روز ملکه هلند، روزی سرشار از شادی و تفریح در آمستردام

روز ملکه هلند (Koninginnedag در زبان هلندی)، رویدادی منحصر به فرد و کارناوال مانند است که سالانه آخر ماه آوریل در آمستردام برگزار می‌شود. در این پست از زرین نما بلاگ به معرفی این جشن در هلند پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

روز ملکه یکی از جشن‌های بزرگ کشور هلند به حساب می‌آید که با المان‌های منحصر به فردی از جمله برگزاری میهمانی‌های بزرگ در سراسر شهر همراه با بازارهایی در خیابان‌های آمستردام (Vrijmarkt در زبان هلندی) شناخته می‌شود. در روز ملکه در هلند، بیش از ۷۰۰ هزار نفر در این جشن شرکت می‌کنند که باعث می‌شود شهر بیش از حد تصور شلوغ باشد. علاوه بر شلوغی شهر در این روز، جو آمسترادام نیز بسیار شاد و مفرح بوده و آب و هوا نیز معتدل است. همه این‌ها باعث می‌شوند که روز ملکه تبدیل به بهترین روز برای حضور در آمستردام باشد.

 

بیش از پنجاه سال است که روز ملکه در سراسر هلند برگزار می‌شود، ولی در شهر آمستردام از شور و حال خاصی برخوردار است؛ و همین شور و حال در این شهر نیز باعث شده است که در سال‌های گذشته افراد زیادی از سراسر اروپا برای شرکت در این جشن به آمستردام سفر کنند.

روز ملکه هلند
روز ملکه هلند رویدادی منحصر به فرد و کارناوال مانند است که سالانه آخر ماه آوریل در آمستردام برگزار می‌شود

 

روز ملکه هلند
بیش از پنجاه سال است که روز ملکه در سراسر هلند برگزار می‌شود، ولی این جشن در شهر آمستردام از شور و حال خاصی برخوردار است

 

تبدیل شدن فستیوال روز ملکه هلند به روز پادشاه هلند

در پایان ژانویه سال ۲۰۱۳، ملکه بئاتریکس هلند، که طولانی‌ترین سلطنت هلند را بر عهده داشت، پس از 33 سال نشیتن در تخت سلطنت این کشور، کناره‌گیری خود را از این پست اعلام کرد. او اعلام کرد که در ۳۰ آوریل از سمت خود کناره‌گیری کرده و بزرگترین پسر خود، ویلم الکساندر را به عنوان پادشاه هلند اعلام می‌کند. بدین ترتیب آخرین روز ملکه هلند در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ برگزار شده و اولین روز پادشاه نیز در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۴، یک روز قبل از تاریخ تولد الکساندر برگزار گردید. از آن سال به بعد نیز این جشن همه ساله در تاریخ ۲۷ آوریل برگزار می‌‌شود.

روز ملکه هلند
با کناره گیری ملکه هلند، در سال ۲۰۱۳، روز ملکه در کشور هلند تبدیل به روز پادشاه در این کشور شد

 

روز ملکه هلند

بازارهای رایگان (Vrijmarkt) روز ملکه در آمستردام

هلندی‌ها عاشق تجارت هستند. گویی که تجارت از ابتدا در خونشان وجود دارد. روز ملکه نیز بهترین فرصت برای مبادله‌های کالاهایی است که در خانه بلااستفاده مانده‌اند. در این روز هلندی‌های بسیاری وسایلی که به آن‌ها نیازی ندارند را با شهروندان و بازدیدکنندگان خارجی مبادله می‌کنند. این بازار بیشتر یک رویداد فرهنگی و اجتماعی است تا یک بازار تجاری و خانواده‌های بسیاری همراه با کودکان خود برای تفریح در آن شرکت می‌کنند.

روز ملکه هلند

روز ملکه هلند

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما درباره این جشن در کشور هلند و شهر آمستردام چیست؟

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *