زیباترین کشورهای جهان کدامند؟ معرفی ۱۰ کشور زیبای جهان

در طول میلیون‌ها سال، زمین تغییرات زیادی را به خود دیده و سرزمین‌های کهن جای خود را به سرزمین‌های جدید داده‌اند. در طول این تغییرات هر منطقه و کشوری به ویژگی‌های خاصی مثل کوه‌های با عظمت، آبشارهای باشکوه، رودخانه‌های خروشان، سواحل زیبا و آرام، جنگل‌های مسحورکننده و یا گیاهان و طبیعتی زیبا دست پیدا کرده است. در این پست از « زرین‌نما بلاگ » قصد داریم که زیباترین کشورهای جهان را خدمتتان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

زیباترین کشورهای جهان کدامند؟ معرفی ۱۰ کشور زیبای جهان (قسمت اول)

۱. یونان

یونان کشوری زیبا است که برخی از زیباترین منظره‌های جهان را در اختیار شما قرار می‌دهد. «کوه المپوس»، «دریای اژه»، «خرابه‌های آکروپلیس» و «آتن» تنها چند مورد از شگفتی‌های کشور یونان هستند. حتی اگر به دنبال تعطیلاتی آرام در کشوری زیبا را دارید، یونان می‌تواند کشور مناسبی برایتان باشد؛ چرا که می‌توانید از «صومعه آرکادی (Arkadi Monastery)» بازدید کنید و یا به ساحل‌های زیبا و آرام این کشور رفته و لحظاتی آرام‌بخش را تجربه کنید. جزیره های یونان نیز از جمله زیباترین جزیره‌ها و زیباترین مکان‌های دنیا هستند که هر شخصی آرزوی سفر به آن‌ها را دارد.

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ یونان کشوری زیبا است که برخی از زیباترین منظره‌های جهان را در اختیار شما قرار می‌دهد. «کوه المپوس»، «دریای اژه»، «خرابه‌های آکروپلیس» و «آتن» تنها چند مورد از شگفتی‌های کشور یونان هستند.

 

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ اگر به دنبال تعطیلاتی آرام در کشوری زیبا را دارید، یونان می‌تواند کشور مناسبی برایتان باشد؛ می‌توانید به ساحل‌های زیبا و آرام این کشور رفته و لحظاتی آرام‌بخش را تجربه کنید.

 

۲. ایتالیا

اگر کشوری وجود داشته باشد که طیف گسترده‌ای از معماری‌های زیبا با ساختاری ساده را به ما ارائه دهد، آن کشور بدون شک ایتالیا است. صرف نظر از اینکه ار شهرهایی مثل ونیز و رم بازدید کنید یانه، این کشور مطمئنا باعث شگفتی شما خواهد شد. برای اینکه اندکی از شکوه طبیعت را در ایتالیا ببینید، می‌توانید به «کوه‌های آلپ»، «توسکانی» و یا «دریاچه ماجیوره» بروید. ایتالیا کشوری زیباست و از ترکیب زیبایی‌های طبیعی و ساخته دست انسان بوجود آمده است.

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ کشور ایتالیا با طیف گسترده‌ای از معماری‌های زیبا با ساختاری ساده؛ این کشور ترکیبی از زیبایی‌های طبیعی و ساخته دست انسان است

 

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ برای اینکه اندکی از شکوه طبیعت را در ایتالیا ببینید، می‌توانید به «کوه‌های آلپ»، «توسکانی» و یا «دریاچه ماجیوره» بروید.

 

مطالب مرتبط : معرفی عجیب‌ترین مکان‌های دنیا

 

۳. استرالیا

استرالیا یک تبلیغ گردشگری تلویزیونی با نام «Australia Tourism» دارد که در آن از عنوان «عشق، برای اولین بار» برای استرالیا استفاده می‌شود. باید بگوییم که واقعا همین طور است و با دیدن استرالیا عاشق این کشور خواهید شد. «شبه جزیره پارک ملی مورینگتون»، «پارک ملی کاتا جوتا (Kata Tjuta)» و «پارک ملی کاکادو» از جمله زیبایی‌های و اماکن گردشگری کشور استرالیا هستند. حیوانات استرالیا نیز زیبایی‌ها و شگفتی‌های خاصی دارند. کانگوروها، والابی‌ها (نوعی کانگوروی کوچک‌تر) و کوالاها از جمله حیوانات استرالیا هستند که علاقه‌مندان زیادی دارند. اما زیبایی‌های استرالیا تنها به این موارد ختم نمی‌شود. خط ساحلی ۱۶۰۰۰ مایلی، دیواره بزرگ مرجانی، شهر سیدنی و جزیره تاسمانی نیز از دیگر زیبایی‌های کشور استرالیا هستند.

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ «شبه جزیره پارک ملی مورینگتون»، «پارک ملی کاتا جوتا (Kata Tjuta)» و «پارک ملی کاکادو» از جمله زیبایی‌های و اماکن گردشگری کشور استرالیا هستند

 

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ کانگوروها، والابی‌ها و کوالاها از جمله حیوانات استرالیا هستند که علاقه‌مندان زیادی دارند

 

مطالب مرتبط : زیباترین سواحل جهان

 

۴. نپال

علی‌رغم زلزله‌های اخیر نپال که به این کشور ضربه‌‌های بزرگی وارد کردند، نپال باز هم از جمله زیباترین کشورهای جهان ببه حساب می‌آید. اگر به دنبال خرید هستید، «کاتماندو (Kathmandu)» بهترین مکان برای شما در نپال است. اگر که می‌خواهید در فرهنگ غنی و تاریخ این کشور غرق شوید، به منطقه «باکتاپور (Bhaktapur)» بروید. اگر که به دنبال مکان‌های مدهبی هستید، سری به معابد «Bodhnath»، «Swayambhunath» و «Pashupatinath» بزنید. اگر که عاشق زیبایی‌های طبیعت هستید، می‌توانید به «پارک ملی چیتوان (Chitwan)» و یا «دریاچه پخارا (Pokhara)» بروید. و در آخر اینکه همه تقریبا همه چیز در این کشور مقرون به صرفه است!!

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ اگر که عاشق زیبایی‌های طبیعت هستید، می‌توانید به «پارک ملی چیتوان (Chitwan)» و یا «دریاچه پخارا (Pokhara)» در کشور نپال بروید

 

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ علی‌رغم زلزله‌های اخیر نپال که به این کشور ضربه‌‌های بزرگی وارد کردند، نپال باز هم از جمله زیباترین کشورهای جهان ببه حساب می‌آید

 

مطالب مرتبط : سفری عاشقانه به مکان های رمانتیک آسیا

 

۵. نیوزلند

نیوزلند که به خاطر جزایر عجیب و غریبش شناخته‌شده است، یکی از مکان‌های اصلی گردشگران برای گذراندان تعطیلاتشان است. شهر اوکلند که چندین ساحل دیدنی و زیبا دارد، یکی از شهرهای پربازدید این کشور به شمار می‌رود. شهر ولینگتون نیز با اینکه یک شهر کوچک است، جذابیت‌های زیادی در خود دارد. علاوه بر شهرها و سواحل زیبا و جذاب کشور نیوزلند، این کشور اماکن گردشگری زیبای دیگری نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به «دریاچه واکاتیپو (Wakatipu)»، «پارک ملی فیوردلند (Fiordland)» و «کویینزتاون (Queenstown)» اشاره کرد. زیبایی‌های نیوزلند به اندازه‌ای است که در دنیا با عنوان «کشوری با زیباترین جزایر» شناخته می‌شود.

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ نیوزلند که به خاطر جزایر عجیب و غریبش شناخته‌شده است، یکی از مکان‌های اصلی گردشگران برای گذراندان تعطیلاتشان است

 

زیباترین کشورهای جهان
زیباترین کشورهای جهان ؛ زیبایی‌های نیوزلند به اندازه‌ای است که در دنیا با عنوان «کشوری با زیباترین جزایر» شناخته می‌شود.

 

زیباترین کشورهای جهان – قسمت دوم

 

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. برای مشاوره در زمینه مسافرت، رزرو بلیط و هتل، می‌توانید با «زرین‌نما» تماس بگیرید.

 

منبع : iloveindia

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *