راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر ولگوگراد

جام جهانی ۲۰۱۸ در پهناورترین کشور جهان یعنی روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه ببینند. در این سری از پست‌ها به معرفی شهرهای برگزار کننده جام جهانی روسیه خواهیم پرداخت. در ادامه با راهنمای سفر به ولگوگراد روسیه برای جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ با ما همراه باشید.

[c][/c]

با توجه به دستور رئیس جمهور روسیه مبنی بر لغو ویزا برای تماشاگران این رویداد بزرگ، افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از نزدیک ببینند.این دوره از جام جهانی در شهرهای کالینینگراد (Kaliningrad)، کازان (Kazan)، مسکو (Moscow)، نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)، سن پترزبورگ (Saint Petersburg)، سامارا (Samara)،  سارانسک (Saransk)،سوچی (Sochi)، ولگوگراد (Volgograd) و یکاترینبورگ (Ekaterinburg) برگزار خواهد شد. در ادامه به معرفی کامل شهر ولگوگراد پرداخته و اطلاعات جامع و راهنمای سفر به ولگوگراد را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در مورد روسیه بیشتر بخوانید:

راهنمای سفر به ولگوگراد
راهنمای سفر به ولگوگراد

 

سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ ؛ راهنمای سفر به ولگوگراد روسیه

ولگوگراد شهری در کنار رود «ولگا» در استان ولگوگراد در جنوب غربی روسیه است. ولگوگراد یکی از شهرهای مهم صنعتی روسیه به شمار رفته و فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی دارد. امروزه ولگاگراد شهری مدرن و پیشرفته است که بناهای یادبود جنگ، نشانی از تاریخ افتخار آفرین و شکوه این شهر دارد.  این شهر دارای آب و هوایی نیمه خشک و اقلیم نواحی استپی می باشد. در ادامه در قالب راهنمای سفر به ولگوگراد اطلاعاتی ضروری را در رابطه با سفر به روسیه و این شهر ارائه و داده و آب و هوای ولگوگراد، مکان‌های دیدنی این شهر و همین طور حمل و نقل عمومی در این شهر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

راهنمای سفر به ولگوگراد

اطلاعات ضروری در سفر به ولگوگراد :

اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰- (نیم ساعت عقب‌تر از تهران)

زبان رسمی: روسی

واحد پول رسمی: روبل (RUB) – واحد پول روسیه روبل است که اختصارا به صورت RUB و یا RUR نشان داده می‌شود. هر روبل روسی به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. به طور مثال : ۲۱۵۰٫۲۰ که خوانده می شود ۲۱۵۰ روبل و ۲۰ کوپک.

نرخ تبدیل ارز: هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است.

برق: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز

پریز برق: type C و type F

راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر ولگوگراد

آب و هوای ولگوگوراد چگونه است؟

به طور کلی می‌توان گفت که ولگوگراد در تابستان‌های گرم و شرجی داشته و در تمام طول سال نیز هوایی مرطوب دارد. گرم‌ترین ماه سال در این شهر ماه جولای بوده و دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد نیز بیشترین دما در طول سال است که در طول هفته سوم این ماه رخ می‌دهد. سردترین ماه سال نیز ژانویه است که دمای هوا در آن ممکن است تا منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد نیز افت کند. در طول زمسنان‌های شهر ولگوگراد همیشه برای بارش برف، مه و باران آماده باشید. در ادمه نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با آب و هوای این شهر مشاهده کنید.

 • در ماه‌های می، ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر، شهر ولگوگراد شاهد آب و هوایی معتدل و خوشایند بوده و دمای هوا متوسط می‌باشد
 • به طور میانگین مرطوب‌ترین ماه‌های سال در شهر ولگوگراد جولای و آگوست می‌باشند
 • دوره‌های زمانی خشک در طی ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، آگوست و اکتبر در ولگوگراد وجود دارد
 • فصل سرد سال در شهر ولگوگراد ماه‌های ژانویه، فوریه و دسامبر می‌باشد
 • به طور میانگین گرم‌ترین ماه سال نیز ماه جولای است
 • سردترین ماه سال در شهر ولگوگراد، ژانویه است
 • در ماه ژوئن بیشترین میزان بارش باران در ولگوگراد رخ می‌دهد
 • کمترین میزان بارش نیز در ماه مارس بوده و به عنوان خشک‌ترین ماه سال شناخته می‌شود

بنابراین با توجه به برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در ماه‌های ژوئن و جولای، آب و هوای ولگوگراد در طی بازی‌ها معتدل و دلپذیر خواهد بود و نیازی به نگرانی در مورد آب و هوا در طول بازی‌ها نیست.

راهنمای سفر به ولگوگراد

چگونه به شهر ولگوگراد روسیه برویم؟

برای رفتن به شهر ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هواپیما، قطار و قایق اشاره کرد. با استفاده از هواپیما می‌توان از شهرهای بزرگی مانند سن پترزبورگ و مسکو و با پروازهایی که روزانه بین این شهرها و ولگوگراد وجود دارد، راهی ولگوگراد شد. قطار نیز یکی دیگر از راه‌های سفر به ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه می‌باشد. ولگوگراد مسیرهای ریلی متعددی به شهرهای مختلف روسیه، مخصوصا در غرب این کشور، داشته و به همین دلیل افراد زیادی برای سفر به این شهر از قطار استفاده می‌کنند که هزینه آن نیز نسبت به هواپیما کمتر است. البته استفاده از قایق نیز یکی دیگر از راه‌های رسیدن به ولگوگراد است که البته هیجان‌انگیزتر از سایر راه‌ها می‌باشد. با توجه به این که ولگوگراد در انتهای شرقی کانال ولگا-دون واقع شده است، در طی زمان‌های خاصی می‌توان با استفاده از قایق به این شهر سفر کرد. قایق‌هایی در طول تابستان (حدودا از اوایل ماه می تا اواخر سپتامبر) از شهرهای متصل مسافرین زیادی را بین این شهرها جابجا می‌کنند.

راهنمای سفر به ولگوگراد

جابجایی در شهر ولگوگراد

در شهر ولگوگراد علاوه بر اتوبوس و تاکسی،‌ از قطار سبک شهری که با نام Volgograd Metrotram شناخته می‌شود، نیز می‌توانید استفاده کنید. این سیستم از شمال شهر و در امتداد رود ولگا واقع شده و ۲۲ ایستگاه دارد. اتوبوس‌های برقی، اتوبوس‌های شهری و تاکسی‌ها نیز موارد دیگری هستند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کرده و در داخل شهر جابجا شوید.

راهنمای سفر به ولگوگراد

مکان های دیدنی ولگوگراد که در سفر به این شهر نباید از دست داد

ولگوگراد نیز همانند سایر شهرهای روسیه، مکان‌های دیدنی زیبا و منحصر به فرد خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تپه مامایف ؛ Mamayev Kurgan

 • ایستگاه مرکزی ؛ The Central station

 • خانه پاولف ؛ Pavlov’s House

 • دریاچه التون ؛‌ Lake Elton

 • تئاتر موزیکال شهری موزکومدیا ؛ Muzkomediya

 • یادمان سرزمین مادری فرا می‌خواند ؛ The Motherland Calls

 • کانال ولگا-دن ؛ Volga-Don Canal

 • برج آتش نشانی ولگوگراد ؛ Zatsaritsynskaya fire tower

 • کلیسای تمام مقدسات ؛ All Saints Church

برای آشنایی بیشتر با این مکان‌ها پیشنهاد می‌کنیم مطالب قبلی زرین نما بلاگ در رابطه با جاذبه‌های گردشگری ولگوگراد را مطالعه بفرمایید:

راهنمای سفر به ولگوگراد

ورزشگاه ولگوگراد برای جام جهانی ۲۰۱۸

استادیومی که در شهر ولگوگراد میزبان بازی‌های جام جهانی خواهد بود، ورزشگاه ولگوگراد آرنا می‌باشد که کار ساخت آن در سال ۲۰۱۵ شروع شده و برای بازی‌های جام جهانی آماده خواهد شد. این ورزشگاه پس از تکمیل شدن ظرفیتی برابر با ۴۵ هزار نفر خواهد داشت و پس از بازی‌های جام جهانی نیز ورزشگاه اصلی تیم روتور ولگوگراد خواهد بود.

در این پست از زرین نما بلاگ راهنمای سفر به ولگوگراد روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸ را آماده کردیم. امیدواریم که از آن لذت برده باشید.

راهنمای سفر به ولگوگراد

 

دسته بندی های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *