زیباترین رودخانه جهان در کلمبیا با پنج رنگ مختلف

رودخانه کانو کریستال در کلمبیا و در منطقه Sierra de la Macarena واقع شده است و به علت داشتن پنج رنگ از آن با عنوان رودخانه رنگین کمان نیز یاد می‌شود. در ادامه با زرین نما بلاگ همراه شده و با زیباترین رود جهان در کلمبیا آشنا شوید.

[c][/c]

بیشتر بخوانید:

زیباترین رود جهان در کلمبیا
زیباترین رود جهان در کلمبیا

 

کانو کریسال (Cano Cristales) که با نام‌های «رود رنگین کمان»، «رود پنج رنگ» و حتی «زیباترین رود دنیا» شناخته می‌شود، شاید در بیشتر طول سال تفاوت زیادی با سایر رودخانه‌ها نداشته باشد: رودخانه‌ای با بستر سنگی که با خزه‌های سبز و تیره رنگ پوشده شده است. اما در یک دوره‌ای کوتاه از سال تغییرات شگفت‌انگیزی در رودخانه رخ داده و کانو کریستال به رودی با رنگ‌های مختلف و شاد و یکی از مکان‌های عجیب دنیا تبدیل می‌شود.

زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا

در طول مدت زمان کوتاهی از سال و بین فصل‌های خشک و بارانی آب رودخانه به اندازه کافی گرم شده و باعث می‌شود که خز و جلبک‌های موجود در کف رودخانه به صورت انفجاری شکوفه بدهند. به دنبال این امر و با تغییر رنگ گیاهی خاص به نام Macarenia clavigera به رنگ قرمز، رود کانو کریستال به زیباترین رود جهان تبدیل می‌شود. رنگ این گیاه با تغییر شرایط آب تغییر کرده و علاوه بر رنگ قرمز، به رنگ‌های دیگری مانند زرد، سبز، نارنجی و حتی آبی تبدیل شده و به همین دلیل نیز از آن با نام رود رنگین کمان یاد می‌کنند. این اتفاق تنها به مدت چند هفته کوتاه و در بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر رخ می‌دهد.

زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا

زیباترین رود جهان در کلمبیا در مکانی دوردست قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق جاده نیز آسان نمی‌باشد. اما شرکت‌هایی وجود دارند که با برگزاری تورهایی توریست‌های علاقمند را با هواپیما به La Macarena می‌برند و از آنجا از طریق مسیر کوتاهی می‌توان به Serrania de la Macarena که کانو کریستال در آن واقع شده است، دسترسی داشت.

نظر شما در مورد این رود که می‌توان از آن به عنوان یکی از عجیب‌ترین مکان‌های دنیا یاد کرد چیست؟

زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا زیباترین رود جهان در کلمبیا

منبع: amusingplanet

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *