رمانتیک‌ترین پل‌های جهان از پل راکوتز تا پل ریالتو

اگر قصد سفر برای ماه عسل را دارید و یا اینکه به دنبال تجربه سفری عاشقانه و خاطره‌انگیز هستید باید به دنبال مکان‌های رمانتیک باشید.  در این مطلب قصد داریم تا رمانتیک‌ترین پل‌های جهان را معرفی کنیم.

[c][/c]

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

پل راکوتز (Rakotzbrücke)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

پل راکوتز یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان در پارک آزالیا و رودودندرون (Azalea and Rhododendron Park) قرار دارد. آیا شما باور می‌کنید که این پل زیبا ساخته دست شیطان باشد؟ پل راکوتز با اینکه یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان است اما در دسته‌ای به نام پل‌های شیطان قرار دارد. بطورکلی به پل‌هایی که طبق باور مردم توسط شیطان ساخته شده پل شیطان می‌گویند. البته این باور در میان مردم محلی در میان کشورهای اروپایی وجود دارد. همچنین جالب است بدانید که در سراسر اروپا حدود 30 پل شیطان ساخته شده. در پارک آزالیا و رودودندرون به گشت‌وگذار بپردازید و روزی خاطره‌انگیز را در کنار این پل رویایی سپری کنید. تصاویری که عکاسان حرفه‌ای از این پل تهیه کرده‌اند تاکنون چندین بار در مسابقات مختلف عکاسی موفق به کسب جایزه شده است.

پل راکوتز در کجا قرار دارد؟

پل راکوتز در کشور آلمان، شهر گابلنتس و در پارک آزالیا و رودودندرون واقع شده است. البته باید بدانید که این پارک دارای مساحت 200 هکتاری بوده و به جز پل راکوتز دیدنی‌های دیگری نیز دارد.

پل راکوتز روی نقشه

پل ریالتو ونیز

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

در شهر ونیز شما می‌توانید تفریحاتی رویایی را تجربه کنید. کانال بزرگ ونیز مکانی برای ثبت خاطراتی عاشقانه است. در این میان پل ریالتو در کانال بزرگ یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان محسوب می‌شود. این پل قدمتی 160 ساله دارد و در حقیقت قدیمی‌ترین پل در کانال بزرگ است. در کانال بزرگ گوندولا سواری کرده و پس از آن در کنار پل ریالتو عاشقانه‌ترین لحظات خود را سپری کنید.

تور مجازی از کنار پل ریالتو

پل ریالتو روی نقشه

پل دوگانه دوکر یوماشینگ (Decker Umshiang) در روستای نونگریات (Nongriat)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

شاید عنوان پل ریشه‌ای برای شما نیز کمی عجیب بنظر برسد. حدودا 180 سال پیش یعنی 20 سال قبل‌تر از ساخت پل ریالتو مردم هند در روستاها با استفاده از ریشه درختان پل می‌ساختند. اگر زوجی علاقمند به طبیعت‌گردی هستید در سفر به هند به روستای نونگریات بروید. شاید اینکه بخواهیم از این پل به عنوان یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان یاد کنیم چندان درست نباشد، اما باید نگاهی به تصاویر پل دوگانه دوکر یوماشینگ بیاندازید.

پل دوگانه دوکر یوماشینگ در کجا قرار دارد؟

برای دسترسی به این پل مسیر سختی را پیش روی خواهید داشت که البته می‌تواند یک ماجراجویی خاطره‌انگیز باشد. شما باید ابتدا به ایالت مگالایا در شمال شرقی هند بروید. پس از آن نیز مسیر روستای نونگریات را در پیش بگیرید. از این روستا تا پل دوگانه دوکر یوماشینگ 3 کیلومتر طبیعت‌گردی را در پیش خواهید داشت. لازم به ذکر است که روستای نونگریات در هند چندان پیشرفته نیست پس اگر گردشگری حرفه‌ای نیستید سفر به آن را فراموش کنید.

پل دوگانه دوکر یوماشینگ روی نقشه

پل امواج هندروسون (Henderson Waves)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

سازه‌های معماری هرچه که عجیب‌وغریب‌تر باشند، جذابیت‌ بیشتری دارند. پل امواج هندروسون نیز یکی از همین سازه‌های معماری خیره‌کننده است. امواج هندروسون یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان می‌باشد که در هنگام شب جذابیت ویژه‌ای دارد. این پل با کف‌پوشی از جنس چوب در ارتفاع 36 متری ساخته شده و با رفتن روی آن چشم‌انداز زیبایی از شهر خواهید داشت.

تور مجازی روی پل امواج هندروسون


Top of Henderson Wave Bridge

پل چنگیانگ (Chengyang Bridge)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

پل چنگیانگ در گوانگشی و بطور دقیق‌تر در شهرستان خودمختار سانجیانگ دونگ چین قرار دارد. این مکان در کنار زیبایی‌هایش در بسیاری از روزهای سال بارانی است و به همین دلیل فضایی رمانتیک را به وجود آورده.  پل چنگیانگ از جنس چوب است و بر روی آن برج‌هایی به عنوان پناهگاه ساخته شده. حتما تعجب خواهید کرد اگر بدانید در ساخت این پل حتی از یک میخ نیز استفاده نشده است. پل چنگیانگ مکانی عاشقانه برای زوج‌ها به شمار می‌آید. در هر زمانی که به این مکان بروید زوج‌های زیادی را خواهید دید. همچنین قدمت پل چنگیانگ به صد سال پیش می‌رسد.

پل چنگیانگ روی نقشه

پل رنگین کمان ژیانگ (Xiying Rainbow Bridge)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

تماشای رنگین کمان در هنگام شب شاعرانه است پس این فرصت را از دست ندهید. پیشنهاد می‌کنم در تایوان و در شهر ماگونگ به پل رنگین کمان ژیانگ یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های جهان  بروید.

رولینگ بریج (Rolling Bridge)

رمانتیک‌ترین پل‌های جهان

اگر از علاقمندان به فیزیک هستید، رولینگ بریج در لندن را از دست ندهید. این پل متحرک در سال 2004 ساخته شده است. رولینگ بریج در حقیقت امکان دسترسی به کانال گرند آنیون (Grand Union Canal) در شهرک پدینگتون را فراهم کرده است. در حالت معمولی رولینگ بریج جمع شده و در یک طرف مسیر قرار دارد. هر زمان که نیاز شد نیز پل باز شده و دو طرف مسیر را به یکدیگر متصل می‌کند.

رولینگ بریج روی نقشه

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *