنید تا هم ماجراجویی کرده و باید و هم اینکه شبیه یک گردشگر حرفه ای عمل کنید.

کیپ تاون

بازدید از مزارع انگور

کیپ تاون به علت داشتن بهترین مزارع انگور در سراسر جهان شناخته شده است. در سفر به این کشور سروی به مزارع انگور اطراف شهر بزنید و بخشی از روز خود را این طبیعت زیبا بگذرانید. بازدید از این مزارع در برنامه بسیاری از تورهای آفریقای جنوبی در فصل های مختلف است و حتما از آن لذت خواهید برد.

کیپ تاون

به یکی از کافه های کیپ تاون بروید و فلت وایت را تجربه کنید

به جای اینکه برای وقت گذرانی در کافه های کیپ تاون کاپوچینو سفارش دهید، این بار فلت وایت را امتحان کنید.

کیپ تاون

سری به بازار اولد بیسکوئیت میل (Old Biscuit Mill) بزنید

بازار مواز غذایی اولد بیسکوئیت میل به مدت سال بسته بود و اکنون دوباره با همان حال و هوای قدیمی باز شده است.  اولد بیسکوئیت میل یکی از بازارهای موادد غذایی محلی است که در آن انواع خوراکی های تازه به فروش می رسد. شما می توانید در این بازار در کنار خرید کمی بیشتر با فرهنگ مردم کیپ تاون در آفریقای جنوبی آشنا شوید. در این بازار گرشگران زیادی را نیز خواهید دید.

کیپ تاون

با پای پیاده از تیبل ماونت بالا بروید

شما برای کسب تجربیاتی جدید سفر به آفریقای جنوبی و کیپ تاون را آغاز کرده اید. پس بهتر است تنها به تماشای این کوه دیدنی بسنده نکنید و بالا رفتن از آن را نیز در برنامه سفر خود قرار دهید.  تورها و گروه های کوهنوردی زیادی برای بالا رفتن از این کوه وجود دارد. این گروه ها مسیرهای آسان تر را بهتر می شناسند. توصیه می کنم با آنها همراه شوید و در کیپ تاون که یک مقصد برای ماجراجویی است از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

کیپ تاون

تفریحات آبی در سواحل کیپ تاون را از دست ندهید

کیپ تاون به عنوان یک شهر با سواحلی دیدنی و متفاوت از آنچکه تا کنون دیده اید گزینه های متنوعی برای تفریحات آبی دارد. فراموش نکنید که در مکان های دور افتاده و هر جا که دلتان خواست شنا نکنید چون ممکن است با اتفاقات غیر منتظره ای مواجه شوید. از راهنمای تور  و یا یک فرد محلی بخواهید که بهترین مکان ها برای تجربه تفریحات ساحلی را به شما معرفی کند. شما باید بدانید که برخی از سواحل کیپ تاون خانه کوسه سفید (Great Whites) بزرگترین ماهی شکارچی در جهان است. با اینکه انسان شکار مورد علاقه این کوسه نیست اما به هر حال شما باید با محل زندگی این پستاندار خطرناک آشنا باشید.

کیپ تاون

در ساحل کلیفتون (Clifton beach) وقت گذرانی کنید

ساحل کلیفتون در کنار ساحل بولدرز یکی از دیدنی ترین سواحل کیپ تاون محسوب می شود. چشم اندازی از اقیانوس به همراه خانه های ساحلی کوچک و بزرگ، شن های سفید و افرادی که برای خوش گذرانی به کنار ساحل آمده اند کلیفتون را به یکی از جاذبه های گردشگری کیپ تاون تبدیل کرده اند.

کیپ تاون

کنسرت و پیک نیک در باغ گیاه شناسی کریستنبوش (Kirstenbosch National Botanical Garden)

باغ گیاه شناسی کریستنبوش در دامنه های شرقی تیبل ماونت قرار دارد و فضایی به مساحت 500 هکتار را اشغال کرده است. شما می توانید در این باغ گیاه شناسی به گشت و گذار بپردازید و با طبیعت آفریقای جنوبی بیشتر آشنا شوید. این پارک ملی دارای یک استیج کنسرت نیز است و بهترین زمان برای رفتن به این مکان غروب روز یکشنبه می باشد.

کیپ تاون

غذاهای سنتی آفریقای جنوبی را در کیپ تاون تجربه کنید

چاکالاکا، بیلتونگ، پودینگ مالوا، بوبوتی و پپ (Pap) از معروف ترین غذاهای سنتی در آفریقای جنوبی هستند که حتما باید آنها را انتخاب کنید. از این نام های عجیب و غریب فرار نکنید، اینها غذاهایی لذیذ هستند که حتما از تجربه میل کردن از آنها پشیمان نخواهید شد.

کیپ تاون

منبع: theculturetrip

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *