ساحل مخفی مکزیک، مکانی عجیب و شگفت‌انگیز

جزایر ماریتا، مجموعه‌ای از چند جزیره کوچک خالی از سکنه هستند که در چند مایلی ساحل نایاریت (Nayarit) مکزیک قرار دارند. در این جزایر ساحلی مخفی که از آن با عنوان ساحل مخفی ماریتا یاد می‌شود، قرار دارد که تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری مکزیک شده است. در ادامه با زرین نما همراه باشید تا با این جزیره مخفی مکزیک آشنا شوید.

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

 

از زمانی که جزایر ماریتا (Marieta Islands) توسط دولت مکزیک به عنوان پارک ملی معرفی شد، ماهیگیری و شکار در آن ممنوع اعلام شده و این امر باعث شد که افراد زیادی این جزایر را برای تفریح و سرگرمی خود انتخاب کنند. این امر نیز به مرور زمان باعث شد که این جزایر تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری منطقه شوند. محبوبیت این منطقه بیشتر به خاطر وجود گونه‌های مختلف و متعدد جانوران دریایی مانند نهنگ گوژپشت، دلفین و سفره‌ماهی است. اما در میان این جاذبه‌ها و سایر زیبایی‌های طبیعی این جزیره، ساحلی که با نام « ساحل عشق – Playa del Amo » شناخته شده و از آن با عنوان « ساحل مخفی ماریتا و یا ساحل مخفی مکزیک » یاد می‌شود، بیشترین شگفتی را دارد.

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

 

مطالب مرتبط:

 

علت نامگذاری این ساحل به این نام، این است که این ساحل همانند سایر سواحل عادی نبوده و در یک غار حفره مانند مخفی شده و تنها با شنا کردن از یک مسیر تونلی کوتاه و باریک قابل دسترسی است. لازم به ذکر است در حالی که این ساحل به صورت طبیعی بوجود آمده است، بنا به گزارشات، حفره‌ای که این ساحل در زیر آن قرار دارد، مصنوعی بوده و به نوعی ساخته دست بشر است.

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل مخفی ماریتا مکزیک
جزایر ماریتا هزاران سال پیش و بر اثر فعالیت‌های آتشفشان‌ها بوجود آمده‌اند. با توجه به اینکه این جزایر خالی از سکنه بودند، دولت مکزیک آن‌ها را محل و هدفی برای امتحان کردن موشک‌های خود در طی جنگ جهانی اول کرد. این انفجارهای کنترل شده باعث ایجاد غارهای بزرگ و صخره‌هایی منحصربه‌فرد در جزایر ماریتا شدند؛ و گفته می‌شود که ساحل پنهان ماریتا نیز بر اثر این انفجارها و فرسایش طبیعی صخره‌های اطرافش بوجود آمده است. اما با اعتراضاتی که در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی صورت گرفت، دولت مکزیک تصمیم گرفت که توجه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشد و به همین دلیل نیز آن را به عنوان یک پارک ملی معرفی کرد. به همین دلیل نیز هرگونه شکار و فعالیت دیگری در آن ممنوع است و تنها شرکت‌های گردشگری که مجوز مخصوص دارند می‌توانند گردشگران را برای بازدید از این پارک ملی، به این منطقه ببرند.

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

ساحل مخفی ماریتا مکزیک

 

منبع: amusingplanet

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *