راه‌های جلوگیری از ترس از پرواز با هواپیما

با توجه به دلایلی مانند ترس از ارتفاع، عدم تجربه پرواز با هواپیما و سقوط هواپیماها و یا حملات تروریستی، ترس از پرواز در افراد روز به روز در حال افزایش است. در این پست از زرین نما بلاگ به بررسی راههای جلوگیری از ترس از پرواز پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

راههای جلوگیری از ترس از پرواز

  • به دنبال منشاء و ریشه ترس خود باشید

تشخیص اینکه چه چیزی باعث می‌شود که از پرواز با هواپیما ترس داشته باشید، و در‌ واقع اینکه منشاء و ریشه ترس از پرواز در شما چیست، می‌تواند در غلبه بر ترس از پرواز به شما کمک کند. در صورتی که ریشه ترس خود را بیابید، اضطرابتان کمتر شده و راحت‌تر می‌توانید آن را مدیریت و کنترل کنید. با خود روراست بوده و ببینید که وقتی به پرواز فکر می‌کنید، دقیقا از چه چیزی می‌ترسید؟ آیا از اوج گرفتن ترس دارید یا از سقوط کردن؟ در این صورت راحت‌تر می‌توانید بر ترس خود غلبه کنید.

  • با دانش قبلی و کامل سوار هواپیما شوید

در صورتی که اطلاعات کافی در رابطه با پرواز نداشته باشید، اضطرابتان بسیار بیشتر خواهد شد. پس بهتر است که قبل از پرواز با هواپیما، مخصوصاً اگر سفر اولتان را با هواپیما تجربه می‌کنید، اطلاعات کافی در رابطه هواپیما کسب کنید. در این صورت اضطرابتان کاهش یافته و مطمئناً راحت‌تر بر ترستان غلبه خواهید کرد.

  • اضطراب خود را پیش‌بینی کنید

اضطراب پیش‌بینی شده به غلبه بر ترس همواره کمک می‌کند؛ چرا که این امر در‌واقع پیش‌بینی ترس است و در این صورت نیز می‌توانید آمادگی برای غلبه بر ترس خود داشته باشید. قبل از آماده شدن برای سفر به ترس و اضطراب خود فکر کرده و سعی کنید علت آن را بیابید. مثلاً اگر قبلاً تجربه سفر با هواپیما را داشته‌اید، ببینید که ترستان بیشتر موقع برخاست هواپیما است یا هنگام فرود آن. در این صورت بهتر می‌توانید از ترس خود موقع پرواز بکاهید.

راههای جلوگیری از ترس از پرواز
راههای جلوگیری از ترس از پرواز

 

مطالب مرتبط:

 

  • ترس را از خطر جدا کنید

از آنجایی که بدن معمولاً به اضطراب و خطر به صورت یکسان عکس‌العمل نشان می‌دهد، نمی‌توان تشخیص داد که احساس ترس ما به دلیل اضطراب و تشویش است یا مواجهه با خطر. اگر قبل از سوار شدن به هواپیما بتوانید قبول کنید اضطرابی که خواهید داشت، به خاطر ترس است و نه خطر، غلبه بر آن بسیار راحت‌تر خواهد بود.

  • اضطراب شما را گول می‌زند

در صورتی که اضطراب داشته باشید، فکر خواهید کرد که در معرض خطر هستید، در حالی که قرار است پروازی کاملاً ایمن را تجربه کنید. پس بهتر است با راهکارهایی عوامل اضطراب خود را کشف کرده و آن‌ها را از بین ببرید.

  • نگران چاله‌های هوایی نباشید

معمولاً ترس بسیاری از افراد موقع سوار شدن به هواپیما، از تکان‌های شدید آن موقع افتادن به چاله‌های هوایی است. ولی همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که هواپیماها در برابر تکان‌های چاله‌های هوایی کاملاً ایمن طراحی شده‌اند. پس نیازی به نگرانی در این باره نیست.

  • به مهمانداران هواپیماها اطمینان داشته و از آن‌ها کمک بخواهید

همیشه به این امر توجه داشته باشید که مهمانداران هواپیما برای سخت‌ترین شرایط آموزش دیده‌اند و در صورت بروز مشکل می‌توانند به شما کمک کنند. پس در صورت احساس هر گونه مشکل می‌توانید آن را با مهمانداران هواپیما در میان گذاشته و از آن‌ها کمک بخواهید.

  • برای هر یک از پروازهایتان ارزش قائل شوید

قرار گرفتن در شرایطی که از آن ترس دارید،‌ باعث می‌شود که ترس و فوبیایی که دارید کاهش یابد. پس هر دفعه که سوار هواپیما می‌شوید، به پروازهای قبلی خود فکر کنید که بدون هیچ اتفاق ناگواری به سفر خود رفته و برگشته‌اید. در این صورت راحت‌تر می‌توانید از اضطراب و ترس خود بکاهید.

در این پست از زرین نما به معرفی راههای جلوگیری از ترس از پرواز با هواپیما و راهکارهای غلبه بر آن پرداختیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در زرین نما تماس بگیرید.

منبع: adaa.org

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *